topi80

Na počátku zjistíme, že už mnoho let před Jakešem měl soudruh Pláteník jasno v tom, že když to chce strana, zatímco ty lidi ne, tak bude jako kůl v plotě. I když použil jiná slova. Při pohledu na milou a veselou Pláteníkovic dceru a postavu inženýra Belšána mě však napadá ještě jedna věc. Chtěl bych, aby byl natočen spin off k tomu to seriálu, protože bych chtěl vidět, jak ten sucharský inženýr tu veselou holku sbalil. ()

Kelinej

Díl od dílu je to stále stejnější, statičnost tohoto seriálu je jeho hlavní minus. V tomto pokračování aspoň víme, že okresní tajemníci fušovali i do práce hokejových trenérů. Pláteník si klidně vtrhne do šatny, zastíní trenéra a hráči mu ještě odezírají ze rtů, poněvadž Strana má pravdu vždy a ve všem. ()

• Scéna s velkorypadlem se točila na okraji povrchového lomu Vršany nedaleko od Mostu. Technici Uničovských strojíren zde dokončili montáž nového velkostroje KU 800/11. Kolesové rypadlo vážilo 3 500 tun, vysoké bylo jako Petřínská rozhledna. (sator)
  • V čase 37:49 sedí večer doma manželé Pláteníkovi u televizoru, kde hrají TV film Lakomec (1978). (Ganglion)