Film na základě skutečné události. V roce 1972 se v Latinko-amerických Andách zřítilo letadlo na jehož palubě byl Uruguaiský národní rugbyový tým. Mnoho lidí zahynulo při srážce, ale někteří přežili. Ti se po několika dnech, pomocí rádia, dozvídají, že všechny záchranné akce byli zrušeny. Nikdo nevěří, že by někdo mohl přežít. Počasí se zhoršuje a omezené zásoby se tenčí každým dnem. Dva členové týmu se proto rozhodnou přejít Andy a vrátit se s pomocí pro zbytek. Jejich statečný kousek se jim podaří. Vrátí se zpět i s pomocí. Mezitím, ale 29 lidí zemře a zbylým 16 se podaří přežít jen díky kanibalismu. (Magic Box)

silent64

Na prvý pohľad veľmi odpudzujúce a poburujúce konanie tých, čo prežili, ale pud sebazáchovy je skoro vždy oveľa silnejší ako morálka a odpor. Film je to však zaujímavý v tom ako sa ľudia vedia zjednotiťa spolupracovať, keď je to potrebné. Je to rozhodne veľmi kontroverzný snímok o tragickej udalosti, človek však musí niekedy prejsť veľmi ťažkými životnými skúškami, konanie zainteresovaných osôb sa potom ľuďom pozerajúcim zvonka ťažko chápe. ()

brasek

Silná dráma opierajúca sa o skutočnú udalosť. Aj keď divák vie z úvodných sekcií od rozprávača, že niekto resp. viacerí prežijú je film aj tak veľmi pútavým rozprávaním a nemôžem povedať, že by som postrádal napätie. ()

zigy

Zdlouhavé, nudné a s nevýraznými herci. Místo toho, abych byl napnutý, jestli se jim podaří přežít, jsem se jen modlil, ať už to skončí, a to jakkoliv. Jaká škoda, takový zajímavý námět! ()

Fjera

Film mě až do poloviny nudil, pak bylo trochu akce a pak zase nuda. Vždyť námět byl dobrý, tak proč to scenáristi tolik pokazili? Pomíjím logické chyby, ale ptám se, vážně se to nedalo v roce 1993 natočit lépe, i třeba na úkor stopáže? Jasně, že dalo. ()

Skylwalker42

Dosti realistický snímek. Podíval jsem se na něj téměř po dvaceti letech a to docela dlouhé časové rozmezí je znát a to tak, že dávám plné hodnocení čili pět hvězd. Již mě nezajímala dlouhá stopáž a rádoby nudné výjevy ..ne, to jsem špatně napsal... spíš všechno bylo tentokrát dokonalé a velmi sugestivní. Jak bych se asi zachovala moje maličkost, abych přežil..... ()

xander

Zaujímavé ale iba priemerné. Film má niekoľko výborných miest,no nechýbajú ani miesta v ktorých sa toho príliš vela nedeje. Nie celkom sa vydaril aj scenár, pretože snímok nemá v prvej polovici hlavnú postavu, až po hodine sa iba mierne vydeluje Ethan Hawke. Z toho vychádzajú kvalitné 3 hviezdičky. ()

joywork

Pokud se člověk plně vcítí do situace, v jaké se tito mladí sportovci ocitli a chvíli tu směs hrůzy,strachu,beznaděje nechá zapůsobit, tak zjistí, jak drsnou životní zkouškou museli projít. Filmu uděluji 4 hvězdy a 1 navíc za to, že se jedná o dílo podle skutačného příběhu ()

skunkos

Celkově velmi "skutečné", místy odporné, ale co je důležité. Je to poutavé. Ethan Hawke se v Hollywoodu teprve zabydloval a tímto výkonem si mnohé získal. Hodnocení: 7/10 ()

Courrier

Na jednu stranu určitě dojemný snímek ale jak už tu někteří podotkly děj se občas trochu vleče na druhou stranu některým okamžikům např. rozhodování o kanibalismu apod. se mohl Frank Marshall věnovat ještě o něco víc. Jinak ale u mě to na 4 hvězdy dosáhlo i když film jako takový táhne především příběh a ne zpracování. ()

Svadbos

Tento nepokojný film je zaťažený úsečnými dialógmi, ale je fyzicky zaujímavý prekvapujúcimi detailmi (napr. kanibalizmus). Jednoznačne jeden z najmrazivejších portrétov leteckej havárie v dejínách filmu. Scenár napísal John Patrick Shanley podľa knihy Piersa Paula Reada. John Malkovich sa vo filme mihne a nie je ani uvedený v záverečných titulkoch. ()

Spike86

Drsná realita, drsný film. Je to občas trochu utahané, hlavně ze začátku, ale ten příběh je natolik silný, že dohromady to celé má atmosféru a funguje to. Hudba zde také dobře pasuje. 78% ()

Mark1983

Když jsem poprvé viděl tento film v dětsví,nudil jsem se až to nebylo hezké,ale po letech jsem se na něj podíval ještě jednou a mám pocit,že už jsem se do filmu zadíval víc,než tenkrát. ()

Agnostik

Hodně silné a vynikající drama.Boj o přežití v mrazivém prostředí uprostřed jihoamerických velehor.Těžkopádnost svízelné situace a její tíha v závislostech na psychice a vzájemné pomoci jak skupiny tak jednotlivců,ukazuje různorodost lidských charakterů což je dokonalost sama o sobě.Nedostatek jídla které pomalu ubývá,a umírající spolutrpitelé v těžkém osudovém údělu nutí k jednomu z nejtěžších životních rozhodnutí-kanibalismu.Jak vidět i život umí napínavé a neskutečné příběhy a když jej skvěle natočíte máte naprostou napínavou pecku.Super 90%! ()

Otan

Podle tohoto filmu si leteckou katastrofu dokážu představit.Havárie byla docela reálná a boj o život v podstatě taky.Nelíbil se mi výkon jedné z hlavních hrdinek,a,vůbec ženský tam trochu pokulhávají celkově.75% ()

endoskop

Silný a mrazivý príbeh s dobrými hercami. Snímok ponúka dokumentárnu realistickosť vo filmovom balení, a keď si človek uvedomí, že je to podľa skutočnej udalosti, neni mu všetko jedno. ()

Khostik

Kdo četl knihu tak se do příběhu asi více vžil, kniha to je jedna z nejlepších co jsem četl... Avšak film taky zaujme a není to špatné, akorát dost zrychlené a místy mi přijde že vlastně ani moc netrpí a vždy najdou hned řešení... Jinak musím pochválit kameru! ()