Na dotek

Oscarový režisér Mike Nichols (Absolvent) přináší na filmové plátno adaptaci uznávané divadelní hry Patricka Marbera, erotikou nabitý příběh lásky, osamělosti a zrady, v jehož hlavních rolích excelují Julie Robertsová, Jude Law, Natalie Portmanová a Clive Owen. Na dotek, sarkastický a upřímný pohled na současné citové vztahy, vypráví příběh o náhodných setkáních, spalující přitažlivosti a nečekaných zradách čtyř obyvatel Londýna – čerstvě rozvedené úspěšné fotografky Anny, začínajícího spisovatele Dana, který píše nekrology, sebevědomého dermatologa Larryho a tajemné Alice. Zábavný a silný film, který se odehrává v současném Londýně, je připomínkou Nicholsovy klasiky Kdo se bojí Virginie Woolfové? a Tělesné vztahy. (Cinemax)

Trixinka

Zvládla jsem plynule koukat tak do poloviny (a to jen kvůli Owenovi), poté jsem začala přeskakovat ke konci. Hezky natočená nuda se skvělými herci. ()

Likan7

Ona ta Prettka fakt neumí hrát. Ve své nejslavnější roli byla nádherná a obecně je to krásná žena, ale kdekoliv jí vidím, herecky mě nepřesvědčuje. V tomto filmu je to opět tak. Je tu moc zajímavý scénář o vztazích, který nás nutí přemýšlet zda je lepší ubližovat pravdou nebo nechat se milovat ve lži, Law a Owen jsou vyloženě parádní, Portman skvělá...a Juls zase průměrná a nudná až běda. Je to škoda, protože mi kazila ze začátku dost zmatený, ke konci ale dost spokojený zážitek z filmu. ()

Adiemus

Pokud jsem ohodnotila Tělesné vztahy (1971) jako žvanírnu za dvě hvězdičky, doufala jsem vzhledem ke komentářům, že remake bude o třídu lepší. No, není. Plkání všech čtyř hlavních postav se posunulo pokud možno k větším blábolům a nebýt rámující písně Damiena Riceho dám odpad. Při sledování tohoto načinčaného nic mi několikrát napadlo, že není divu, kam se dopracoval současný angloamerický svět po dvaceti letech od natočení tohoto snímku. ()

shifter

Clive a Natalie boli fantasticki, Julia dost o nicom. Dost casto som sa pristihol, ze sa mi dari predpovedat co bude dalej.. ()

Alojs

Nejnovější Nicholsův počin je sice chladný jako severní vítr, ale to rozhodně neznamená, že by si nezachovával nezbytnou lidskou tvář. Jeho postavy nemluví jako z čítanky, nelinou se jim z úst ty nejromantičtější lichotky a místo toho se nezdráhají hlasité konverzace na téma orgasmu s jiným mužem/ženou, sexuálních praktik na pohovce atd. Dialogy jsou po většinu času solidní a jen výjimečně zabředávají do extrémních poloh. K celkové kvalitě přispívají i výkony hereckých představitelů (nominace na Zlaté glóby a Oscary nebyly vycucané z prstu). Ve svých recenzích je častokrát opomíjím, ale tady si nemohu odpustit vyzdvihnutí několika konkrétních jmen. Zatímco Jude Law odvádí svůj tradiční standard (ti, co jej viděli v Návratu do Cold Mountain nebo v Road to Perdition, nemohou být překvapeni), Natalie Portmanová je kapitolou sama pro sebe. Nejenže se na ni hezky kouká (hlavně ve scéně ve striptýzovém klubu), ale i její projev nelze hodnotit nijak jinak než kladně. Navíc… role Alice sedí Natalii ještě z jednoho důvodu – hraje zde totiž typově podobnou dívku jako v Leonovi. Ať už mám na mysli onu naivnost mládí, přehnanou důvěru, nevypočitatelné jednání či samotný vlasový sestřih… ***** A pak je tu Clive Owen, pro našince možná nepříliš známá hollywoodská persona, a jeho tvrďácký, místy nechtěně komický, ale předně vychytralý doktůrek Larry. Troufám si říci, že sympatie většiny diváků zakotví právě u něj. Jeho charisma je veliké a úspěšně přebíjí jak velký kukuč Jude Lawa, tak i toporné herectví Julie Robertsové. ()

Tamdydam

Dávám hvězdičku za krásu Natalie Portman, za charisma Cliveho Owena a malé bezvýznamné plus za to, že mě tito dva herci ( s občasným rychlopřetáčením ) dotlačili až k závěru filmu. Jinak mě to ale dost nudilo a zanechalo chladným stejně jako jako byl chladný film sám ()

KdG

Neuvěřitelně ukecaná, komorní, chaotická blbost. Jedinou hvězdičku dávám za Natalii portman i když k naší smůle toho moc neukázala. ()

godspeed

tak od dramatu to mělo na míle vzdáleno a romantika....kde jako? dialogy fajnový, hlavně od postavy, kterou hrál clive owen se dalo poslouchat cokoliv. nicméně jako celovečerní film dost průměrný. celý to hraní na pravdu, slova, vinu, nevěru a pomstu mi dost ubíjelo. jak už bylo napsáno jinými. taková jako soup opera pro ty, co už nebaví VKVčka a podobný slátaniny. ()

yerdua

smutnej film smutny postavy smutny zazitky, jestli se budete chtit podivat nekdy na romanticky film a nechat si zvednout naladu tak se na tento rozhodne nedivejte.... hodi vas tak akorat do deprese misto euforie ()

Rodin

Nepopírám tedy, že šlo o obstojný až velmi pěkný zážitek (lze-li to tak v případě tohoto lehce depresivního filmu vůbec říci), přesto jsem měl pár výhrad. Jsem přesvědčen o tom, že divadelní verze bude i bez tak hvězdného obsazení o dost silnějším zážitkem. Za druhé jsem byl poněkud zklamán takovou tou syrově chladnou atmosférou, tenhle film chtěl zařadit mnohem vyšší rychlost ve vztahu k vášním a jejich propukání a zanikání. On totiž podle mého vlastně vůbec není o lásce, spíš o tom, že všichni jsou strašně zklamaní, pořádnou lásku prakticky nezažili, takže ji zaměňují právě za tu vášeň, promiskuitní chování atd. No a za třetí nemám rád neherečku Julii Roberts. Proto jen takových necelých 80%. ()

PavelH

jak prohnilá je lidská povaha... nic než pravda... I takhle může vypadat láska. Z počátku ideální vztahy se bortí a opět napravují. Neidelizované pojetí scénáře mě nutilo v duchu tleskat a tak mě vtáhl do děje, až jsem se přistihl v duchu říkat: "Ne! Nedělej to" ... herci skvělí a Natalie nádherná až to bolí... ()

lost_viking

Skvělý scénář, skvělé dialogy, skvělá režie, skvělí herci, silné téma. A nejúžasnější scéna ze striptýzového klubu, u které mi díky její poutavosti doslova spadla čelist! Napínavá, vyzývavá, silná, dechberoucí, "tajemná"! ()

danielK

Faleš, intriky, láska, sex, pomstva, tajemství, hrdost - na vystižení tohoto stačí čtyři herci: Jude Law, Julie Roberts, Clive Owen a Natalie Portman - hlavně poslední sva zmiňovaní zahráli excelentně. Jak už tu Tosim napsal - Inteligentní film o sexu (a bez sexu. - můj dodatek). HODNOTÍM 5/5 (TOP) ()

Sollozzo

Ačkoli ve filmu hrají jedni z mých nejoblíbenějších herců, prostě nemůžu hodnotit víc. Přišlo mi to až moc o ničem. No o ničem...mluvilo se tam sprostě, všechny postavy byly na něco úchylný, všichni byli svině a celkově to bylo jen o postelovým cvičení. No, kdyby nebylo Natalie Portman v tangách, tak nevím, co bych si z tohoto snímku zapamatoval. 50%. ()

polonius

Trochu spíš látka pro divadlo. Nekonečné možnosti pro režiséra. Trochu matoucí časové střihy. Bezkonkurenční herecké výkony. Hodně silné téma , které jde hodně do hloubky. Nezvyklá herecká poloha pro Julii Roberts. ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols