Londýn, rok 1888. Prostitutku Mary Kelly napadne McQueen, protože ona a jejích pět kamarádek mu měly zaplatit za ochranu už před několika dny. Mary mu vysvětluje, že nic nevydělaly, ačkoliv se snaží, a on jí dá lhůtu do druhého dne. Jedna z prostitutek Ann má malé dítě s bohatým přítelem Albertem, který se má večer vrátit z cest, a proto požádá Mary, aby jí dcerku pohlídala. Večer pak do jejich bytu vtrhnou muži, kteří odvezou jedním vozem Alberta a druhým Ann, od níž se u výslechu snaží zjistit, kdo všechno ví o jisté informaci. Mezitím je v noci zavražděna Marta, jedna z prostitutek. Seržant Godley si dojde do opiového doupěte pro inspektora Abberlinea, který má vidiny a který ve svém snu chvilku předtím viděl vraždu. Když společně dojedou do márnice, není Marta ženou, kterou Abberline viděl. Ann je zatím zavřena do psychiatrického ústavu, a protože je považována za šílenou a agresivní, doktor jí provede zásah do mozku, aby jí tím vyléčil. Mary Kelly, která únos Alberta a Ann viděla, nechala jejich dceru u Anniných rodičů. V noci je zavražděna další prostitutka Polly... Abberline pozná, že Polly zemřela na jiném místě a sem byla přivezena drožkou. Seržant Godley si myslí, že za vraždami stojí McQueenova banda, ale Abberline s ním nesouhlasí. Vše nasvědčuje tomu, že vrah umí zacházet se skalpelem a je velmi důmyslný. Větvička od hroznů, které našel Abberline pod Pollyiným tělem, navíc naznačuje, že vrah je bohatý, protože hrozny si nikdo z této čtvrti nemohl dovolit... (TV Prima)

SharpChick

Strašně ráda bych tento film hodnotila jako nadprůměrný.. Ovšem když se snažím pozvednout kurzor k těm čtyřem hvězdičkám, tak jako by mě odkaz Jacka Rozparovače stále nutil nenechat se unést zhuleným Depperm a pragmaticky se zamyslet nad obsahem snímku.. Takže copak to tu vlastně máme? Nechutnou čtvrť Prahy/Londýna 19.stol. lemovanou prostitutkami a alkoholiky - syfilitickýho prince s osobní sektovní ochrankou - bandu prostitutek v čele s nepříliš přitažlivou Grahamovou - jednoho kultovního killera - a již zmiňovaného Johnnyho coby kriminalistu zavislého na opiátech - Z toho vyplývá že to asi moc optimistický příběh nebude (komix musí být opravdu nevšedním zážitkem, doufám, že se mi někdy dostane do rukou..) Ponurá a skličující atmosféra jen umocňuje dojem z celého filmu.. Potom se ale také bohužel musí přičíst rovnou dva režiséři neschopní využít potenciál jak námětu, tak hlavně Deppa, kteří se aspoň částečně pokusili kompenzovat neakční až místy nudný děj surovými a krvelačnými záběry... Upřímně řečeno: Jsem zklamána.. 65% ()

godspeed

viděno podruhé po letech a stále dobře koukatelná podívaná. jen škoda, že jsem si pamatoval pachatele. :) johnny depp baštím v jakékoliv roli. ten chlapík má neuvěřitelný charisma. ()

Tiiso

Dá se říci k tomuto filmu, že jsem se královsky bavil. Nádherné reálie viktoriánského Londýna. Kvalitní kamera, která nám ukazuje skvělou výpravu a dobrou práci se světlem. Použité digitální triky ani citlivé oko nedokáže moc postřehnout. Příběh opírající se o skutečně příběhy je napsán na míru mladšímu divákovi dvacátého prvního století. Žádné přílišné zámotky, žádná přílišná dialogová pauza, ale vlastně pouze jen sled hrůzných činů, které rychlým tempem ubíhají kupředu. Odkazy na vysokou politiku a zákulisní boje vcházejí do děje se samozřejmostí sobě vlastní. Deep podává přiměřený výkon, který sice není absolutně brilantní, ale ucházející. Naproti tomu Holm se svojí rolí celkem sžil a podal velmi přesvědčivý výkon. Věřil jsem mu a dokázal ve mě vzbudil odpor a i respekt. Ztvárnění příběhu je hodně filmové a na hony vzdálené skutečnému příběhu, který se v té době v Londýně odehrál. Snímek mě nedokázal dostat do nějaké nálady, která by mě nechvalně slavného Jacka Rozparovače nějaký způsobem přiblížila. Ale vzhledem k atmosféře, kterou film vytváří jsem ani takovou potřebu nevyhledával. A to ani přes tu skutečnost, že tvůrci čerpali z jasně dochovaných spisů a získaných informací a od pravdy se nikde zvláštním způsobem neoddálili. Film v celkovém pojetí dokáže upoutat a v kvalitním domácím kině nabídne i úžasně namíchaný prostorový zvuk, který vznikl v Lucasových zvukových studiích Skywalker studio. ()

Rodin

Johny Depp, Ian Holm a fantastická kamera. Ostatní visí trochu v závěsu, přece jen bych čekal trochu náročnější rozvedení a pointu, ale i tak - poctivých 85%. ()

Gromit

Jack Rozparovač s Michaelem Cainem se mi sice líbil víc, ale tím už jakákoliv další kritika končí. Bratři Hughesové totiž natočili velmi stylový thriller s neuvěřitelně působivou atmosférou a vynikajícím Johnnym Deppem. Kdybych patřil mezi fanoušky Alana Moorea, možná bych tu teď čtil oheň a síru, ale jelikož jím nejsem, mohu ty 4* udělit s čistým svědomím. ()

.killer.

Mám rád Deppa a obzvláště ve filmech z dob prastarých. Tady mu to opět vyšlo. Prostředí samozřejmě úchvatné, k tomu není co dodat. Scénář super, kamera bez námitek. Jsem spokojen. ()

Lilien

skvelý krimi horor plný násilia, drog, prostitúcie a zločinu v uliciach špinavého Londýna koncom 19.storočia. Tvorcom sa podarilo navodiť temnú atmosféru vyšetrovania jednej s najvatších neobjasnených sérii vrážd v histori. Okorenené skvelými hereckými výkonmi. ()

Tormentor665

Klidně bych se zbavil té detektivní/krimi vložky. Pak by zůstalo kruté, temné Maldororovské 19. století s jeho pauperizací, špínou, zvrhlými antropologickými vizemi, blázinci, mocnými a ještě mocnějšími atd. Ano, pocházíme z pekla. ()

Lavinia

Fetující inspektor řeší případ na základě vidin z rauše, režiséři točí film taky v rauši? Působí nesourodě, jako víc filmů splácaných dohromady, trochu se cítí opisování z Jacka Rozparovače (1988), logické černé díry - děva, chudobná tak, že se musela dát na prostituci, se na konec filmu zabydlí v celkem solidním cottage, což financuje: režisér. Nebo inspektor. Nebo duch svatý. Ach jo. ()

Bezda22

Dost sem se na to těšil a nebudu lhát, že přišlo zklamání. Napětí bylo dost na bodu mrazu a ta milostná zápletka, taky moc netáhla. Úžasná atmosféra a Johnny Depp dobrej jako vždy. Je škoda, že z toho je lehce nadprůměrnej film. Krom tý milostný zápletky a dramatičnosti tam neni co vytknout. Ale ten film mě i přes tu mojí oblíbenou atmosféru starýho Londýna nevtáhnul do sebe. 65% ()

celticek

Tak pro mě zklamání veliké. Depp hraje dobře, i ten jeho policejní kumpán, scénář zajímavý. Ztvárnění ale nudné. Doufám, že comics od Moorea bude úplně jinde. ()

Shitonit

Chvíli mi trvalo, než jsem se přesvědčil o smyslu dalšího setrvání. Londýn a zejména starej mi přijde poněkud depkovej, a konkrétně v tomhle filmu je to dokonale zachycený. Fakt bych v takovým humusu žít nechtěl, ale je jistě poučný to vidět na vlastní oka. Takže asi po 20 min takovýho samopřesvědčování že néé, že to bude zas marný, mě do děje vtáhnul permanentně zhulenej Deep. Je báječnej, k pomilování řekl bych.. no a tak na to čumím čumím, a pořád vzpomínám, jak to vlastně má skončit, no a najednou byl konec. No řeknu Vám, ta královská rodina je taky pěkně ujetá, ale každopádně bych to rád shrnul na hromadu a uzavřel...: Film Z pekla je celkově hodně povedený, detaily jsou dokonale detailní, hrůza z toho leze přiměřeně hrůzná a můj pocit ? Moc spokojenej kocourek. ()

ŠpetaMarek

Nadčasový film. Za těch 16 let vůbec nezestárl. Pamatuju si dodnes, jak mě závěrečné odhalení dostalo a mrazilo v zádech (ani ne tak odhalením jako zpracováním). Téměř dokonalý film s pevnou režijní rukou, místy geniálním střihem skvělými hereckými výkony (Robbie Coltrane vede) a pěknou kamerou. ()

ANTYCHRYST

Jooo taak tohle můžu.. :) starej Londýn a jeho zaplivane.. pachnouci..blátivé..temné..uličky.. kde si to ty nejlevnější pracovnice nejstaršího řemesla.. rozdávají.. v tmavém zákoutí s kdejakym pobudou..za pár drobaku... do toho legenda o J. Rozparovacovi...oblíbený věcně sjety Johny.. všudy přítomná zelená vila.. :) zahadne chladnokrevne vraždy prostitutek... co si více přát... :) pochmurný Londýn na jedničku, kostýmy, hudba..napětí, atmosféra... S Deppem.. jeden z mých nejoblíbenějších filmů. 80% ()

papadoce

Neoslovilo ma to a to aj napriek tomu, že téma skutočných masových vrahov ma vždy tak nejako zaujímala. Slušne je stvárnená doba konca 19. storočia a film tiež postupom času pridáva na detailoch zohavených tiel prostitútok. No kto bol úplne nepresvedčivý, bol práve Johnny Depp. Toho detektíva som mu neuveril a film ma nestrhol. Dve. ()

valkil

Čekala jsem blbost a byla příjemně překvapená. Není to sice nic, z čeho by se člověk posadil, ani nikterak originální, ale vyrovnává to výborně temná a ostrá atmosféru. Film dokáže upoutat pozornost a Depp je jako vždy skvělý. A navíc má nečekaně nehollywoodský a vlastně ponurý konec. ()

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (více)

Já, legendární Denzel

Já, legendární Denzel

07.09.2008

Muž černé pleti osamoceně bloudí Amerikou, kterou globální katastrofa proměnila v nelítostnou pustinu? To už tady bylo, ne? Ne. Namísto Willa Smithe se totiž v hlavní roli sci-fi thrilleru Book of… (více)

Ameriku spasí jen Písmo Svaté

Ameriku spasí jen Písmo Svaté

24.05.2007

Už je to nějaká doba, co někdo pustil bratry Allena a Alberta Hughesovi k režírování. Ale vůbec se té odstávce nedivíme. Jejich adaptace geniálního Mooreova komiksu Z pekla z roku 2001 jim totiž moc… (více)