Henry Roth pracuje jako ošetřovatel v ZOO. Jeho snem je vyrazit na Aljašku, a proto veškeré peníze investuje do rekonstrukce plachetnice. Když se vydá na zkušební plavbu, loď se porouchá a Henry musí ke břehu. Zastaví se v malém bistru, kde ho zaujme sympatická Lucy. Dá se s ní do řeči a domluví si schůzku na další den. Druhý den Lucy sice sedí na svém místě, ale Henryho si vůbec nepamatuje. Majitelka podniku mu vysvětlí, že dívka měla autonehodu, po níž má poškozenou krátkodobou paměť, takže pokaždé, když se probudí, je pro ni neděle 13. října. Její otec a bratr se jí to snaží ulehčit, a proto každý den vše připraví a prožívají, jako by opravdu byla říjnová neděle. Otec dívky zakáže Henrymu se s ní stýkat. Když už nemůže jít do kavárny, začne připravovat náhodná setkání. Protože si Lucy po každém setkání s Henrym zpívá, tak otec rezignuje a pozve ho domů. Jednoho dne dívka zjistí, že není 13. října. Otec jí vše vysvětlí a zaveze ji k lékaři. Henryho uklidňuje, že další den bude zase vše při starém. Jenže mladík se rozhodne, že to změní. (TV Nova)

Brouk

Adama Sandlera fakt nemusím, ale v téhle romantické komedii mně nějak echt nevadil. Už je to kupodivu v poslední době druhý film ( po Kurzu sebeovládání) s ním, co ho "mohu" popřípadě ho „rozdejchám“ a kdo ví jak to bude dál .-) . Ovšem všehoschopný trapák Rob Schneider (můj horký kandidát na hlavní roli v nějaké reality show zaměřenou na zvracení, kálení či močení v přímém přenosu apod.) brrrrrr a nebýt stupidních scén typu zvracející mrož apod. – je to fakt docela příjemná podívaná ovšem zmiňované rušivé elementy výsledný efekt či dojem notně táhnou dolů a to je škoda. Velká škoda... ()

genetique

Sandler je veľmi vďačná tvárička do komédií, hlavne keď má romantický podtón a milú partnerku do páru, akou je Drew. Plus podarený a ozaj originálny námet a ako výsledok sa nám dostane príjemná oddychovka, na ktorú treba mať ovšem tú správnu náladu, inak ju ohodnotíte z úplne iného uhla pohľadu. 80%. ()

Ainy

Velmi příjemný, humorný film natočený podle skutečného příběhu, který se stal. Jsem ráda za to herecké obsazení, protože jak Drew tak Adama na obrazovce vidím velmi ráda. ()

Hellboy

3*** za vtipnej a romantickej film a jedna* navíc za neskutečně šílenou roli Seana Astina coby steroidovýho namakance:D ()

3DD!3

Další povedená sandlarovka, za poslední měsíc už asi moje třetí a pořád mě tenhle druh komedií neomrzel. Navíc námět je neohraný a hodně dobrý. Drew Barrymore je kouzelná, Sean Astin k popukání a mrož s tučňákem u mě vyhrávají cenu za nejskvělejší zvířata roku 2004. ()

Le_Chuck

Komediálno - romantický koktejl, namiešaný packalom a kde robí najlepšiu zábavu Schneider (to hovori samo za seba). Nápad je fajn (Hromnice som nevidel) a ako čisto romantický film s inými hercami (hlavne Sandler mi liezol kvalitne na nervy) to mohlo byť výborné. Strata pamäti v dôsledku autonehody a láska k človeku, ktorý ma ráno nespoznáva sú samy o sebe tak silné a vážne témy, že by si z prehľadom vystačili bez nejakých komických vložiek. Žial humor ako prostriedok na "uvoľnenie atmosféry a sprístupnenia filmi širšiemu publiku (rozumej - viac money)" degraduje celý film na úroveň Prcičiek a pochováva slušnú romantickú linku. Pytké až beda... ()

Spiker01

Moje asi jedna z nejoblíbenějších romantických komedií vůbec. Originální nápad zaštiťuje citlivě režisér a táhne ho hlavní dvojka - Sandler s Barrymore a nutno zdůraznit, že jim to tehdy neskutečně sedlo. Asi netřeba více dodávat, rád si film občas připomenu a znovu se při něm bavím...90% ()

castor

Problém jsem měl hned během toho, když jsem zasouval disk do dvd - nemám/neměl jsem rád ani Adama Sandlera, a ani Drew Barrymore mi k srdci nikdy nepřirostla. I když musím podotknout, že jí to nesmírně slušelo. Hravý snímek měl pro mě atypicky opačné vyznění. Zatímco mě vlažný úvod relativně nudil, druhá polovina filmu jen vylepšovala celkové dojmy. Úvod se zvracícím mrožem či jednou pohlavně neidentifikovatelnou pečovatelkou. To ne, říkám si. Už jsem to celé pomalu odepisoval. Další dění na plátně ale solidně zaměstná bránici a snesitelný sentiment zahřeje na srdci. 50x a stále poprvé je ve zcela příjemném odklonu od obhroublé komiky, která Sandlera provází. Originální story o dívce Lucy s výpadky krátkodobé paměti, která bez dalších slov skvěle zapadá do filosofie "užít si na jednu noc" místního ošetřovatele arktických zvířat. Jenže ejhle.. je to láska na první pohled. Komika je tedy přirozeně navěšena na rutinní proces každodenní snahy "zaujmout" Lucy a snímku se odtud daří těžit relativně svěže (přiznejme, že i místy křečovitě) až do úplného závěru. Herecky film potěší i z pohledu vedlejších rolí - kupříkladu znamenitý bráška Sean Astin i pro mě vítaný komik Rob Schneider. Sandler je fenomén, který (zejména za oceánem) svými filmy bortí všelijaké finační rekordy - i když tentokráte je to víceméně právem!! Slušný náběh na čtyři hvězdičky.. příště to snad vyjde. ()

MM_Ramone

Pohodová romantická komédia z exotických, slnečných Havajských ostrovou. Mladý veterinár Henry Roth zvedie takmer každú pohľadnú turistku, ktorá zavíta do tohto tropického raja. To sa však zmení vo chvíli, keď stretne očarujúcu Lucy. Tá pri dopravnej nehode utrpela vážny úraz hlavy, po ktorom prišla o krátkodobú pamäť. Toto nepríjemné postihnutie veľmi skomplikuje ich vzťah. Nakoniec všetko vďaka vrúcnej láske vyriešia. Happyend zaručený. *** ()

freddy

Je to sice romantická komedie a je plná obehraných klišé, ale zároveň je také originální, dost vtipná, a díky prostředí, kde se odehrává, je to i příjemně letní záležitost, která mi prostě padla do noty a kterou jsem si maximálně užil. Adam Sandler mě už podruhé během krátké doby svým herectvím příjemně překvapil, po jeho výkonu ve filmu "Opilí láskou" bylo příjemné zjistit, že to nebyl jeho jediný záchvěv slušného herectví, ale že když chce, a když je pod vedením solidního režiséra, tak je to z toho příjemný a pohodový filmový zážitek. Ale samozřejmě by asi nebylo fér přiznávat veškeré zásluhy jen Adamu Sandlerovi, o příjemné vyznění filmu se rovným dílem postarala také jako vždy okouzlující Drew Barrymore, která v roli nebohé zapomnětlivé krásky byla absolutně perfektní, takže jsem se nedivil Sandlerovi, že své pokusy o získání jejího srdce jen tak nevzdával. A o tu nejvtipnější stránku tohoto filmu se potom okouzlujícím způsobem staral prvotřídní komediant Rob Schneider v roli místního havajského obyvatele. Takže herecký ansámbl je podle mého názoru hlavním strůjcem úspěchu této komedie, celkové pohodové vyznění filmu pak doplňuje prostředí, kde se film odehrává, které filmu dodává na zajímavosti a osobitosti. Já jsem s výsledkem spokojený, je to za čtyři hvězdy. ()

2Pac

Vyborna romanticka komedia s klasicky sympatickym Sandlerom, zlatuckou Barrymore, uletenym Schneiderom, nadhernymi zabermi havajskej prirody a skvelym sondtrackom. ()

Xmilden

Ze všech režisérů slušel a sluší nejvíce Sandlerovi právě Peter Segal. 50x krát a stále poprvé srší skvělou atmosférou i obsahuje vskutku originální zápletku. Dvojici Sandler/Barrymore to patřičně sluší a jedna z nejlepších romantických komedií je tudíž na světě. Když se na závěr přidá nezapomenutelná písničká Somewhere Over the Rainbow není co řešit. 85% ()

Real Tom Hardy

"YOU THINK YOU CAN COME TO THIS ISLAND AND EAT OUR PINEAPPLES?" ----------- Jedna z komédií, ktorá ťa jednoducho prinúti s hrejivým pocitom na srdci spomínať na tie staré dobré komédie, bez vykurv*ného infantilného humoru s cieľovkou pre 15 a menej. Tak rýchlo, ako spoločnosť upadá, staršie diela dozrievajú a dávajú divákovi možnosť ceniť si ich oveľa viac. Originálny nápad, práve v tomto žánri, nebolo jediné, čo päťdesiatka ponúkla. Bol tu ešte jeden z tých lepších Schneiderov, Sandlerov, upokojujúce, harmonické ostrovné prostredie, k tomu prislúchajúci výber skladieb a úplne vynikajúci koniec, ktorý sa ale vážne predvídať nedal. ()

lesumir

50x a stále poprvé je příjemná komedie, která určitě nikoho neurazí, myslím, že od ní nikdo nemůže čekat něco velkého, Adam Sandler spis paroduje sam sebe, ale to nechapu proc. ()

Gimp

Trochu nuda co? Komedie ve které není většina vtipů vtipná a chemii mezi ústřední dvojicí shazují debilní fórky, kde zvrací mroži nebo se tam balí mužatky s ženami... Pozitivem je Rob Schneider v roli indiána... ()

Hrabka

Výborná komedie, která ve svém žánru značně ohrožuje stupně vítězů. Sandler a Barrymore jsou skvělí. Děj nepostrádá v žádných pasážích humor a samotné scénky a hlášky jsou výtečné. Ještě musím dodat, že ve filmu vystupuje i skvělý mrož a tučňák. 90% ()

juta

Tak tohle je parádní romantická komedie, v čele s výbornou hereckou dvojicí. Vše je tu tak dobře uděláno, že celek působí velmi příjemně a čas strávený při sledování tohoto bijáku ubíhá, aniž by tu byl nějaký náznak nudy. I Rob zabalený v havajským stylu tu dobře válel. ()

Co se kde šustne

Co se kde šustne