Reklama

Reklama

Bridget Jonesová - S rozumem v koncích

  • Velká Británie Bridget Jones: The Edge of Reason (více)
Trailer

Obsahy(1)

Bridget je ze vztahu s dokonalým gentlemanem Markem Darcym nadšená a stále nemůže uvěřit, že konečně našla lásku a přestala být „single“. Mark je uznalý, ohleduplný a tolerantní. Jakmile se ale na scéně objeví Markova nová asistentka Rebecca, Bridgetiny růžové obláčky, na kterých se až dosud vznášela, náhle zešednou. Stále častější záchvaty sebepodceňování začnou negativně ovlivňovat jejich vzájemnou lásku. Podlehne zoufalství a hnána „dobrými radami“ svých přátel se s Markem nečekaně rozchází. Bridget se sice trápí, ale v práci se jí daří a dostává nabídku spolupracovat s bývalým šéfem, záletným ex-přítelem Danielem. Letí s ním do Thajska natáčet reportáž. Znovu zažije spoustu komických nedorozumění a trapných chvil, které se mohou stát jenom jí. Při zpáteční cestě je na letišti obviněna z pašování drog, její šance na propuštění z vězení jsou pramalé, ale naštěstí je tu ještě Mark Darcy... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (457)

Lacike 

všechny recenze uživatele

O triedu horsie ako predosly diel. Bridget bola v jednotke roztomila, lebo blbosti robila preto, lebo bola obcas nesikovna alebo mala smolu. V dvojke ich robi preto, lebo je blba, takze som neraz nad nou krutil hlavou a nechapal som jak s nou môze mat Darcy tak bozsku trpezlivost. Sklamanim je aj výzor Renee. S priberanim to tentoraz prestrelila a miestami pôsobi dost odpudivo. Prekvapivo mi nevadila zapletka ohladom ich rozchodu, kedze bol podany celkom zmysluplne. Dalej je zaujimave, ze v jednotke to ovela viac iskrilo medzi Bridget a Cleaverom a tentoraz zase medzi nou a Darcym. Takze ked sa na konci daju znova dokopy, tak som mal radost. Prva polovica filmu s trampotami medzi Bridget a Darcym este celkom slusne funguje, ale po ich rozchode nielen Bridget ale ani samozny film nikam poriadne nesmeroval. Pôsobilo to ako len nahodny sled scen, ktore nie su prilis vtipne a v ovela slabsom prevedeni sa snazia kopirovat niektore sceny z jednotky (bitka). Linia v Thajsku je uplne otravna. Potesil navrat prakticky vsetkych vedlajsich postav, ale tentoraz neboli nijak zmysluplne vyuzite. Nebyt solidneho zaveru, tak je vysledny dojem z celeho filmy velmi negativny. Takto som len sklamany, ze je to o dost slabie. Proste taka natahovana vypln medzi prvym a tretim dielom, ale pre fanusikov serie predsalen povinnost. 5/10 ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

V posledních letech mám ze všech sequelů stejný pocit - chutnají solidně, ale nenasytí mě. Autorským imperativem číslo jedna se stalo o nic nového se nepokoušet, s postavami radši moc nehýbat, jen svědomitě obkreslovat danou šablonu a snažit se nikde nepřetáhnout. Jediný rozdíl je, že se víc přitlačí na tužku. Takže jestliže byla Bridget Jonesová v prvním filmu mírné trdlo, s jakým můžete sympatizovat, ve druhém filmu zmutovala v nesvéprávného šaška v těsné sukni. Scházejí jen rolničky. Mark Darcy z prvního filmu byl typický Angličan - nesmělý, odměřený, přiměřeně konzervativní a nervózní z vlastních rozpaků. Ve dvojce je to fašistické pravičácké prase, jakému by slušný člověk ani nepodal ruku. V životaschopnost vztahu těch dvou nemůže věřit ani ten nejromantičtěší jedinec, zvlášť když Zellwegerová po opětném ztloustnutí zestárla a vypadá jako Firthova matka. Většina recenzentů přisoudila chyby už knize, ale to je jen důkaz, že ji nečetli. Druhá kniha je sice o něco slabší než první, ale spíš v rozdílné zábavnosti situací, charaktery zůstávají úplně stejné a o patřičné napětí se stará hlavně nová postava Rebeccy. Ta je ve filmu ÚPLNĚ jiná a řekl bych, že skoro zbytečná. Ani hudební podkres, který v prvním filmu vtipně suploval Bridgetiny pocity a autorské vyprávění, tentokrát není tak funkční. Abych to shrnul - pobavíte se, ale od hlavní dvojice budete mít větší odstup a nepřekvapilo by mě, kdybyste nejsympatičtější postavou shledali Daniela Cleavera. 60% ()

Reklama

Douglas 

všechny recenze uživatele

Druhá Bridget Jones je neuvěřitelné zklamání, zakořeněné už v samotných postavách, které mají sice stejná jména a tváře, ale jinak se změnily úplně ve všem. Především z Bridget, poněkud praštěné, ale sympatické dívčiny z prvního dílu, se najednou stala neuvěřitelně blbá a vymaštěná ****, která provádí monstrózní kraviny od první do poslední minuty a zřejmě mezi prvním a druhým dílem poztrácela někde všechnu svou inteligenci a selský rozum, kterými minule tak kouzelně konkurovala Markově vzdělanosti. Ten film klopýtá kupředu přes jednu krkolomnou a nevydařenou situaci ke druhé, chybí nějaká výraznější spojovací linie a veškerá elegance je fuč. Těžko říci, co je horší... zda odfláklé postavy, za vlasy přitažené situace, Bridgetina imbecilita, nesourodý příběh, dementní konec nebo naprostá ztráta jakékoliv atmosféry. Ve filmu není jediný moment, který by se vyrovnal vtipem, romantikou i nadhledem těm nejhorším z prvního dílu (a ty nejlepší z druhého jsou většinou okopírované od tam). Těžko říci, zda se prostě Curtis nedokázal odpoutat od podle všeho dost mizerné literární předlohy, nebo to nová režisérka nezvládla... Ale když v závěru místo romantického překvapení přijde jen další trapná scéna, není se o čem bavit. Druhá Bridget Jones je naprosto zbytečné pokračování vynikajícího filmu, jehož existenci odmítám brát na vědomí. Pro mě příběh Bridget skončil onoho zimního podvečera, kdy ji polonahou ve sněhové chumelenici Mark Darcy na londýnské ulici přikryl kabátem... ()

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Stále se nemohu rozhodnout, zda je nejslabší dvojka či trojka, ale pravděpodobně právě dvojka. Začíná to být pořád dokola, Daniel-Mark-Daniel-Mark-Daniel-Mark a nejhorší je, že je mi to jako divákovi úplně jedno. Bridget navíc nepatří mezi nejchytřejší osoby, což jí v mých očích taky 2x nepřidává... ()

dzej dzej 

všechny recenze uživatele

Příšerná adaptace, která doslova vybrakovala knižní předlohu - vynechala několik báječných scén (např. interview s Colinem Fiřtem) a přidala řadu scén nových, z prstu vycucaných, které z filmu dělají sotva průměrnou romatickou limonádu. Tvůrci měli přitom k dispozici výborné herce (Renée jako by byla pro postavu Bridget zrozená, ztělesnění anglického suchopáru Colin Fiřt a proti svému naturelu obsazený Hugh Grant) a modelovou hrdinku, která ma na to stát se kanonickým typem negujícím módní a dietní diktáty tolik typické pro naší dobu. Bridget je novodobým Donem Quijotem v sukních, jehož větrným mlýnem je posh-ideál současné ženy a zároveň věrozvěstkou všech nedokonalých. V tomto filmu byla bohužel znásilněna a podrobena diktátu většiny. ()

Galerie (77)

Zajímavosti (19)

  • Podobně jako pro první film i pro pokračování přibrala Renée Zellweger (Bridget) 28 liber a velikost jejího oblečení stoupla z čísla 6 na 14. (imro)
  • Film se natáčel v Londýně, Rakousku a Thajsku, kde se Bridget (Renée Zellweger) dokonce dostane do vězení. (imro)
  • Jméno herce Colina Firtha (Mark Darcy) se objevuje již v románu, protože z něj Helen Fielding učinila jednu z postav, se kterými Bridget (Renée Zellweger) dělá rozhovory. Tehdy samořejmě ještě nevěděla, že se Firth objeví ve filmové adaptaci. (imro)

Související novinky

Politika, skandály a romantika

Politika, skandály a romantika

15.08.2006

Poté, co si Rachel Weisz nedávno odbyla natáčení ambiciózního sci-fi dramatu Spider-Man) jednu z hlavních rolí v romantické komedii DEFINITELY, MAYBE. Bude se jednat o čtvrtý režijní počin scenáristy… (více)

Reklama

Reklama