Londýn, rok 1888. Prostitutku Mary Kelly napadne McQueen, protože ona a jejích pět kamarádek mu měly zaplatit za ochranu už před několika dny. Mary mu vysvětluje, že nic nevydělaly, ačkoliv se snaží, a on jí dá lhůtu do druhého dne. Jedna z prostitutek Ann má malé dítě s bohatým přítelem Albertem, který se má večer vrátit z cest, a proto požádá Mary, aby jí dcerku pohlídala. Večer pak do jejich bytu vtrhnou muži, kteří odvezou jedním vozem Alberta a druhým Ann, od níž se u výslechu snaží zjistit, kdo všechno ví o jisté informaci. Mezitím je v noci zavražděna Marta, jedna z prostitutek. Seržant Godley si dojde do opiového doupěte pro inspektora Abberlinea, který má vidiny a který ve svém snu chvilku předtím viděl vraždu. Když společně dojedou do márnice, není Marta ženou, kterou Abberline viděl. Ann je zatím zavřena do psychiatrického ústavu, a protože je považována za šílenou a agresivní, doktor jí provede zásah do mozku, aby jí tím vyléčil. Mary Kelly, která únos Alberta a Ann viděla, nechala jejich dceru u Anniných rodičů. V noci je zavražděna další prostitutka Polly... Abberline pozná, že Polly zemřela na jiném místě a sem byla přivezena drožkou. Seržant Godley si myslí, že za vraždami stojí McQueenova banda, ale Abberline s ním nesouhlasí. Vše nasvědčuje tomu, že vrah umí zacházet se skalpelem a je velmi důmyslný. Větvička od hroznů, které našel Abberline pod Pollyiným tělem, navíc naznačuje, že vrah je bohatý, protože hrozny si nikdo z této čtvrti nemohl dovolit... (TV Prima)

DrCreo

Prechádzať sa po tajomných uličkách starého, temnotou zahaleného Londýna spolu s Jackom Rozparovačom? Prečo nie, bola to lákavá ponuka, ktorú neľutujem, že som využil. ()

shinlove

Nedali byste si absinth? :) Ponurý starý Londýn, věčně navátý Depp, to vše je sice pěkné, ale jako celek mi to nepřišlo na víc, než 60%, proto 3* ()

Teen.AGE.r

Opravdu si cením filmů, které se aspoň trošku dotknou pravdy. Proč trošku? Protože jinak by ten film ani nikdy nevyšel. Cenzura by ho prostě nepustila. Teď se asi ptáte o jaké pravdě tady mluvím... Řád svobodných zednářů úzce spojený s královskou rodinou prostě běžně tyto krvavé oběti prováděl (a provádí!), jinak by to totiž ani nešlo, když je to řád satanistů. To, že se jim to tzv. vymklo z rukou, rozhodně neznamenalo to, že člen a vrah (Jack) byl na přání královny a následně na přání rady zednářů zmrzačen a zabit - to je právě ta přilepená lež, bez které by film nikdy nespatřil světlo světa. Mých 5 hvězdiček je za obsah, jinak bych dal 4 :) ...80% ()

marien1039

Nuže, mé názory jsou velice rozpačité. Tento film velice věrně kopíruje svět londýnského East Endu z dob konce 80. let 19. století. Je to romantický příběh mezi 44 letým inspektorem Abberline, který vyšetřuje sérii vražd Jacka Rozparovače a 26 leté prostitutky Mary Jane Kellyové. Musím uznat, že podobnost hereček se skutečnými obětmi by se dala najít, dokonce i aranžmá místa činu docela odpovídají. Co se týče dějové linky je to z historického hlediska hovno za hovnem, ale jinak pěkný film, na který se dobře kouká. ()

Dumaru

Jeden z mojich najobľúbenejších filmov s Johnnym Deppom a Heather Graham, vysoko pozerateľná záležitosť. V tmavých uličkách Londýna Jack Rozparovač vraždí prostitútky a vyšetrovateľ sa snaží prísť týmto tajomným rituálom na koreň, toť v skratke o filme. Moje hodnotenie 8/10, veľmi pekné spracovanie čias minulých,,, ()

Ignitus.C

Režie, Scénář, Kamera, Hudba, Obsazení, Osvětlovač... Všechno super! Poslední Vražda!!!!!!!! Jenom jak mu tam blikne v tom vidění!!! ()

Peddro

Jedno z mých oblíbených zpracování filmu o Jacku Rozparovači, nicméně nepřesností je, že sir William Gull říká, že Listonův nůž má původ v Krymské válce, ale Robert Liston zemřel v roce 1848, tedy 5 let před Krymskou válkou. ()

Thug_Leo

1* za kostýmy. Pokud vás ovšem lákají Žlutozubé štětky, trapná romance, Depp odříkávající linie s jedním výrazem pro cokoliv nebo se chcete podívat, proč je film veden jako horror....dejte si radši Penny Dreadful a ušetři si 2hodiny zklamání. ()

nikhaj

Stare casy profesionalna chirurgia. Vrazdy a smrad stareho velkomesta prechadzat sa ulicami neodporuca sa. Opium ti ukaze smer, skus zachranit aspon jednu kur*u. Pardon lahkú. Niekto nechce aby bol odhaleny. Aj peklo moze byt cierno-biele ()

Feacher

Po ,,Vraždě na úrovni" jsem se rozhodl ke zhlédnutí tohoto dílka, abych mohl porovnat ideje a způsob zfilmování. Oněch asi 25 let rozdílu je velmi patrný, ale oba dva filmy měly něco do sebe. Tento byl o něco drsnější, ale zase mi přišlo, že mu méně šlo o rozuzlení díla. Johnny Depp skvělý a u filmu jsem se nenudil po celou dobu. Něco tomu ale přece jen trochu k dokonalému dojmu chybělo. Stejně jako u VnÚ je to někde mezi 4* a 5*, zde se ale musím přiblížit spíš 4*. ()

Bragi66

Perfektní dobové kulisy a výprava. To tedy je tu kus filmové práce. Když se to ale srovná se Sherlock Holmes (2009), tak Guy Ritchie jasně vede před touto atmoškou i spádem příběhu. ()

Thalin

Film si celou dobu zachovává skvělou potemnělou atmosféru starého Londýna, včetně všechny jeho špíny. Krimi linka má možná pár děr, ale i tak je to pořád kvalitní zpracování jedné z teorií o známém vrahovi. ()

Holly_Molly

Jen v málokerym filmu je Londýn vyobrazenej jako taková odporná špinavá žumpa, jako tady. Ten Londýnskej hnus přímo sálá z obrazovky. Hodně dobrej, temnej a celkem drsnej mysteriózní počin! ()

BONOBON

Skvělá atmosféra, skvělí herci, spousta krve a v neposlední řadě zajímavá verze neslavné legendy o Jacku Rozparovači - klidně to tak mohlo být. ()

jirik

Nádherné ztvárnění ponurého Londýna, celkem ucházející atmosféra, občas zajímavá kamera, Johny jde... čekal jsem, že se budu aspoň trochu bát, ale nic. Zklamalo mě moc, že odhali totožnost Jacka Rozparovače, to podle mě filmu moc ublížilo. Tak tato téměř legenda ztratila na mysteriozitě, vždyť se přece říká, že jeho tělo spadlo do Temže a nikdy nebylo vyloveno. Škoda... ()

Van

Dábelská teorie o Jacku Rozparovači s atmosférou starého Londýna za ,kterou by se nestyděl ani Tim Burton. ()

kitsune

Žil byl jednou strejda Jack. Z holek k pomilování dělal fašírku, která obracela žaludek i otrlým zřízencům márnice a strohé exteriéry White Chapellu zdobil girlandami organického původu, jimiž by na svém narozeninovém večírku nepohrdl ani doktor Lecter, ale to už ostatně všichni známe. Bratří Hughesové o něm (respektive o honu na něj) natočili vizuálně i scénáristicky velice slušný film s povinnou romantickou zápletkou, díky které jinak odevzdaný komisař Abberline, vyplachující životní marast koktejlem zapomnění (absinth + laudánum) našel sílu a motivaci do řešení případu stejně tak zapeklitého jako krvavého. Kromě Johnnyho Deppa je ve filmu k vidění krásná Heather Graham, dost dobrý Robbie "Hagrid" Coltrane a "no comment" Ian Holm (na Bilba jsem zapomněla po prvních pěti minutách jeho sakra krátké exhibice). ()

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (více)

Já, legendární Denzel

Já, legendární Denzel

07.09.2008

Muž černé pleti osamoceně bloudí Amerikou, kterou globální katastrofa proměnila v nelítostnou pustinu? To už tady bylo, ne? Ne. Namísto Willa Smithe se totiž v hlavní roli sci-fi thrilleru Book of… (více)

Ameriku spasí jen Písmo Svaté

Ameriku spasí jen Písmo Svaté

24.05.2007

Už je to nějaká doba, co někdo pustil bratry Allena a Alberta Hughesovi k režírování. Ale vůbec se té odstávce nedivíme. Jejich adaptace geniálního Mooreova komiksu Z pekla z roku 2001 jim totiž moc… (více)