Na dotek

Oscarový režisér Mike Nichols (Absolvent) přináší na filmové plátno adaptaci uznávané divadelní hry Patricka Marbera, erotikou nabitý příběh lásky, osamělosti a zrady, v jehož hlavních rolích excelují Julie Robertsová, Jude Law, Natalie Portmanová a Clive Owen. Na dotek, sarkastický a upřímný pohled na současné citové vztahy, vypráví příběh o náhodných setkáních, spalující přitažlivosti a nečekaných zradách čtyř obyvatel Londýna – čerstvě rozvedené úspěšné fotografky Anny, začínajícího spisovatele Dana, který píše nekrology, sebevědomého dermatologa Larryho a tajemné Alice. Zábavný a silný film, který se odehrává v současném Londýně, je připomínkou Nicholsovy klasiky Kdo se bojí Virginie Woolfové? a Tělesné vztahy. (Cinemax)

BEZHLAVY

čtyři parádní herecké výkony na jednom komorním příběhu a hle, jak se dá zapřemýšlet nad chováním jedince ve vztahu k opačnému pohlaví, snad jen umělecká nadsázka je příliš nadsazená, neumím si představit takové dialogy v běžném životě, člověk po shlédnutí má nutkání prožít takový zajímavý příběh (kterou z těch rolí bychom vzali :)?? ()

Mezerník

V některých komentářích čtu "chladný" nebo "divadelní" film. Naopak! Má strhující tempo, výbornou filmovou režii, dialogy o něčem - kéž by se všechny divadelní hry převáděly na plátno takhle (viděl jsem bohužel v TV a toužím vidět ještě někdy v kině). Přestože se žádnou z postav se naštěstí neztotožňuji, nepůsobí chladně a jsou uvěřitelné jako málokdy, každá z nich má kousek ze mne, možná z každého z nás... Klobouk dolů, že takto Absolventsky mladý film natočil zrovna stařec Nichols :-) 90 % ()

welena

Pokud bych tento film viděla, aniž bych věděla, co znamená někoho milovat, nikdy bych nikoho milovat nechtěla. Krutý film o tom nejkrásnějším co může mezi dvěma (potažmo vícero) lidmi vzniknout a jak bolestně může vše dopadnout. SPOILER Když se rozchází Natalie a Jude: "Miloval jsi mě vůbec někdy?" - co dodat. Doporučuji pro masochisty, kteří právě prochází bolestným rozchodem, tenhle film vám bude rvát srdce ven z těla :-) ()

Lazy87

No ke konci jsem se už v tom filmu trochu ztrácel. Ale na ženské obsazení se příjemně dívalo. Jen si dát trochu dát do kupy kdo kdy a ským. ()

shakewell

Dobré herecké výkony u mě nemohou nahradit nulový příběh. Prostě ani nevím o čem ten film byl nebo měl být. Jestli o zvrhlém milostném čtyžúhelníku a životní slabosti hrdinů tak je to stále o ničem. Zkrátka, tento typ filmů prostě není můj šálek čaje - silně mi to připomnělo Eyes Wide Shut... ()

MrOgilwy

Řízneš-li se do prstu, a pokud se fascinovaně koukáš na kapající krůpěje, neubráníš se pocitu okusit sladkou chuť krve... přesto již nic nezměníš. ()

Alpha69

Krásný soundtrack, výborná atmosféra, rozkošná Natalie Portman, prostě paráda... Můžu na něj koukat znovu a znovu... ()

Kathleena

Tohle bylo celé takové absurdní, přišlo mi, že si postavy prohazují charaktery a celá ta hra na pravdu se stávala ohranou. Navíc nemám ráda plačící muže a už vůbec se mi nelíbí plačící Clive Owen. Ale oceňuji příběh a suchost s jakou gradují hádky a končí vztahy. Příjemný film, který nenudí, pokud k odpočinku nevyžadujete stupidní komedie je to ideální volba. ()

tomkat

"Hele, tak jak to teda s těmi vztahy je?" "No, žádná sláva - mužský nejsou nikdy spokojení s tím co mají, ženské jsou buď na tom druhém závislé nebo jsou vystrašené a tak jimi můžou mužský manipulovat." "Hm, takže to vlastně nemá cenu??" "No jak se to vezme - na začátku to stojí za to, to až později to vždycky začne skřípat: a je v tom pokaždé někdo třetí." "Mmm... nic co bych neslyšela a neviděla stokrát jinde: ale podal jsi to výstižně a moderně, na nic sis nehrál. Je vidět, že umíš ocenit upřímnost. A vlastně to taky bylo hodně dobře zahraný - jen možná trochu moc divadelně." "Neva, zajdem na kafe?" ()

FanynkaFilmu

Precizně zpracovaný dramatický příběh dvou párů. Napjatá atmosféra,která se reálně promítá i do běžného života , hudba která dokresluje zlomené životy dospělých lidí v tomto filmu vás přitáhne jak magnet a dokud nepoběží konečné titulky budete se na to dívat,protože vás ani nenapadne sáhnout po ovladači a vypnout to. Příjemně vybraní herci a jejich věrohodné výkony si zaslouží potlesk, stejně tak i celkové zpracování. ()

Janh

Chci namalovat obraz, který by odrážel život, takový jaký je. K uzoufání tvrdý a zraňující, nechutný a k zblití. Něco takového jsem našel v tomto snímku. Více takových děl a snad lidem spadnou ty růžové brýle... ()

Fleuretka

Původně divadelní hra. která se mě přesně podle názvu-dotkla. Možná není pro každého, ale otevřeně se dotýká citlivých témat, ke kterým musí chtě nechtě zaujmout nějaký postoj každý. Čtveřice, kde se všichni řídí oním známým výrokem: nenávidím a miluji! Herecky mě tady nezklamala moje oblíbená N. Porman a přesvědčil C. Owen. Je pravdou, že mi trochu neseděla Roberts, ale nejsem si jistá, jestli to není trochu dáno i charakterem postavy. O uvěřitelnosti chování postav se mi vlastně nechce polemizovat. Spíš přemýšlím, jak bych se v těch emocionálních průtržích zachovala já. Pravda-nepravda, ublížit-podvádět (a koho vlastně?), milovat-a jak? Film od kterého jsem si moc neslibovala a který mě dostal. Nemohu si pomoct a dávám všech pět emocemi nabitých hvězdiček. ()

Hagedorn

Teda musím říct že takovejch zvratů už jsem dlouho neviděl. Clive Owen jako totalni magor ale zároveň chlap kterej milujeaž za hrob super. A Jude Law jako rozkladač vztahů a nakonec dopad na hubu. Ještě do toho jiná identyta jsem z toho dost paf ale musím říct že jsem ten film prožil. Doporučuji. ()

LeChatNoire

Citově nepříjemný film s realisticky vykreslenou pesimistickou a syrovou studií do myšlení současného světa ve věcech lásky. ()

karelondatra

Pro mě zajímavý psychologický film o tom, jak mnozí hledáme své chybějící hodnoty (potažmo lásku) okolo sebe, v jiných lidech, čímž si na nich pěstujeme závislost, zatímco v sobě dál nosíme nevyrovnanost (prázdnotu) a tudíž prodejnost (nestálost, nevěrnost). A co to potom s námi dělá... Možná můj úhel pohledu nebude úplně pochopený, ale já to v tom vidím. Jinak film jako takový, myslím po řemeslné stránce, výborný. Snad každý si tam najde kus sebe nebo bývalého sebe. Něco jej osloví, zneklidní, vyprovokuje, donutí zavzpomínat, zapřemýšlet, něco si uvědomit, přiznat, pochopit. ()

Rathe

Vztahy? Vztahy?! Vztahy! Lidé se potkávají, scházejí, rozcházejí a spí spolu. Je toto snad vše. Ne, ale je to velmi důležitou částí všech lidských životů, ačkoliv si to často nechceme přiznat. No a jak je to s pravdou? Je to to nejdůležitější za všech okolností? Ať se stalo co se stalo? Tady je "poznání pravdy" takovým úchylným a zároveň vysvobozujícím symbolem. Ale abych pravdu řekl, trochu jsem čekal větší úchylnost než se mi dostalo. Postupem času mi to i přišlo, že v té posteli skončí pak všichni 4. Ačkoliv se to nestalo, film byl zajímavý a herecké výkony nadprůměrné. ()

LordLaser

Určite je zaujímavé pozerať sa ako profesionálne zahrajú herci jednotlivé postavy. Aj keď pri takomto obsadení sa nie je ani čomu diviť, že? ()

mamabubo

Na snímku je znát, že předlohou je divadelní hra, děj i dialogy nejsou vždy uvěřitelné, přijde mi, že herci občas nevěděli, co hrát. Ovšem za ty krásné mladé lidi tři hvězdy (5/10). ()

Tereza11

Jak je tento film krasne ztvarneny,jak z realneho zivota...porad dokola znova a znova hrat nejake hry a taktiny...Nejvice prece chceme cloveka ktereho nemuze mit,vlastnit..a kdyz ho mame Bum..touzime po jinem...smutna pravda...U kazdeho v zivote Vsak prijde ta bozka chvile,kdy najdete nekoho,koho I kdyz uz mate...chcete ho stale znova a znova a pak jste opravdu vyhraly... ()

spagr

"Natalie Portman na hudbu Prodigy předvádí striptýz." Milovník Natalie Protman, Prodigy nebo striptýzu bude spokojený. I když tyto tři součásti prostě dohromady nemůžou být nic pěkného. A podobně je to s celým filmem. Samostatně jsou některé části pěkné, ale dohromady to prostě nefunguje. ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols