Hrdiny stoprocentně nekorektní huličské komedie jsou dva naprosto rozdílní kámoši: upjatý Harold svůj život zasvětil bankovním investicím a tajnému pokukování po hezké sousedce Marii. Zato ležérní Kumar si navzdory svému talentu pro medicínu nedělá hlavu s ničím včetně toho, že by už konečně měl dospět. Na co nestačí, to okecá. Odjakživa však ty nejdůležitější věci rozhodují spolu. Co se stane, když se tihle dva rozhodnou oslavit konec pracovního týdne společně? Obyčejný hamburger od firmy White Castle se během nekonečné, divoké páteční noci mění v nedosažitelnou vidinu. Zato se oba kámoši na cestě do New Jersey a zase zpátky dostávají do neuvěřitelných problémů. Jejich putování je plné nejpodivnějších setkání a nejbláznivějších událostí. (oficiální text distributora)

C0r0ner

Český název vypovídá o tom, jak kvalitní scénář diváka asi čeká. Na druhou stranu, proto se asi na tenhle film nikdo nedíval. Je to prostě jednoduchá sranda o dvou pitomcích, kteří chtějí hulit a hotovo. Nic víc nelze hledat, protože tam taky nic víc není. Kromě haldy skvělých dementních vtipů, přesně takových, jak je máme rádi. 75% ()

tomtomtoma

Tento film je zamířen na určitou věkovou kategorii, a podle toho se také chová. A tak mne po většinu času nemůže bavit převládající dětinský humor a několikrát obehrané vtípky. Občas se pokouší o povznešení děje, ale bez nápaditosti a vkusu. Nedokáže vykročit z konvenčního kurzu obdobných filmů a plácá se uvnitř své bezradnosti a neschopnosti zajímavějšího kreativního přínosu. Ale nepochybuji o tom, že si film své místo u některých nalezne ve věku, kdy se dokáží smát téměř všemu. Hlavní postavou je nesmělý mladík korejského původu Harold Lee (sympatický John Cho), neschopný vyjádřit svůj názor a potřeby před někým jiným. A co ho má v jeho ustrašené povaze přeměnit, když ne bláznivá cesta za vrcholem amerického gurmánství, za hamburgery z fastfoodu? Jeho kumpánem je jeho bezstarostný a líný spolubydlící indického původu Kumar Patel (Kal Penn) ve stálé póze bohémského flákače. A kde jinde má nalézt základy zodpovědnosti, než po boku svého kamaráda. Z dalších rolí: cíl Haroldových snových tužeb Maria (půvabná Paula Garcés), sousedé a kumpáni ve zbrani s vlastní a pohodlnější cestou Goldstein (David Krumholtz) a Rosenberg (Eddie Kaye Thomas), exhibicionistický vůdce novodobých vandalů Cole (Steve Braun), vypočítavý a neschopný Haroldův kolega z práce J.D. (Rob Tinkler), svérázný prodejce hamburgerů (Anthony Anderson), Haroldova nepříjemná povinnost Cindy Kim (Siu Ta), podivný prodejce zelené sklizně (Dov Tiefenbach), na toaletách hlasité vysokoškolské krásky Christy (Kate Kelton) a Clarissa (Brooke D'Orsay), přísný Kumarův otec a respektovaný lékař (Errol Sitahal), zásadový Kumarův bratr a lékař Saikat Patel (Shaun Majumder), prostoduchý a ochotný Hnusák (Christopher Meloni), jeho vyzývavá manželka Liane (Malin Åkerman), herecká hvězda na tahu (Neil Patrick Harris), či nekompromisní policejní strážník Palumbo (Sandy Jobin-Bevans). Film svým přízemním vtipkováním baví ty, pro které je určen. Přemýšlet se u toho nedoporučuje, před očima se odvíjí absurdní divadlo s poučením a šťastným koncem karmy a božích mlýnů. ()

Wormboy

Celkom mile prekvapenie, pri ktorom som sa dost pobavil a neznechutil, co je na takento zaner naozaj to najpodstatnejsie...3,5/5 ()

Flynn

Fakt jsem se bavil a o to přece u komedií jde ne? Možná to chtělo někoho více ulítlého do role Harolda, jelikož Kumar byl naprosto šílený, a jejich halucinace stály za to. Doporučuju, jedna z mála komedií, která se točí kolem "hulení" a je fakt zábavná. ()

lakikaki

Harold & Kumar Go to White Castle je celkom sympatickým snímkom, o to viac zamrzí fakt, že skutočne vtipné nápady a scény sú s fekálnym humorom a predvídateľnosťou v pomere 1:1. Sympatickí hlavní predstavitelia a Neil Patrick Harris by si možno zaslúžili o hviezdičku viac, ale tentokrát sa tak nestane. Možno nabudúce. EDIT: Nakoniec to predsa len nebude "nabudúce", ale "teraz". S odstupom niekoľkých dní totiž človek na slabé stránky putovania Harolda a Kumara do White Castlu zabudne, ale na tie silné si spomenie veľakrát a kvalita a vtipnosť niektorých nápadov a scén sa časom tiež len zvýrazní. Tri by boli primálo. ()

fars

Tak trochu jina hulicska komedie, nesnazi se nijak sokovat, nebo jet ve stylu -a ted mame travu, proto jsme vladci vesmiru a nejhustsi typci na svete- Je to proste pohodova uletarna, navic ti dva jsou fakt sympataci. Po druhem shlednuti jsem hodnoceni zvedl o hvezdicku. Druhy dil je o tridu slabsi. ()

WolfR

Zahulíme, uvidíme je střeštěná, huličská komedie o dvou huličích, kteří měli po kouření trávy hlad a tak se vydali do jednoho rychlého občerstvení na pár hamburgerů a hranolek s Kolou. Ovšem během jejich divoké cesty je potkalo mnoho překážek a zvratů a tak se jim cesta do White Castlu prodloužila. Už ten námět filmu, odpovídá jejímu názvu, ale musím říct, je to skvělé! Výborná komediální, fekální jízda s vtipnými huličskými scénami, gagy a zvláštními divnými a vtipnými postavičkami. Navíc, hlavní dvojka je v celku sympatická a skládá se z Asiata Harolda (John Cho) a Inda Kumara (Kal Penn). Na ně ve filmu taky padne dost narážek, ovšem ikdyž se to může zdát pro někoho až moc rasistické, tak věřte, že není. Rozhodně tuto bláznivou komedii doporučuji těm, kdo mají žaludek na fekální scény. Ostatní, ať ji raději vynechají. Ale myslím, že je to skvělá zábava na odpoledne. 3 hvězdy. PS: Ve filmu má výborné cameo i Neil Patrick Harris. ()

KajusaK

Nebylo to vůbec špatné jak jsem čekala :)) dostkrát jsem se zasmála a o to tu přeci šlo..Perfektní dvojka :D) ()

AGO

Ako som videl tunajšie hodnotenia, pomyslel som si: Žeby bol narušený trend dnešných stupidných komédiií? Tak som si to teda pozrel. Zodva, zotri letmé úsmevy, viac ani muk! Opät len absurdný humor, huličský humor a fekálny humor (vďakabohu, len v minimálnej dávke). V trende sa úspešne pokračuje... ()

otík

Hodně ujetá komedie, ale kdo má takové rád, bude spokojen, protože není nijak nechutná a hlavně je slušně zábavná. Když se dva často zhulení borci vydají na cestu do podniku White Castle za hamburgery, prožijí šíleně mnoho událostí, které by jinému zlámali vaz, jim ale dají ještě větší chuť do života. Přesto po druhém shlédnutí nutno uznat, že to od poloviny filmu hodně nudí. Hudba: David Kitay ()

wendelin9

Šílená slátanina o dvou týpcích, co udělají cokoli, aby sehnali hulení. A tak začíná jejich bláznivá jízda plná dementnich a nechutných scén... A právě proto ode mě dosávají 4*, takovou pohodovku už jsem dlouho neviděla :D ()

Rockwood

Už hodněkrát jsem tento film viděl a asi ještě hodněkrát uvidím. I když se jedná o komedii s přízemním humorem, líbilo se mi to velmi moc. Pobavil sem se a to je hlavní. ()

HorrFi

Nikdy nezapomenu na pátek v létě 2007, když jsem poprvý viděl tenhle film (fakt krásný vzpomínky) a večer jsme šli s kámošema do Mekáče soutěžit, kdo sní víc cheesů a já vyhrál :D(10 cheesů) ... 2 kámoši se musí najíst ve Whitecastlu za každou cenu, nic je nezastaví ... to je dobrej námět pro teenegarevskou komedii, vtipných scén tu bylo dost a humor se mi nezdál nijak nechutnej, přehnanej ... Super komedie :) ()

Nivenx

Rozhodně první díl této vydařené komedie Harolda a Kumara je nejlepší a pobaví nejvíc, aniž by scénky byly trapné. 70% ()

URBAN

Supr road trip !!! Herold a Kumar jsou dobře ufajčená dvojka která udělá cokoliv pro svůj " sen " . U tohodle se fakt dost nasmějete a pokud ne tak se aspon odtrhnete od všedního světa ( 12.5.13/MAC ) ()

Prcičky jsou zpátky. Na plné... plyn.

Prcičky jsou zpátky. Na plné... plyn.

21.04.2011

Huliči, DiCaprio a Nottingham

Huliči, DiCaprio a Nottingham

29.07.2008

V dnešní vydatnější novinkové náloži potřetí zahulíme a uvidíme, co připravuje Leonardo DiCaprio a jak to vlastně vypadá se Scottovým Nottinghamem. Jednička stála 9 milionů a vydělala 23, dvojka si… (více)