Ve filmu Buď v klidu se John Travolta vrací jako Chili Palmer z filmu Chyťte ho! Tentokrát Chili opouští nevyzpytatelný filmový průmysl a vrhne se do hudební branže, zaplete se s ruskou mafií, s různými gangsterskými skupinami a ještě vezme pod ochranu mladou talentovanou zpěvačku Lindu Moonovou. Barry Sonnenfeld, který režíroval Chyťte ho!, nedávno prohlásil, že když John Travolta přijal roli Chiliho Palmera, chtěl ji hrát jako "pouličního Jamese Bonda." Travolta říká, " Chili je gangster, ale má image příjemného gangstera, jakoby Jamese Bonda. A jeden z mých oblíbených filmových idolů byl Sean Connery, zejména v roli Bonda, tak se stal mou inspirací mého pojetí Chiliho Palmera.

Travolta se nadchnul v okamžiku, kdy roli Edie Athens přijala Uma Thurmanová. "Uma a já si na plátně ohromně rozumíme," říká, "a ve filmu Buď v klidu jsme hráli úplně jiné postavy než ve filmu Pulp Fiction - historky z podsvětí, i když spolu opět tančíme. (oficiální text distributora)

Wormboy

Nechapem ako sa podarilo tvorcom dostat do takehoto filmu tolko hviezd. Kebyze aspon scenar stoji za nieco,ale vacsina vtipov je absolutne nevtipna a v niektorych pripadoch uplne trapna. Najpozitivnejsie vidim The Rocka a Vincenta Vaughna,ktorym to ako tak ide. Je uplne zrejme, ze aspon herci sa na filme dobre zabavali.Pre divaka ide o dve hodiny priemernej az podpriemernej pseodozabavy.1,5/5* ()

Juto

Tento film sa snaží nájsť humor u nájomných vrahov a svojráznych postáv, ale zdá sa, že sa snaží byť príliš tvrdý. Film je natoľko nabitý známymi osobnosťami, že to pôsobí rušivo. 5/10 ()

fars

No ono Be cool zas tak dobre neni, dal bych spis 3*. Jednu hvezdicku navrch pridavam za Rocka a jeho tepleho bodyguarda, protoze ten me fakt dostal :-D ()

O´Hara

Komedie, u které jsem se dost nasmál. Některé geniální scény jsou naprosto nezapomenutelné. Plus nespočet holywoodských hvězd, které odvedly dobrou práci. To vše dělá tento film osobitým a nadprůměrným. ()

otík

Tahle hodně nezávazná jízda se hodně podobá předešlému dílu Chyťte ho!, který byl také slušnou komedií, ale poněkud nudnou. Snad tento příběh o Chili Palmerovi, který se rozhodl vložit svou energii do hudebního průmyslu, je o trochu lepší, ale i přesto mohl být tenhle slepenec o hodně jiný. ()

Sharlay

Kromě obstojného hereckého obsazení chybí tomuto filmu úplně vše. Ani mě nepřekvapuje mediální masáž, kterou tomuto snímku Nova poskytla a čímž nepřímo zpochybnila intelekt kohokoliv kdo se na to díval. ()

Rockwood

V jeden den jsem viděl hned dvě verze toho filmu. Jednu na DVD (na to se dívala matka protože večer nemohla) a večer v TV. Hned první věc co sem si všiml. Na tom DVD ten dabing není tak hlídaný jako v TV a to by jste někteří, co to neviděli na DVD nevěřili kolik sprostých slov tam je. Toho by si všiml snad i hluchej toho rozdílu :-). Ale tady se nehodnotí dabing, takže když se na to tak podívám tak sem si zcela jist že stejně silný slovník je původní znění. No ale jinak jako taková komedie se mi to trochu i líbilo. Tři hvězdičky dávám za to, že mě to občas pobavilo a že na konci byli "Aerosmith" :-) ()

Triple H

Známych tvárí (a dobrých hercov) veľa, ale potenciál zostal kruto premrhaný. Na jedno pozretie sa to dá stráviť, ale nejaká veľká zábava sa nekoná. Najvtipnejší je suvrénne The Rock ako homosexuálny bodyguard. A tanečná scéna Umy Thurman a Johna Travoltu sa ich prvej z istého nemenovaného filmu nepribližuje ani náhodou - stojí totiž za hovno. ()

hans500

Výborný Travolta i ostatní (Vince Vaughn, Christina Milian, Uma Thurman), film je dost zábavný a má svižné tempo. ()

Magneto

Nic moc,Get Shorty bola sranda,toto bola pretrpena sranda.Travolta je uz stary vol a nikto nemoze uverit ze jeho vlasy niesu nastrelene ... A este si z toho vo filme robia aj nepriamo srandu ()

DivX

Pohodová hudební komedie kde se přes počet Hollywoodských hvězd nedá ani šlápnout. Dobrý scénář a kvalitní sada vtipů. 70% ()

LiborGondek

Zástup hollywoodských hvězd dlouhý jako fronta na banány v hlubokém socialismu. Film to není špatný, ale s tou plejádou jmen v závěrečných titulcích bych čekal trochu víc. Je to spíše taková typická americká hloupost. Pokud jde o satiru, pak je vše v pořádku. Narážek je tam mraky a snad na každé téma. Hodnotím 3 hvězdičkami, nakonec z toho byla docela pěkná a nenáročná podívaná. ()

LadyPupu

Hvězda vedle hvězdy. Jinak dějově slabší, ale co. Jednou za čas mi takovej film nevadí, naopak jsem se párkrát i dost zasmála. Přece jen jsem obyčejný divák a nehraju si na to, že po večerech v laboratoři štěpím atom nebo píšu recenze na Ibsenova dramata. Nejlepší je tady pan Skála s nalepeným kobercem na hlavě a setsakramentsky pohyblivým obočím a ruskej mafián, kterýmu při každé ráně z pistole o kus poposkočilo tupé. Vyloženě odpočinková záležitost. ()

Tomasso001

Slabý film, který je ještě slabší díky tomu, že je tak nepovedený i přes takovou plejádu známých a kvalitních herců. Jediný kdo mě více méně pobavil byl "The Rock" od kterého sem to čekal nejméně ()

_DAVE_

Zbytečně složitý děj a přitom žádná zábava. Pozvat na plac hromadu hvězd a napodobovat Pulp Fiction prostě nestačí. ()

Durst míří do Hollywoodu

Durst míří do Hollywoodu

13.04.2006

Frontman rap-metalové formace Limp Bizkit, zpěvák Fred Durst, natočí svůj režijní debut. Nezávislý snímek THE EDUCATION OF CHARLIE BANKS bude hudebníkovým prvním regulérním filmovým počinem, přičemž… (více)