Londýn, rok 1888. Prostitutku Mary Kelly napadne McQueen, protože ona a jejích pět kamarádek mu měly zaplatit za ochranu už před několika dny. Mary mu vysvětluje, že nic nevydělaly, ačkoliv se snaží, a on jí dá lhůtu do druhého dne. Jedna z prostitutek Ann má malé dítě s bohatým přítelem Albertem, který se má večer vrátit z cest, a proto požádá Mary, aby jí dcerku pohlídala. Večer pak do jejich bytu vtrhnou muži, kteří odvezou jedním vozem Alberta a druhým Ann, od níž se u výslechu snaží zjistit, kdo všechno ví o jisté informaci. Mezitím je v noci zavražděna Marta, jedna z prostitutek. Seržant Godley si dojde do opiového doupěte pro inspektora Abberlinea, který má vidiny a který ve svém snu chvilku předtím viděl vraždu. Když společně dojedou do márnice, není Marta ženou, kterou Abberline viděl. Ann je zatím zavřena do psychiatrického ústavu, a protože je považována za šílenou a agresivní, doktor jí provede zásah do mozku, aby jí tím vyléčil. Mary Kelly, která únos Alberta a Ann viděla, nechala jejich dceru u Anniných rodičů. V noci je zavražděna další prostitutka Polly... Abberline pozná, že Polly zemřela na jiném místě a sem byla přivezena drožkou. Seržant Godley si myslí, že za vraždami stojí McQueenova banda, ale Abberline s ním nesouhlasí. Vše nasvědčuje tomu, že vrah umí zacházet se skalpelem a je velmi důmyslný. Větvička od hroznů, které našel Abberline pod Pollyiným tělem, navíc naznačuje, že vrah je bohatý, protože hrozny si nikdo z této čtvrti nemohl dovolit... (TV Prima)

HennessyVSOP

Já mám tenhle typ filmů rád, tak bych subjektivně dal i pět. Johny Depp za mlada byl skvělý herec, ale nekulhá ani zbytek ansámblu. Krásně barvité podání Londýna a příběhu Jacka Rozparovače. Trochu mi to připomíná staré Sherlocky. Zařazuji spokojeně do své filmotéky a někdy v budoucnu se k tomu vrátím. To že to je adaptace něčeho co neznám mě nijak netrápí. ()

Saxos

Johny Depp v opijovém rauši, starý ponurý Londýn a další konspirační teorie o Jackpárači, to vše jde k sobě. ()

kritkMd

Geniální obszaení a skvělý příběh. To jsou dvě věci které vás u té obrazovky opravdu ty dvě hodiny udrží napjaté jak struny. Sice konec je trochu jiný než byl ve skutečnosti, ale to dodává na tom thrillerovém podtextu. Scenář je velice povedený a rozhodně je neuslyšíte říkat kraviny. Skvělý film ()

LencaN

Moje divácká duše byla spokojená. Viděla jsem Z pekla už podruhé, ale pořád to má tu svoji temnou atmosféru, která páchne krví. Depp je takovou třešničkou na dortu. I kdyby tam byl jiný hlavní hrdina jako inspektor, tak pořád ten film bude dobrý. Má to tempo, sem tam nějaký drastičtější náznak brutality. Má to i detektivní stránku, nejen vyvražďovačka. Mýtů o Jacku Rozparovači je asi dost, takže fantazie se tady u psaní scénáře dala použít dobře a nevidím žádný zásadní problém, který bych na příběhu viděla. Ani romantická linka s krásnou Heather Graham mi nijak nenarušovala zážitek z filmu. ()

Ace.A.T.L.

Já tenhle film měl vždycky hrozně rád a bylo to asi jediný hodně fajn ztvárnění příběhu o Jacku Rozparovači. Atmosféru to má super, Depp je tu skvělej a celkově to působí hodně dobře. Tenhle příběh by si zasloužil i ztvárnění v dnešních možnostech. Za mě skoro 4* a DOPORUČUJU ()

PTuranyi

Výborná americká adaptácia príbehu Jacka Rozparovača, ktorá sa veľmi nelíši od svojich britských predchodcov. Výborná moderná produkcia nemá ešte patinu Vraždy na úrovni či Jacka Rozparovača, no s témou pracuje s rešpektom a nedovoľuje si žiadne výstrelky, takže atmosféra viktoriánskeho Londýna zostáva zachovaná a z tmavých uličiek dýcha strach. Nespomína sa tu Sherlock Holmes, ale Johnny Depp je v roli inšpektora aj tak presvedčivý a pôsobivé výkony podali aj ostatní herci. ()

Canniosh

Výborná atmosféra nočního londýna z konce 19. století. Brutální vraždy, vynikající Johnny Depp, spletitá zápletka, to jsou plusy, díky kterým nelze hodnotit jinak než plným počtem bodů. Vynikající detektivní film! ()

Pruďas

Johnny Depp jako vždycky exceluje, Některé záběry na starý Londýn jsou vskutku úžasné ale to je jediné plus tohoto filmu. Snad jenom to, že část se natáčela u nás(schody, po kterých jde Depp s Graham jsou schody národního muzea). Jako krimi jsem to brát nemohl, protože jsem skoro od začátku věděl, kdo Jack Rozparovač je a to by se podle mého názoru stát nemělo(a to sem to viděl v originále- v nadabované verzi je to ještě jasnější páč to poznáte podle hlasu). ()

panic25

jedna z lepších adpatací příběhu o jacku rozparovači, podivný vyšetřovatel v podání deppa výborný jako vždy, neskutečně realistiické scény až jde z toho mráz po zádech, podle mého názoru trochu podceňovaný film ()

Paulia

Filmy o Jacku Rozparovačovi mám ráda a když tam navíc hraje tak brilantní herec, jakým je Johnny Depp, není nad čím váhat. Jak jsem čekala, film mě nezklamal a myslím, že je jedním z nejlepších na toto téma. Nechybí nádherná atmosféra (starého Londýna), skvělé herecké výkony ani chytlavý příběh. ()

deerelegan

Temný thriller se skvělým obrazem a originálním pojetím jedné z největších záhad novověku. Kdysi jsem navštívil londýnské museum hororu a je tam sekce o Jacku Rozparovačovi a reálné fotografie jeho obětí. Takže musím potvrdit reálnost naturalistického zpracování mordů. Atmosféra jako vystřižená z románů Edgar Allana Poea. ()

R-2

úžasná komiksová předloha, a na plátně pěkná podívaná, sice odklon od komiksu, ale ne na škodu, děj si udržel myšlenku, kterou čtenáři znají a přitom šel více svojí cestou. JD moc prímovej a většina točena u nás v ČR. ()

Hellbilly odpad!

Čo to akože malo byť? Nechcel som síce veľa, ale dostal som nudný, nelogický, neatmosferický a po všetkých stránkach trápny film. Keď máte vo filme Deppa, neznamená to že bude automaticky dobre hrať. Johnny, ako každý herec, potrebuje niečo čomu sa hovorí scenár-a tu niežeby chýbal, ale jediné čo robí je že nabubláva konšpirácie, aby nakoniec vybublali v totálne neuspokojivom finále. Navyše sa tvorcovia účelovo hrajú so skutočnými faktmi o Jackovi Rozparovačovi a vyberajú z nich útržky ktoré zapadajú do ich konšpiračnej fabuly, lenže tá v celom filme pôsobí ako vycucaná z prstu. Nevidím dôvod ani na 1*. ()

Spike86

Ponurá tísnivá atmosféra ulic Londýna 19. století je perfektně syrově vykreslena. Johnny Depp jako vždy skvělý. Příběh je zajímavý a výlety hlavního představitele do opiových předtuch tvoří zajímavou část děje. Nicméně chvílemi mi to přišlo až moc fantaskní a některé tyto prudce střihové pasáže trošku narušují konzistenci atmosféry. 80% ()

P@\/EL

Dobrý kriminální thriller, jen se opírá o legendu o nejznámějším vrahovi, jehož pravá totožnost nebyla nikdy zjištěna. Film či kniha na téma Jack Rozparovač je bezesporu vždy záhadně zajímavá věc. Na filmu se mi líbila ponurá, surová atmosféra. Prostitutky, drogy, temné uličky Londýna, brutálně chladnokrevné vraždy a celkové napětí, které by se dalo krájet, z filmu dělají senzační zážitek. Filmu ovšem na hodnocení hodně ubírá velmi triviální závěr. Tvůrci se opravdu raději měli držet legendy a Jacka Rozparovače nechat na pokoji. ()

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (více)

Já, legendární Denzel

Já, legendární Denzel

07.09.2008

Muž černé pleti osamoceně bloudí Amerikou, kterou globální katastrofa proměnila v nelítostnou pustinu? To už tady bylo, ne? Ne. Namísto Willa Smithe se totiž v hlavní roli sci-fi thrilleru Book of… (více)

Ameriku spasí jen Písmo Svaté

Ameriku spasí jen Písmo Svaté

24.05.2007

Už je to nějaká doba, co někdo pustil bratry Allena a Alberta Hughesovi k režírování. Ale vůbec se té odstávce nedivíme. Jejich adaptace geniálního Mooreova komiksu Z pekla z roku 2001 jim totiž moc… (více)