Slavný hororový snímek a podle mnohých žánrový milník vypráví o skupině vědců z výzkumné stanice na Antarktidě, čelící mimozemské hrozbě. Když skupina vědců z výzkumné stanice na Antarktidě přihlíží tomu, jak se jejich norští kolegové snaží zastřelit psa, netuší, co se za celou akcí skrývá. Brzy však zjistí, že zvíře je přenašečem mimozemského organismu, který dokáže ovládnout a napodobit rozličné živé formy. Atmosféra mezi výzkumníky houstne. Kteří z nich se stali hostiteli? A dá se v takové situaci vůbec někomu věřit? Ačkoli dobové ohlasy filmu kultovního režiséra Johna Carpentera vytýkaly, že je pomalý, ponurý či depresivní, své velkolepé renomé si Věc budovala během let, a to také díky uvedení na videokazetách. Dnes je pak dokonce považována za jeden z nejlepších hororů všech dob. Svůj podíl na tom má jistě přesvědčivé vyobrazení zvolna sílící nedůvěry, houstnoucí napětí i krvavé surové scény ukazující, jak invazivní organismus se svými hostiteli nakládá. (Česká televize)

AxelWers

Jeden z najlepších hororov 80. rokov. Výborná temná atmosféra, ktorá vás nenechá na pokoji takmer po celý film. ()

VerenaLord

Velice povedený ,,starý" horor. Nedá se srovnávat horory současné s těmito kvalitními, hodnotnými. Je pravdou, že chvílemi je to dost nechutné, ale přesně to vykresluje chtěnou atmosféru. ()

Mandalorian

" Je o 6 let starší než já !" Byla moje první reakce, když mi kámoš řekl, že se podíváme na jednu hororovou klasiku. Bylo mi 14 nebo 15 a myslel jsem si, že mě už jen tak něco nevyvede z koncepce.. pche.. chyba lávky věc je kult od doby, kdy vznikl až dodnes. Dodnes ho obdivuji, přiznávám. A dodnes jsou tehdejší efekty dost záhadou. Hudba, temnota, nejistota.. nebezpečí. To vše na vás působí v dokonalé kombinaci a vytváří onu klasickou a nezapomenutelnou hororovou atmosféru, kterou už dnes málokterý film navodí a tvůrci dnešních "hororů" to pak o to častěji kompenzují zbytečnými lekavými scénami ( Drag me to hell ) nebo hektolitry krve ( Nezvratný osud 4 ) Stoprocentně jeden z nejlepších hororů, co jsem kdy viděl. 100% = 5* ()

SimonShot

Nadherný sci-fi kousek s Antarktidy, který svým gigantickým obdobným stylem akce nezaslepil ani ty největčí odpůrce tohoto nezrovna starého žánru. Nevím, a ani nechci vedět jak moc tehle ten film čerpal na filmu Vetřelec (1) rok (1979) myslím, ale zdá se mi, že tenhle film skrývá více otázek a více okamžiků kdy se nad tím dějem zamyslíte, tím nechci říct, že vetřelec je bezmyšlenkovitá blbost, ale tohle je zkrátka novější a tím padem byly odstraněny nedostatky, ktere tenhle žánr před rokem 1980 zobrazoval. ()

hribisko

DRRRRRRRRR - toš jak když sa drkoce zubama. Ajn cvaj draj, Russell nese asi čaj, fýr fynf zechs, Russell nese plamenechs, sete oto nové, šlížky dynamitové. Je to věc, že takhle válím v křeči, teď budu pánem výzkumníků... ()

Kadas97

Jeden z najlepších hororov, ktoré poznám. K filmu som sa dostal cez PC hru, ktorú som žral a bola docela masko. Film je klenotom medzi horormi vďaka svojej neskutočne tiaživej atmosfére. Russel tu podal vynikajúci herecký výkon. Hudba k filmu tiež výborná, ale nad tou sa pri Carpenterovkách už nepozastavujem. 10 z 10 ()

DuranCZ

Film Vás od začátku vtáhne do sebe svou atmosférou strachu z faktu, že je všechno v háji a u nikoho nemůžete nic předvídat... Nezapomenutelné scény, hudba a ticho. Na svou dobu převratný film svými neuvěřitelně sofistikovanými efekty. Možná někomu můžou připadat komické, ale to je dnešní dobou se současnými (přiznejme si: občas dost nepovedenými) CGI efekty. Pastva pro oči a zlý sen trenclí... Není to sice nejhororovější horor, ale pro mě osobně nejlepší. ()

Ondr@932

Horor pouze dobrý, atmosféra výborná, herci dobří a příšera hnusná ... Nemůžu si pomoct, ale na víc to prostě není. 65% ()

Ozzy2

Můj úplně první film, který jsem viděl na revoluční novince té doby-videopřehrávači systému BETA.Od té doby jsem film neviděl, tak je docela dobře možné, že hodnocení po dnešním shlédnutí změním:) ()

KafuR

Začne to uštvaným psem kdesi v ledové pustině a přes znepokojivé události se to přehoupne do paranoidního boje o život na stanici, která v žádném případě nesmí vypustit ven to, co přijala. A věřit nelze vůbec nikomu. Po úvodních peripetiích se zdá, že příběhu končí dech, vzápětí se však stane ta věc, která se už spolehlivě postará o pozornost až do nevyhnutelného konce. Body navíc pak za odvahu tlačit na pilu, necenzurované chuťovky a vývoj příběhu, který nebudí dojem, že vznikl na základě přání studia. A Russell je sympaťák, který i ten plamenomet umí užívat s grácií. ()

Kingjiri

Horor ze starý školy, kterej má všechno důležitý - atmosféru, napětí, solidní herce i krvavější scény (novější horory většinou zustanou jen u toho posledního). Díky námětu v podobě schopnosti Věci napodobování jakýhokoliv živýho tvora i lokaci v podobě od světa odříznutý Antarktický stanice se daří budovat paranoidní atmosféru.Většinu scén pak doplňuje Morriconeho hudba, která dělá už tak napínavej biják ještě napínavější. Monstrum vypadá v každý scéně jinak, takže se jen tak neokouká, přičemž i několik desítek let od vzniku snímku jsou vizuální efekty a triky koukatelný. Na pět hvězd nejdu jen kvůli hodně otevřenýmu závěru a postavám, kterejm by slušel smysl pro černej nebo cynickej humor (nějaký úderný hlášky se téměř neobjevujou). ()

TheSompeque

Z filmu věc je dosti cítit ponurá atmosféra, strach z neznáma. Naposledy jsem tento pocit měl u prvního Vetřelce. Nečekejte jump scare scény, ale pěkně brutální a tíživou atmosféru. ()

tranquill

"Přežijem to! .. Spíš bysme neměli..." Pro mne osobně kultovnější horor než Vetřelec, i když principy jsou podobné. Neskutečně mrazivá atmosféra a parádní vizuální efekty spolu s uhrančivým hudebním doprovodem, to jsou hlavní devizy tohoto nezapomenutelného snímku. ()

NightPorter

Tenhle film stárne jak víno. Dokonalost ve všech směrech a závěr, o kterym se vedou spory, sáhodlouhý diskuze a vymejšlí se teorie ještě po 40 letech. ()

Vabr

Viděl jsem Věc: Počátek, tak jsem se po hodně dlouhé době podíval na toto. Tahle verze mi přijde méně hororová, postavy nemůžou být sympatické, je to dlouhé, nudné. A konec není vůbec vygradovaný. Čekal bych, že když si dali pěkně na čas plus toho nebylo nějak moc, že se předvedou tady u konce nějakým epickým závěrem nebo zvratem, ale skončilo to strašně nudně, nezajímavě a nijak. Co pochválím je gore, který bohužel do minuty pohřbili stylem, že to spálili. Chápu, je to logické, ale mohlo se aspoň něco zvrtnout nebo ta Věc mohla utýct. Dalších 25 minut se nic neděje a takhle se tam nějaká gore scéna objeví jen za film asi 5 krát. Celkově ty starší filmy nemají tolik zvratů, jak bych si to představoval, ale popravdě jiný osmdesátkový filmy mají mnohem víc zvratů než tohle. Docela hodně mě to zklamalo na to, jak si to všichni vychvalují. Dalším mínusem je, že tu oproti remaku není žádná ženská. Věc z roku 2011 je mnohem hororvější, záživnější a zajímavější. Logika s oblečením je taková divná. Logika s kovy, plombami atd. je mnohem propracovanější. K tomu to roztrhaný oblečení tu bylo dost málo. Takže jim to byla k ničemu informace. Hodně mě štvalo, jak se hrozně moc rvali a zbytečně na sebe pokřikovali. Působí to hodně trapně, otravě a přehrávaně. Chápu, že se lidi v takový situaci hádají, ale akhle fakt ne. Postavy se mi kvůli tomu hodně zprotivily. VYHODNOCENÍ: VYPÁLIT PLAMENOMETEM ()

geek.ondra

Odzbrojující atmosféra, mistrovská režie a úctyhodné triky. Mistrovské dílo Johna Carpentera právem zařazené mezi elitu hororového žánru ale i filmů celkově. 8,5/10 ()

Razzor_82

"Ta věc chtěla bejt náma?" Tíživě atmosférický snímek z osmdesátek, který je výborně zasazen do mrazivé lokace ze které není kam utéct. Carpenter tohle prostě umí přenést na diváka. Poctivé triky a efekty ze staré školy. Strašidelné scény plné hutného napětí. Ponurá hudba, ostré hlášky a Kurt Russell s vizáží hippíka. Prostě další kultovní a nadčasový sci-fi horor. 9/10 ()

Gardenboy

No neviem neviem...upútal ma hardcore brutal poňatie, na tu dobu nadčasová kamera a Kurt Russel. Inac by som dal 3*, ale keďže je to kult, tak davam 4*. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

02.08.2020

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (více)