Slavný hororový snímek a podle mnohých žánrový milník vypráví o skupině vědců z výzkumné stanice na Antarktidě, čelící mimozemské hrozbě. Když skupina vědců z výzkumné stanice na Antarktidě přihlíží tomu, jak se jejich norští kolegové snaží zastřelit psa, netuší, co se za celou akcí skrývá. Brzy však zjistí, že zvíře je přenašečem mimozemského organismu, který dokáže ovládnout a napodobit rozličné živé formy. Atmosféra mezi výzkumníky houstne. Kteří z nich se stali hostiteli? A dá se v takové situaci vůbec někomu věřit? Ačkoli dobové ohlasy filmu kultovního režiséra Johna Carpentera vytýkaly, že je pomalý, ponurý či depresivní, své velkolepé renomé si Věc budovala během let, a to také díky uvedení na videokazetách. Dnes je pak dokonce považována za jeden z nejlepších hororů všech dob. Svůj podíl na tom má jistě přesvědčivé vyobrazení zvolna sílící nedůvěry, houstnoucí napětí i krvavé surové scény ukazující, jak invazivní organismus se svými hostiteli nakládá. (Česká televize)

Skleni

Neviem. Možno je to spôsobené oslabením môjho organizmu z dvojdňovej choroby, alebo čo, ale tento film ma vôbec nezaujal po hororovej ani inej časti. Možno tá psychologická časť rozhodovania kto je kto. Ale ináč nič. Koniec sa mi zdal priblbý a jednoduchý. A z celkového filmu som mal dojem lacného braku. Ale tak skúsim ešte raz pozrieť ale pochybujem, že sa dajako zmení môj postoj.63% ()

ex.it

V dnešní době technologií je těžké nepozastavit se nad efekty filmu, ale myslím, že to je něco, co by se už vůbec nemělo řešit. Věřím, že ve své době se u toho lidi báli, křičeli a v noci nemohli spát, ale na mě už film působil spíše jako dokument o filmech konce dvacátého století. Ano, nepopírám, že to je dobrý film, ale mě si nezískal. ()

AngelG

Nejlepší je na The Thing to, že se nejdná pouze o to, jak to něco zabít, ale o to, že se také zabývá psychologií postav.. jak paranoidní pak člověk dokáže být, když mu jde o život a jak se díky pudu sebezáchovy neohlíží na to ani na ono a nikdo už není přítel.. naprostá geniální práce efektů, které jsou až zneklidňujícím způsobem fantastické.. dále také skvělé obsazení a výkony.. Kurt Russell samozřejmě a Keith David.. a je úžasné že stačí pouze skvělý herecký výkon, soundtrack a mrazivá Antarktyda k tomu, aby se z toho vyklubala skutečně nepříjemná a děsivá atmosféra.. ()

Torgal

Husto atmosférický film, ktorý si môže s Votrelcom podať ruku. Námet je vynikajúci a hoci som si výsledok predstavoval trochu inak, tak som určite spokojný. Na svoju dobu výborné triky na mňa zapôsobili aj 27 rokov od premiéry filmu. Jeden z najlepších horrorov/thrillerov. 8+/10 ()

kiimi

Klasický rukopis hororů/dramat osmdesátých let. Filmy mají vysokou dávku napětí na úkor spádu filmu. Celý děj by šel minimálně 2x zrychlit a třetinu materiálu nesmyslných dekoračních scén úplně vyhodit, mám pocit, že napětí nezvyšují. Trikové scény jsou řešeny slizkými rozbředlými loutkami, které koulí očima a mají velké slizké zuby. Dobrá animátorská práce. Dnešního diváka přemlsaného digitálními animacemi a Šmoulíky v 3D takový snímek neuspokojí. ()

desolator6

Prvotriedna nádielka nechutnosti. Ale nielen tej. Atmosféra, vtiahnutie do deja, herecké výkony. Videl som veľa filmov, ale spracovanie monstier v tomto filme bolo zatiľ najlepšie a hlavne originálne. U každej "Veci" som sa tešil ako sa prejaví! Chcel som dať za 3* ale úvodný Dunčo, ktorého výkon bol asi najlepší zo všetkých, ma presvedčil na 4*. P.S Veľmi sa mi páčil záver: Obluda reve na všetky strany, je pekne nasratá a Kurt Russell jej len odpovie "Ou, yeah, fuck you too!!! " :D ()

Jeand´Boa

Brilantně vymyšlené, brilantně uchopené a brilantní výsledek s hutnou atmosférou, kdy člověk (ať již postava filmu, či divák sám) prostě nemůže nic očekávat - rozhodně ne to, kdo se v co (a kdy) promění...divák čeká na klasický happyend a jediné, čeho se mu stále dostává je zdemolovaná a spálená země - stálý úpadek v ještě horší situaci a rozuzlení nikde...a kupodivu i tato beznaděj ve filmu zachycená může být pastvou pro oko...a to je teda Věc, vám řeknu... ()

kuces

Tomu říkám atmosféra, že by se dala krájet! Dokonce se toho pokusili využít i tvůrci Akt-X v jednom z prvních dílů seriálu. Pokud nevíte na co se kouknout navečer a trošku se postrašit, tak pokud máte za sebou první dva díly vetřelce, směle do toho! :-) 7/10 ()

..Anya

Až na pár úctihodných záběrů děsivých vetřelců nuda nudoucí. Zkrátit na 30 min. a nestihla bych u toho 2x usnout. ()

Stíba

Dnes už tenhle snímek můžeme s klidem označit za klasiku mysteriózního hororu. Musím se ale přiznat, že při poslední projekci sem nebyl už tak spokojen jako dřív. Atmosféra pro mě lehce vyprchala a nemůžu ani říct, že bych se bál a běhala mi husí kůže po zádech což považuji za jeden ze základních kamenů u tohohle stylu filmů. I tak má pro mě ale tenhle film pořád svoje zvláštní netypické kouzlo. ()

Mr.FreeZer

U mne teda vede jasně série a horory o Vetřelcích. Tento snímek na mě tak velký dojem neudělal podle toho jaké má vysoké a uznávané hodnocení. Na jedničku Vetřelce to prostě nemá. ()

kersten

V osemdesiatomdruhom to bol zrejme poriadny trhák, ale v dnešnej dobe som sa akurát dobre pobavila, zasmiala nad príšerkami, ktoré neboli vôbec desivé ani celá atmosféra nebola desivá. Ale ako príjemne spestrenie večera môže byť. Ale to je asi tak všetko. ()

Al44...

Vynikající sci-fi horor, kterému ani ty dlouhé roky od doby jeho vzniku neubírají na kvalitě. Skvělá a velmi dusná atmosféra nás doprovází již od samého začátku. Po prvním setkání se zákeřným "mimozemšťanem" navíc nastává mezi hlavními hrdiny klasická ponorková nemoc, kde nikdo nemůže důvěřovat nikomu. Krom nervy drásavého napětí snímek obsahuje na svoji dobu výborné a nápadité speciální efekty. Tento film patří bezesporu mezi klasické hororové filmy a já ho mohu jen doporučit. ()

helraiser

Carpenterův mistrovský kousek o boji posádky výzkumné stanice v Artarktidě s mimozemským šmejdem, který na sebe dokáže vzít podobu čehokoliv- od psa až po člověka. Celý film má perfektní atmosféru -všude zima, led sních a do toho monstrum, no prostě paráda. Samotné monstrum je naprosto perfektní, naprosto dokonalé masky. Prakticky nelze co vytknout. The Thing=zaručený horor. ()

ortoncz

Skvělý horror. S béčkovou zápletkou , ale s úžasnou atmosférou. Kurt Russel zde naprosto zazářil. Je zde i velká dávka brutality. Scéna se psy , to bylo na mě opravdu hodně. ()

Biopler

Is anybody there? Hey, Sweden?... :) "Ono" spravené svojsky a čudne, aj humorne, neustále meniace sa, avšak o to tu v prvom rade nejde. Je to typický horror s kvalitne vybudovanou atmosférou, u mňa jednoznačne poráža Alien. Morriconeho hudba je minimalistická a vhodne dopĺňa detaily, avšak potenciál sa mi nezdá plne využitý. Paradoxne je to horror, ktorý aj privodí úsmev (viď úvod môjho komentára), u niekoho možno častejšie ako vydesenie. Voči hereckému osadenstvu nemám výhrady, avšak rozmýšľam nad tým prečo snímok končí tak ako končí. Na jednej strane sa mi ľúbi otvorený koniec, na druhej strane ma prekvapuje tým, že v záverečnej scéne vidíme bojom unaveného Russella, ktorý ešte pred chvíľou odpaľoval dynamity, číhala na neho "Vec" a on si ledva vykračuje, no fľaša mu v ruke nechýba. Ako parádny úlet či paradox, čo viac dodať? ()

Hightower

Snímek, který od vybuchnutivšího vrtulníku nabírá na rychlém sběhu událostí, stejně jako "cizákova" chuť podmaňování si tvorů. I když se může zdát, že svou dějovou jednoduchostí nemůže nabídnout překvapení, dokáže přece jen určité překvápko nabídnout. Určitá pochvala patří nedostatkovému "zboží": záběry zachycující se blížící nebezpečí (třeba, když se odnesla "věc" do skladiště a následný děj, když se odvedl pes k ostatním a následný děj, když byl vidět stín jednoho z členů týmu, jak sedí v pokoji a pes šel za ním); tyto záběry měli šmrnc, a proto, že jich bylo málo, tím víc si jich je zapotřebí užívat. A konec? Opět rychlý děj v "elektrárně" a všude přítomná nejistota; jinak nemá chybu… ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

02.08.2020

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (více)