Na dotek

Oscarový režisér Mike Nichols (Absolvent) přináší na filmové plátno adaptaci uznávané divadelní hry Patricka Marbera, erotikou nabitý příběh lásky, osamělosti a zrady, v jehož hlavních rolích excelují Julie Robertsová, Jude Law, Natalie Portmanová a Clive Owen. Na dotek, sarkastický a upřímný pohled na současné citové vztahy, vypráví příběh o náhodných setkáních, spalující přitažlivosti a nečekaných zradách čtyř obyvatel Londýna – čerstvě rozvedené úspěšné fotografky Anny, začínajícího spisovatele Dana, který píše nekrology, sebevědomého dermatologa Larryho a tajemné Alice. Zábavný a silný film, který se odehrává v současném Londýně, je připomínkou Nicholsovy klasiky Kdo se bojí Virginie Woolfové? a Tělesné vztahy. (Cinemax)

snake

Film je brilantní hlavně v tom, že ukazuje, že lidi touží znát pravdu pouze proto, aby ubližovali sobě i ostatním lidem stejně, jako chtějí znát lži, kterýma by se mohli ukájet, jak je jejich život dokonalý. A to dělají stále dokola, a nakonec se stanou obětí vlastního pokrytectví a sebelítosti. Closer je totiž krutě amorální hra na city, která ubližuje stejně jako dává. Rozhodně jsem nečekal, že film bude takové psycho. A to doslova. Distributoři filmu napsali toto: "Na Dotek je film, který Vás nenechá v klidu.". A to se také stalo. Film mě v klidu nenechal. Uvědomil jsem si, že stejné nebo podobné chyby dělá každý z nás (včetně mě). A co se filmové stránky týče, nikdy jsem netušil, jaká neuvěřitelná filmová hra se dá rozehrát skrz čtyři herce, kteří předvádějí oscarové výkony (né, že by na Oscarech záleželo, jsou i mnohem lepší filmová ocenění). Chtěl bych tímto poděkovat scénáristovi za skvělé dialogy a skvělý děj, režisérovi za celkovou podobu filmu a hercům za skvěle lidské herectví. Film si zaslouží delší komentář, ale nejdříve ho budu muset ještě jednou shlédnout, protože si v něm jistě najdu ještě další myšlenky. ()

Mat32

Syrový milostný příběh s maximální hustotou vulgárních výrazů jež jsou však pouze nazýváním věcí pravými jmény. Příběh zdařile a s notnou mírou nadsázky pracuje se základními pákami vztahu jako je lež, přetvářka a mužská hrdost. Nejhůře se vždy chová ten, kdo je zrovna na koni a nejhůř dopadá ten, kdo miluje nesobecky. Tak už to hold chodí. Hlavní devizou jsou pak herecké výkony a to především Julii Roberts, na které poznáte vždy o co jde dřív než otevře ústa. Což je alespoň pro mě příjemným překvapením. ()

Mrs.Doyle

Jediné, co mi uvízlo v paměti, je Jude Law (charisma až na půdu) a úvodní píseň Damiena Rice (náádhera). Zbytek nic moc. Škoda. ()

tereza.s

Velice zvláštní výpověď o současných vztazích. Příběh v podobě obrovského pavouka Vás poutá sítí skvělých hereckých výkonů. I já byla polapena k nadšení, avšak když jsem ten příběh ráno vyprávěla mamce, našla jsem trošku podobnost s příběhy z Jižní Ameriky. Ale nebyly by to vztahy, kdyby nebylo komplikací. ()

LuNaj

Vynikající herci, skvělý scénář a moje oblíbenkyně Natalie Portman dávají tušit, že nepůjde o jen tak obyčejné dílko. Vezměte 4 postavy a vzájemně proplétejte jejich osudy, přičemž nepřestávejte sledovat, jak reagují v jednotlivých situacích: jak jsou parádně sarkastičtí (Owen), naivně blázniví (Law) a dokonale sexy (Portman). Julia Roberts mi z hlavní čtveřice přišla nejprůměrnější. Myslím, že dokáže zahrát podstatně lépe. ()

Muzaffer

Podle mě jeden z nejlepších filmů o vztazích. Ten pocit, že někoho máte rádi, jste s ním vpodstatě šťastný, ale zároveň někoho zajímavého potkáte a jste zvědavý jaký by to bylo s ním a přitahuje vás to neznámo a tajemno a při tom se ale ani za žádnou cenu nechcete vzdát toho co máte. To si myslim, že čas od času řeší hodně lidí... ()

Elegnor

Povedené zpracování, ledově chladné dialogy, láska ve více provedeních.. Pocity z toho mám různorodé, ale zaujalo mě to hodně.. Jedna extra hvězdička za Clivův vztek a projev vůbec:) ()

LukKon

Neprikrášlené, drsné a tak skutočné, proste nezabudnuteľné, už len preto, že mnohí toto prežívajú denno denne na vlastnej koži. Natalii som odpustil aj tú ohavnú ružovú parochňu za to číslo čo predviedla. ()

Lennie

Skvělé dialogy mezi skvelými herci, zajímavý děj, příjmená hudba...to je v podstatě to, co mi stačí k tomu, abych si film vychutnala. Tento obsahoval vše, líbil se mi, ale přece jenom něco chybí k tomu, abych z něj byla nadšená. ()

transbeskyd

Skvělý film o tom, jak si s námi pohrávají naše touhy a co se stane, když jim podlehneme.Nelze vyzdvihovat žádnou ze scén ani herců, cokoliv z toho se může kdykoliv stát komukoliv a kdekoliv.Ať už to zafunguje jako návod nebo odstrašující příklad, tahle filmová studie na téma mezilidské vztahy mě dostala svou autentičností na zadek a zacílila přímo na komoru. ()

Angel30

Pro mě zaručeně zážitek a to už díky Natalii Portman (ovšem skoro jako vždy). Je to hlavolam sebezničujících vztahů lídí, kde každý z nich touží po lásce, ale v tomhle chvíli mrazivém, chvíli hřejivém dramatu jako by jedna láska nestačila. ()

4k7

Jak vidno, nejvíc vždy láká zakázané ovoce, ale nikdy nebudeme mít jistotu, jestli i nejlíp chutná. Excelentní psychologické drama svede dohromady čtyři lidi a zatemní jim mysl. Působivý výběr scén a dialogů, umožňuje perfektně nahlídnout do problémů a pocitů lidí, které spolu svedla snad sama ironie osudu. Možná podivná hra, ale spíše výsměch lidské malichernosti, když si každý myslí, že se může mít vždy ještě o něco líp. Jude Law, Clive Owen, Natalie Portman a Julia Roberts jsou výbornou volbou. Působí přirozeně a komplikované povahy jednotlivých postav s herci dokonale splývají. Closer velmi reálně a bez příkras líčí mezilidské vztahy, které jsou složitější než atomová bomba... ()

yaqwsx

Každý romantický film musí mít nějakého klaďase a záporáka. Jinak by to nebyl romantický film. I tento ho má - avšak ne tak zdaleka... Po prvních dvou minutách jsem se trochu děsil, co to bude - první minuty mě málem i znechutily. Jenže pak nastoupilo na scénu herecké umění Natalie Portman a začal se odvíjet celkem na první pohled jasný a předvídatelný příběh. Jenže pak se karta otočila. Situace se změnila. Od této chvíle začal být snímek opravdu zajímavý. Pokusil se vnést nějakou "inovaci" - a na mě to fungovalo. Jenže film tuto "inovaci" začal využívat často - hodně často. To mi na něm trochu vadilo. Začal díky tomu lehce telenovelovaťet... Ale i přesto se jedná film, který můžu jenom vřele doporučit. ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols