Ve filmu Buď v klidu se John Travolta vrací jako Chili Palmer z filmu Chyťte ho! Tentokrát Chili opouští nevyzpytatelný filmový průmysl a vrhne se do hudební branže, zaplete se s ruskou mafií, s různými gangsterskými skupinami a ještě vezme pod ochranu mladou talentovanou zpěvačku Lindu Moonovou. Barry Sonnenfeld, který režíroval Chyťte ho!, nedávno prohlásil, že když John Travolta přijal roli Chiliho Palmera, chtěl ji hrát jako "pouličního Jamese Bonda." Travolta říká, " Chili je gangster, ale má image příjemného gangstera, jakoby Jamese Bonda. A jeden z mých oblíbených filmových idolů byl Sean Connery, zejména v roli Bonda, tak se stal mou inspirací mého pojetí Chiliho Palmera.

Travolta se nadchnul v okamžiku, kdy roli Edie Athens přijala Uma Thurmanová. "Uma a já si na plátně ohromně rozumíme," říká, "a ve filmu Buď v klidu jsme hráli úplně jiné postavy než ve filmu Pulp Fiction - historky z podsvětí, i když spolu opět tančíme. (oficiální text distributora)

MáŠa

Neočekával sem žádný extra film, v životě sem o něm neslyšel, dokonce jsem na něj koukal v roce 2013 znova, aniž bych si vzpomněl, že už jsem ho viděl a v roce 2008 ho tady už hodnotil, ale to tak u některých filmů bývá. Člověk si tak jednoduše může odvodit, že to ničím výjimečné není. Na druhou stranu za špatné bych to taky neoznačil. Je to narvané celebritami a dělají si víceméně srandu z hudebního průmyslu, takže kdo tuhle branži žere, se u toho bude bavit možná o něco víc. Všichni z tohohle odvětví tu jsou víceméně za mafiány a o vraždy tu není nouze. ()

Gary

Film mě bohužel zanechal opravdu v klidu. Několik povedených vtipů a hereckých výstupů (DeVitovi camea začínají být legendou). Bohužel však film kazí nudné momentky, Vince Vaughn a příliš detailní záběry na Stevea "aerosmithe" Tylera. Promiň, Johny. Chyťte ho bylo víc cool. ()

BoPo

Tak toto bolo za trest. A potvrdilo sa, že jediný kto dokáže z Thurmanky dostať niečo kvalitné je Tarantino. ()

Lacike

Tak dobre, na druhy pokus mi pokracovanie skvelej jednotky nepripada ako tragedia. Pôsobi to ako remake jednotky s uplne identickymi vtipmi v ovela slabsom prevedeni. Len filmove prostredie nahradil hudobny biznis, ktory ani zdaleka nepôsobi tak zaujimavo. Asi najviac mi vadi, ze film uplne ignoruje vztah medzi Travoltom a Rene Russo medzi ktorymi to minule perfektne iskrilo. Jak keby sa vôbec nestal. Dalej ma strasne stvala trapna postava André Benjamina. Jeho sceny by som najradsej vystrihol rovnako ako väcsinu scen s pseudovtipnymi gangsta cernochmi. Zapletka tentoraz tiez nepôsobi tak prirodzene, ale prekombinovane a na konci nemate pocit, ze to vsetko do seba logicky zaklaplo, ale skôr ze sa to vsetko vyriesilo samo rôznymi nahodami. Ale je tu aj dost vela kladnych veci. Travolta pôsobi ako vynaliezavy Chili Palmer stale strasne charizmaticky a viete, ze vsetko zakazdym nejak zvladne. Sklame len v jednej tanecnej scene v ktorej prekvapivo nic extra nepredvedie. Uma Thurman bola este neskutocne sexi a neustale predvadza svoj zadok, ci uz v plavkach alebo na parkete. Je tu viacero vtipnych cameo vystupov. Ale uplne najlepsim a najvtipnejsim na celom filme je roztomily gay Dwayne Johnson a jeho legendarne zdvihnutie obocia ma zakazdym neskutocne rozosmeje. Takeho vtipneho vola si zahral snad uz len vo filme Pain & Gain. Hlavne kvôli jeho scenam stoji za to film vidiet. Takze ak od filmu necakate nic inteligentne a trapnejsie sceny prezijete bez uhony, tak sa na filme da niekolkokrat dobre zasmiat. P.S: V CZ DVD dabingu je tentoraz film fakt vtipnejsi, kedze v originale film ma PG-13 rating a preto si mohli dovolit len jedinu ostrejsiu nadavku, ale v dabingu sa tvrdo nadava ostosest. 5/10. ()

Terez.S

Be cool? hmm, tenhle film mě nechal klidnou až moc. Fakt, že se v něm objevuje plejáda zvučných jmen to nezachránil. Škoda, možná přístě. ()

svik

Film -velice pěkně se na něj dívalo , hodnotím ho velice kladně ,neboť je to film opravdu v klidu.JE TO FILM VELICE AKTUÁLNÍ , NEBOŤ SOU V NĚM ZANESENY POZNATKY MODRNÍ DOBY A TO SE MI VELICE LÍBILO. Herci-Vůbec mi vevadilo že film byl přelácán filmovýma hvězdama ba naopak velice kladně to ma mě zapůsobilo.Mělo to nečekaný podtext. SVIK ()

villon17

Ani nevím, za co ta jedna je. Tenhle propadák si ji nezaslouží. Možná jedině díky hereckému obsazení. Ale jak si mohli vymýt mozek a přistoupit na něco tak ubohého, nepochopím. Ani taneček Umy s Travoltou "filmu" nepomohl. Zkráceně: nuda, nuda a zase nuda. Pořádný děj nebyl, o konci nemluvě. Nemají se čím chlubit zhaslé hvězdičky. ()

Marsik

SMÍCHOV - Trpěl jsem :-) Ještě, že film dávali po půlnoci, takže Smíchov nesáhl ani k jedné reklamě. Ovšem 2 hodiny jsem čekal na vtip, úsměvnou scénu či dobrej gag. Ani jednoho jsem se nedočkal. Pouze díky kvalitnímu hereckému obsazení v čele s charismatickým Travoltou dávám čistý průměr. 50% (with J.) ()

spaceboyCZ

Pro nekoho mozna trapna komedie, ale me se to libilo. Hezky mi to zprijemnilo cestu vlakem domu a vim, ze na to kouknu urcite jeste jednou. ()

zdepapepa

Ideální film na hraní "Poznej toho herce/zpěváka". Ti se tu totiž točí jako na běžícím páse a jsem si jist, že minimálně jeden vám učaruje. Vtípky jsou taky přiměřené produkci, kdo bude znát kontext, ten se zasměje, kdo ho znát nebude, ten o tomhle filmu stejně ani neuslyší. Hudba luxusní, z herců potěšily zejména camea Scotta Adsita v kufru, Paula "Kellermana" Adelsteina anebo Dwayna "The Rocka" Johnsona, který tu skutečně vesele paroduje sám sebe, až z toho bolí bránice. Extra plus za Pulp Fiction dvojici Travolta - Thurmanová i s tanečkem, kdyby se více pořešil scénář, jsem si jist, že by se tenhle film mohl stát kultem. Takhle to jsou pouze kvalitní 3 hvězdy. ()

JJ.Gibson

Komedie plná známých hvězd, ne vždy zajistí bezmezný úspěch. Sice jsem byl v klidu celých 118 minut, ale nebylo to zrovna to co bych vyhledával. Travolta byl sice velkej frajer, ale tentokrát to bohužel nestačilo. Nicméně u pár scén jsem se docela zasmál... ()

Popluh

Oblíbený herec (Travolta), ve filmu podle oblíbené knihy od oblíbenýho spisovatele (E. Leonard), kde účinkuje oblíbená hudební skupina (Aerosmith). Chyťte ho se to sice nevyrovná, ale skvěle obsazená a nahláškovaná komedie která navíc obstojí i na více podívání si prostě přidat zaslouží. ()

J3dla

Nemastný, neslaný. Celkem prázdnej a bezvýznamnej film, který svůj zajímavý potenciál utopil v té nejhlubší klišovitosti.40% ()

jajinka

Tak tenhle film mě vůbec neoslovil, děj o ničem a herecké výkony strašné... Travolta s jednou grimasou celý film... Navíc pod označením komedie si představuji film, u kterého se alespoň jednou s chutí zasmějete... ()

RAiken

Teda nevim, jak pro vás, ale pro mě pohodová oddychovka. Velice příjemné herecké výkony a světe drž se, vůbec jsem nepoznal The Rocka - neuvěřitelná proměna a musim přiznat, že mu to seklo a byl úžasně roztomilej :-). Spousta skvělých herců vás rozhodně přinutí sledovat komedii až do konce a určitě se nebudete nudit. Sice se nebudete smát od začátku do konce, ale pár scének si vás zaručeně dostane, hlavně ta negerská sebeparodie je úžasná a Dabu skutečně válí... ()

YURAyura

Takova volovina na odreagovani. Sice je ten script hloupoucky a ucast nekterych lidi vic nez zbytecna, ale ja jsem si odpocinul a docela casto zasmal. Steva by teda mel spis angazovat Romero do nektereho ze svych zobikaren a kurwit pErosmithovske songy nejakou soulovou cernoskou ;[[ - RUN DMC stacilo a bylo vyborne toto nikoli. Nekdy je to vazne na bliti.... tedy nejenom hudebne-filmovy prumysl... Ale hlavne, ze se vsici pri nataceni dobre pobavili, to je hlavni ;] ()

Durst míří do Hollywoodu

Durst míří do Hollywoodu

13.04.2006

Frontman rap-metalové formace Limp Bizkit, zpěvák Fred Durst, natočí svůj režijní debut. Nezávislý snímek THE EDUCATION OF CHARLIE BANKS bude hudebníkovým prvním regulérním filmovým počinem, přičemž… (více)