Che Guevara: Partyzánská válka

• Česko Che - Guerilla (více)

Che je po kubánské revoluci na výši slávy i sil. Pronáší vzletnou řeč ke Spojeným národům a znovu zdůrazňuje závazek třetímu světu bojovat proti imperialismu USA. Poté Che zmizí a znovu se vynoří inkognito v Bolívii, kde organizuje malou skupinu kubánských bojovníků a bolivijských branců, aby zahájil velkou Latinsko americkou revoluci. Příběh bolivijské výpravy je příběhem vytrvalosti, ztrát, idealismu a partizánského boje, který nakonec selže a znamená pro Che smrt. Během něj pochopíme, proč Che zůstává nadále symbolem idealismu a hrdinství, jenž žije v srdcích lidí celého světa. (oficiální text distributora)

ujo_chmel

Myslím, že druhá časť lepšie zachytila realitu ako prvá. Kedysi som prečítal Bolivijský denník a takto nejako som si to predstavoval. Čo sa týka samotného filmu, asi by ma nebavil, keby nebol o Che Guevarovi. Je rozvláčný a bez akejkoľvek akcie. Napriek tomu za realistickosť 4* ()

jerrik7

Film je hodně rozvláčný a nudný a nemá příběh. Kvůli zábavě a příběhu jsem ale na něj nekoukal a oceňuji právě tu realitu partyzánské války s tragickým koncem pro její aktéry. Můj názor na osobu Che Guevary, kubánskou revoluci a kubánskou realitu dneška jsem podrobně vyjádřil v hodnocení filmu "Motocyklové deníky" ()

Kivis

O trochu silnější než jednička. Soderbergh a scénárista naštěstí rezignují na prolínání časových linek, které v prvním díle naprosto nezvládli. Děj je o něco hutnější, přehlednější, akčnější... není tak prázdně ukecaný jako díl první. Závěrečná bitva i následné dokončení Guevarova boje mají spád. ()

sherpa

Mám rád Benicia, mám rád Che, takže v tomhle směru ok. O Che i o Fidelovi jsem přečetl pár knih a chápu, že pokud někdo chce natočit film, který je co nejautentičtější, nemůže z toho udělat akčňák,  po kterém zde mnozí touží a nad jejichž příspěvky nevěřícně kroutím hlavou. Možná si ale do poslední chvíle mysleli, že Che byl komiksová postava s velkým CH na svém latexovém oblečku. ()

Prehistar_

Ještě lepší než jednička. Každopádně škoda, že to nepůjde do kin, rád bych se na to podíval i na velkém plátně.... ()

Pardalozo

O dost slabší než první díl, a to proto že je film úplně stejnej jako revoluce akorát že se odehrává v Bolívii a Che to sám nezvládne, což ale všichni předem víme takže jsem se asi 90 minut těšil až se dozvím jak ho vlastně teda dostali, filmově teda slabší jakoby nadstavená omáčka ale informativně dobrý, jednak Bolívie není Kuba a ideály nefungují všude stejně... To se mě na obouch filmech dohromady pro porovnání líbilo. ()

babuca

tak tento kúsok bol značným sklamaním. Aký taký bol záver, niektoré scenérie z bolívijských denín, ale inak nuda ! A ešte niečo človek 2x nevstúpi do tej istej rieky /platí to pre Guevarru aj Soderbergha. ()

Recoba

nuž Che by si to možno pozrel aj 2 krát so záujmom, ja už nie, v sekcii hraní dokument ***** inak film - NUDA ()

Drslw

Vizuálne skvelé. Akurát že sa tam dve hodiny nič nedeje... A žiadny náhľad do partizánskej vojny ani omylom. ()

andy60

Pro mě malinko lepší než jednička. Už se zde neobjevují otravné černobílé prostřihy a vše působí víc jako film a ne dokument. Přesto žádná sláva a to hlavně díky dlouhým nudným pasážím o ničem. ()

Festival nad řekou se blíží

Festival nad řekou se blíží

17.07.2009

Benicio Del Toro jako Che!

Benicio Del Toro jako Che!

24.07.2007

Soderberghův projekt se po několika letech plánů a úvah konečně dostává do pohybu a to, co předtím byly pouze dohady, je dnes oficiální. Režisér Steven Soderbergh byl vždy fascinován kontroverzní… (více)

Del Toro bude Vlkodlak!

Del Toro bude Vlkodlak!

16.03.2006

Jedno z klasických děl hororového žanru a tehdejší pýcha studia Universal, Vlkodlak z roku 1941, dostane nový kabát v remaku podle scénáře Andrew Kevina Walkera, jehož kvality dostatečně ukázal… (více)