Slavný hororový snímek a podle mnohých žánrový milník vypráví o skupině vědců z výzkumné stanice na Antarktidě, čelící mimozemské hrozbě. Když skupina vědců z výzkumné stanice na Antarktidě přihlíží tomu, jak se jejich norští kolegové snaží zastřelit psa, netuší, co se za celou akcí skrývá. Brzy však zjistí, že zvíře je přenašečem mimozemského organismu, který dokáže ovládnout a napodobit rozličné živé formy. Atmosféra mezi výzkumníky houstne. Kteří z nich se stali hostiteli? A dá se v takové situaci vůbec někomu věřit? Ačkoli dobové ohlasy filmu kultovního režiséra Johna Carpentera vytýkaly, že je pomalý, ponurý či depresivní, své velkolepé renomé si Věc budovala během let, a to také díky uvedení na videokazetách. Dnes je pak dokonce považována za jeden z nejlepších hororů všech dob. Svůj podíl na tom má jistě přesvědčivé vyobrazení zvolna sílící nedůvěry, houstnoucí napětí i krvavé surové scény ukazující, jak invazivní organismus se svými hostiteli nakládá. (Česká televize)

Iwiiik

Živě si pamatuji, jak jsem se na tento snímek díval, když mi bylo asi deset let a velmi mocně na mě Carpenterův smysl pro vyvolání atmosféry zapůsobil. No bodejť. Dítě je vyplesklé z kdečeho. V té době jsem koukal taky na pirátské VHSky s Van Dammeovými (a podobnými) filmy na bratránkově videu, které tehdy stálo tři výplaty a zpětně mi připadají všechny ty Krvavé sporty nebo Američtí ninjové, jako prostoduché a pitomé nesmysly. Na Věc padal dlouhých dvacet let prach zapomnění, ale před časem jsem ometl pavučiny a rozhodl se, že si připomenu staré časy. Byl jsem unešen. Krom nostalgie jsem si vychutnával brilantní napínák, podkreslený hudbou Ennia Morriconeho, kterému i po letech neubírá na kvalitě ani fakt, že vesmírná zrůda vypadá, jako imitace staženého králíka, uplácaná z plastelíny. Horory nijak zvlášť nevyhledávám, ale Věc rozhodně zůstane v mé filmotéce. ()

Nerd4Dreaming

Když na to člověk kouká s určitým časovým odstupem, dá se to vidět víckrát za sebou (neomezeně), a zážitek je to vždycky silnej. Vyvražďovačka která má koule a něco víc! Jeden z mých nejoblíbenějších hororů vůbec. Atmosféra (zima), triky (hlava s nožičkama), herci (Russell), režie (Carpenter),... <3 ()

burton

Je to napínavý? Nee, je to šíleně děsně moc moc moc strašně napíííínavýýýý! Napíná vás to až k zblázněnííííí. Já se tak bála, že jsem si musela skoro pořád zakrývat oči, nebo alespoň hryzat klouby.Mrááááz až praští, tma, nehostinná základna plná vědeckých a jiných magorů, vyjma kurta Russela, ten je moc hezkej a jedinej normální. No, je to už dávno, ale pořád se bojim, když to vidim. Výborná Věc. ()

Raziel_cz

Dokonalá atmosféra, nestárnoucími triky, inteligentní scénář a bezchybná režie. Carpenterův magnum opus a jeden z nejdůležitějších filmů v dějinách nejen hororu. ()

Trancetino

Jeden z najlepších hororov aké som kedy videl. Neskutočná atmosféra. Po vizuálnej stránke je to na tú dobu jednoznačne pecka. ()

Rathalos

Neuveritelne,ze som tuto zalezitost videl az teraz,dovolim si tvrdit,ze je to jeden z najlepsich hororov vsetkych cias,hrozostrasny,mrazivy,atmosfericky,napinavy so skvelymi maskami,hercami i hudobnym doprovodom,John Carpenter urobil dieru do filmoveho sveta,ked natocil tuto pecku...:-) ()

Joey(1)

Čekal jsem děsivý zážitek, zub času nicméně z filmu udělal spíš legrační záležitost, paradoxně většina hororových scén na mě působila spíše úsměvně. Jednoduchý příběh tomu 2x nepřidal, pro mě jisté zklamání. ()

domirovec

Vím že má recenze bude značně neobjektivní, ale film Věc je podle mě nejlepší horor všech dob. A to nejen kvůli skvělým hereckým výkonům, ale i kvůli atmosféře, hudbě, zpracování a hlavně i efektům, které jsou na naprosto unikátní filmařské úrovni. Film také není žádný šílený krvák ve kterém každou minutu na všechny světové strany stříkají litry krve, ovšem bez trošky brutality by se na druhou stranu zase neobešel a proto je zde několik scén u kterých jsem já osobně až skoro spadl ze židle.. Film je také natočen tak, aby diváci nečekali co se stane dál, takže diváci hned nemusí dopředu tušit a předpovědět další polovinu celého filmu. A místo toho aby diváci věštili jak film skončí, tak se začnou bát.. a to hodně. Prostě fantastické! Takže pokud jste Věc ještě neviděli, tak děláte ohromnou chybu a já vámi bych ji co nejdřív napravil! Ještě před tím si ale pro jistotu udělejte krevní test.. ()

Wallis3

I po těch letech má toto dílko svou atmosféru, i když napínavost už opadla. Ale co. Škoda taky toho podivného zakončení, nebo že doposud nebylo natočeno plnohodnotné pokračování. ()

Erenas

Nejlepší strašidelná věc - když se začne až 2 min po začátku, tak je to o něco zas lepší :-) Ach ta hudba <3 ()

Denny

Má-li někdo veselou náladu a neví, jak se přivést do opaku, aŤ se podívá na tenhle film. Něco tak ponurého,skličujícího a vůbec neradostného se jen tak nevidí. To ale neznamená, že to není vynikající film. ()

Ygnor

Tak si pročítám recenze a příjemně se usmívám kolik lidiček tato záležitost doslova srazila na kolena. Tento film jsem prožil ve svém životě několikrát. Poprvé jako mládě na polském vysílání, potom na "kvalitních" kopiích VHS, potom konečně s českými titulky, dále velmi intenzivně, když jsem se dlouho trápil s výbornou počítačovou hrou na PS2 a teď nakonec, když si film mohu vychutnat na plazmě ve zvuku DD. …mám opravdu dojem, že tenhle skvost nelze předělat a řadím se k zástupům, kteří křičí z plna hrdla NEJ ! ()

Miki68

Carpenterovi se povedlo to, co jinému režisérovi zatím ne. některé scény vyšponoval tak, že jsem se nedonutil dívat. Klobouk dolů. Když horror, tak King. Když horrorová adaptace, tak Carpenter (anebo Kubrick!). Dnes již klasika žánru. ()

cure

Spolu s Démonmi a Ómenom patrí tento kúsok v mojom rebríčku v žánri horor do top trojky. Moje prvé stretnutie so sympaťákom Kurtom Russellom. ()

Redix

Legendární Film jenž se stal kultem Hororů. Je to druhej TOP sci-fi horor hned po vetřelci. ATMOSFÉRA naprosto dokonalá (umocňuje to taky to, že je to na Antarktidě, což bylo zvoleno myslim výborně). Hudba naprosto perfektně sedí do filmu (Soundtrack je docela krutá ulítlost :) ) a prostě celkově je ten film klasika. TAHLE VĚC JE NEJLEPŠÍ NA SVĚTĚ --- ( Hned po sexu :D ) ()

Dimo

Hororová perla, kterou dělá jedinečnou atmosféra, prostředí a nápad. Tíživost situace je cítit od začátku do konce a žádné polevení atmosféry není možno čekat, protože nikdo neví komu důvěřovat, s kým vlastně mluví a jestli je vůbec ještě někdo tím, kým se zdá být. Zdařilé a neotřelé. Rozhodně jeden z nejoriginálnějších a nejnápaditějších hororů. ()

S.U.E.S.

Vynikající film. Dobře zvolené prostředí a scénář o ufonech dávají filmu nezapomenutelnou ATMOSFÉRU mrazu a strachu při které nikdo neví kdo je ten druhý. Kurt Russell alias McReady završuje už tak vynikající hororový thriller při kterém se budete opravdu bát! ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

02.08.2020

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (více)