Na dotek

Oscarový režisér Mike Nichols (Absolvent) přináší na filmové plátno adaptaci uznávané divadelní hry Patricka Marbera, erotikou nabitý příběh lásky, osamělosti a zrady, v jehož hlavních rolích excelují Julie Robertsová, Jude Law, Natalie Portmanová a Clive Owen. Na dotek, sarkastický a upřímný pohled na současné citové vztahy, vypráví příběh o náhodných setkáních, spalující přitažlivosti a nečekaných zradách čtyř obyvatel Londýna – čerstvě rozvedené úspěšné fotografky Anny, začínajícího spisovatele Dana, který píše nekrology, sebevědomého dermatologa Larryho a tajemné Alice. Zábavný a silný film, který se odehrává v současném Londýně, je připomínkou Nicholsovy klasiky Kdo se bojí Virginie Woolfové? a Tělesné vztahy. (Cinemax)

Mr. Movie

První půlka filmu nuda, sexy řeči ničemu nepřidaly, Aspoň že druhá část trochu nabrala tempo a unikla 2 hvězdičkovému hodnocení. Přeskakování v čase se občas taky nepovedlo, zvlášť pokud nebylo avízované jako ty předešlé a mělo vytvořit umělecký dojem a nutit diváka přemýšlet. Bohužel nebylo o čem, protože celkově byl tento snímek svojí nevýrazností o ničem. ()

Muf911

Slušně zamotaný a velice nestabilní partnerský čtyřúhelník. Pár zvratů jsem očekával, navíc to není zrovna můj oblíbený žánr, ale i tak film hodnotím nadprůměrně. ()

paniColombova

Zvláštní, zde se nejspíš většina z nás vidíme. Na druhou stranu je to z větší části krutý pohled do života lásky nebo jakéhosi druhu závislosti. Závislosti na někom. Ale myslím si, že především je to příběh o lidech, co moc přemýšlí. Zbytečně moc. Lepší je zbytečně nad ničím nepřemýšlet, brát život jaký je a moc se nešťourat v lidských povahách. Ono záleží jaké kdo má nároky. Někdo je skromný, někdo náročný. V tomhle filmu mě připadalo, že byli všichni moc nároční. Především ženy. Brala jsem to jako zajímavý pohled do nevyrovnaných vztahů. Tomuhle já nerozumim, proto mě to zajímalo. Konec mi přišel nepochopitelný, ale třeba to tak na světě opravdu je. Potom nechápu ty lidi, co v něm žijí. Život je přece krátký na to, aby jsme se zabývali takovými nesmysly, kterými si ničíme vztahy. O tomhle tento film je. NA ZÁVĚR CHCI DODAT, ŽE POKUD TENTO FILM JE PRAVDA, POTOM LÁSCE NEROZUMÍM!! ()

Aethra

Místy mi unikalo, o co vůbec jde, a smysl celého filmu... Z námětu mohl být pěkný průšvih, nicméně díky kvalitnímu zpracování a velice věrohodným hereckým výkonům vznikl celkem příjemný film, a v některých případech opravdu ze života. ()

Czudas

Kdo koho skutečně miloval? Jednalo se opravdu o lásku nebo jenom o změnu partnera pro vytržení ze všedních dní se všedními lidmi, kteří nás svou přítomností už nebaví, a se kterými je milování už nuda? Věčný problém vztahů. Mnohdy nám nestačí to "málo", které máme doma a které zanedbáváme, dáváme přednost koníčkům, kamarádům, ale partneři jdou do pozadí až jednou zjistíme, když k ním vztahujeme ruku, že oni jsou strašně daleko a my taky. ()

Misterioso

Na dotek je určitě zajímavým filmem o vztazích. Sice to označení „telenovela“, které lze vyčíst z ne mála zdejších příspěvků, není díky vztahům ve stylu každý s každým (spí, rozchází se a zase se schází) mimo mísu, nicméně i tak mi toho tenhle film docela dost nabídnul. Ať už to byly výborné (někdy patřičně „ostré“, někdy zas pořádně vtipné) dialogy, chvílemi solidní depku (částečně způsobenou ne zrovna pozitivně vyhlížejícím spletencem komplikovaných vztahů (byť v závěru už je to na můj vkus celé trochu moc překombinované), částečně tím, že tenhle film mimo jiné také vypráví o době, ve které žijeme a moc pozitivního z toho také nevyplývá) či dobré herecké výkony (nejlepší byl asi Cliwe Owen). Tenhle film se mě napoprvé dotknul tak nějak „středně“, na to, jestli mě příště chytne víc nebo naopak o něco míň, si musím počkat do příště, zatím to ode mne je 7/10. ()

Georgeton

Nuda, nuda, nuda. 3* za perfektné herecké výkony a soundtrack. Keby, že herci nezahrajú tak ako to zahrali tak by som to asi vypol po 15 minutách. Dokopy nič zaujímavé v tomto filme nie je samozrejme okrem krásy Natalie. ()

kikin01

Uvodní scéna kráčející Natalie Portman mě doslova odzbrojila a já jsem se zařezal do křesla, ani jsem se nehl.. Výborný scénář, výběr hudby a pro mě naprosto úchvatný výkon "Black Swan" a "Pretty Woman" se držela hned za ní. Gorgeous! ()

AceDandelion

Closer / Na Dotek - Příběh 4 občanů Londýna, které dá dohromady náhoda,která si pak s jejich osudy pěkně pohraje. Celý film je vlastně ukázka různých vztahů - o tom, že když si myslíme, že máme úplně všechno, můžeme mít z ničeho nic úplné nic. Příběh o lásce a pochybách,důvěře a zradě,lži a pravdě ,rozchodech a návratech,chybách a touze. Podle mě film je spíše pro náročnější diváky, kteří si dokázají vychutnat hořká psychologická dramata, protože na ostatní by to mohlo mít spíše špatný vliv a vyvolat nemalou depresi.Herecké obsazení je bezchybné - Natalie Portman,Julia Roberts, Jude Law, Clive Owen - jelikož každý z herců dokáže perfektně odhalit charakter jeho postavy. Snímek je pro mě dokonalé dílo,bez jediné chybičky ( a v mém osobním životě má velký význam ), přestože pointa ohledně lásky,která z filmu vyplývá, je naprosto kontrastní s tím, čemu nás učily od mala pohádky. ()

sweetRozarie

Film je obsazen kvalitními herci a to se jistojistě podepsalo i na jeho výsledku. O milostných trojúhelnících jsou natočeny stovky filmů, ale milostný čtyřúhelník? Neustálá záměna partnerů může v někom vyvolat pocity, že film stojí za houby, ale já jej doporučuji. Chování postav bylo tak naturalistické, že mě rozhodně nenechalo chladnou. O to se ovšem postarala také hudba, pocity ze snímku dokázala ještě pozdvihnout. ()

bmolko

Film o amorálních krutých hrách lásky šálivé, kdy se s partnerem jedná zcela pragmaticky a manipulativně bez sebemenší špetky ohleduplnosti. Místy kruté a elegantně cynické s takovou lehkostí až mrazí. Brilantní a přesné dialogy, které dokazují, jak lehce lze někomu ublížit v jedné větě. Nichols opět prokázal svůj geniální um převést divadelní hru na plátno a přizvat k tomu ty správné herce. Jude Law jako slaboch, Clive Owen jako živočišný,vypočítavý a cynický lékař, Julia Roberts jako nerozhodná a neustále chyby dělající fotografka a Natalie Portman jako překvapení filmu - zranitelná striptérka, která je ale zároveň nejsilnější a nejvyzrálejší z celé "party". Lze jen doufat, že nás Mike Nichols poctí ještě nějakým majstrštykem. A jedna rada na závěr : "Jestliže se zamilujete na první pohled, nikdy se nepřestaňte dívat" ()

Horác

Z tohoto filmu se mi nejvíc líbí úvodní a závěrečná sekvence, kterak Natalie kráčí za zvuku tklivé písně. To mezi tím doporučuju přetočit, protože se tam vyšinutí hlavní hrdinové chovají jako blázni. Nebo umělci? To vlastně vyjde nastejno. Bídu na ně, na úpadkáře, ať neřeší hovadiny. Esteticky jsou pochopitelně všichni na výši, což je sice pozlátko, ale aspoň něco. ()

jjjerry

Skvělá Portman, ten její mladistvý obličejík se přesně pro tu postavu hodí=) Jude Law jako vždy skvělý. Jen druhá dvojice mně moc nesedla. Clive Owen/oj jsem to prostě nevěřil. Perfektní hudba, která doplní místa, kde jsou dialogy zbytečné. Nevím zda je to film o lásce, je spíš o touze a chtíči a složitosti všech těch vztahů... ()

macek166

Hnusný film o hnusných lidech. Celý film měl divákovi ukázat nejhorší ošklivosti vztahů a to do vrchovaté míry. Problém je, že to značně přehnal, taková skutečnost není z mnoha důvodů, film opomíjí mnoho prvků vztahu, života a přirozeného lidského vnímání, jen kvůli tomu, aby mohl být ještě víc odporný. Nakonec tak film člověku naprosto nic nedá, krom negativních emocí a to nepovažuji ani za zábavné, příjemné či naučné. Škoda využití tak skvělých herců, kteří nemají moc změnit tak podělaný scénář. Pro mě dvě hvězdy pouze za zajímavý prvek s identitou Alice (i když opět nereálné vůči vztahům a době, která ve filmu uběhla) a především za moji oblíbenou písničku od Damiena Rice (Blower´s daughter), který sám celým svým pojetím hudby se k tomuto tématu nehodil. ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols