Černá mamba alias Nevěsta už má na svém kontě několik mrtvých a pomalu se blíží ke konečnému zúčtování. Je třeba ještě zabít Billa, bývalého milence, mistra a také otce dítěte, o němž se domnívá, že je mrtvé. Vzpomíná přitom, jak Billa nečekaně po několika měsících spatřila před kostelem v El Pasu, kde probíhala zkouška její svatby. Utekla od Billa, když zjistila, že je těhotná a že už kvůli němu nechce zabíjet a vést život profesionální vražedkyně. Po pouhých třech měsících ji ale Bill našel. Přestože se zprvu tvářil, že ji chce nechat na pokoji, do kostela vzápětí vtrhlo jeho komando a všechny postřílelo. Navzdory Billově střele do hlavy ale Beatrix nezemřela, jen zůstala čtyři roky v kómatu… Nyní se chystá na Billova bratra Budda, který žije na poušti v karavanu. Skryje se pod schody a čeká, až bude moci zaútočit. Budd ji ale předejde a postřelí dávkou soli. Pak jí píchne injekci, po které Nevěsta usne. Odveze ji na hřbitov, vykope hrob a ještě živou ji tam v rakvi uloží. Sebere jí meč, který jí vyrobil Hattori Hanza, a chce ho prodat další člence zabijáckého komanda Elle. Ta slíbí milion dolarů. Přijede za Buddem do jeho karavanu, a když on otevře kufřík s penězi, kousne ho černá mamba, která tam byla schovaná. Následkem prudkého jedu Budd zanedlouho umírá… Nevěsta, uvězněná v rakvi pod vrstvou země, si vzpomene, co ji naučil mistr Pai Mei. Tvrdý výcvik, jehož se jí od starého Číňana dostalo, teď přinesl své ovoce: podaří se jí vymanit z pout a prorazit holou pěstí dřevo rakve. Dostane se ven a jede do Buddova karavanu. Tam už se ale setká jen s Elle. Dojde k dlouhému zápasu, při němž se jí podaří dívku oslepit… Nyní už skutečně zbývá jen Bill. Nevěsta přemýšlí, kde ho má hledat. Navštíví proto starého Estebana, který byl pro Billa v dětství něco jako otec. Byl přítelem jeho matky a znal Billa jako malého chlapce. Protože má slabost pro hezké blondýny, prozradí jí, kde má Billa hledat... (TV Prima)

Juto

Pokračovanie je kúsok veľkolepej hlúposti, ale to nie je myslené s neúctou. Kľúčové slovo je veľkolepé. Vďaka chvíľam veľkoleposti sa oplatí vidieť a určite sa tu dá nájsť veľa zábavy, ale je ťažké neoplakávať, čo mohlo byť. 8/10 ()

emo

Zďaleka to nedosahuje kvalitu jednotky. Ani čo sa týka scénára, štylizácie, hudby, faktoru coolovosti, napriek tomu je to kvalitná zábava. Prvý diel proste nastavil laťku príliš vysoko. Čakal som viac-alebo až príliš. Nie všetkým fanúšikom jednotky sa to musí páčiť... ()

c.tucker

Naprosto odlišný film od vol. 1, spíše klasický tarantinovský, různé rozmluvy a geniální výcvik u Pai Meie: "From here you can get an excellent view of my foot." Samozřejmě je zde také plno odkazů, no přece jak jinak. ()

BoXBe

Jiný Bill, než první Bill, pořád kaše násilí, nadsázky a vážných tváří v jinak výborných hudebních doprovodech. Pomalejší tempo může uspat. Oproti jedničce přímočařejší. ()

mortak

Posun od jedničky, která byla pouhou hrou se žánry, hlavně s vizuální podobou ať už manga nebo samurajského B-filmu. Závěrečná kapitola je skutečně vynikající, pomalu graduje až k propracovanému závěru. Slabší je sekvence s výukou, která je až nechtěnou parodií, ale je naštěstí přebita Madsenem, který zahrál zabijáka v důchodu velice přesvědčivě. ()

WolfR

Filmy Kill Bill: Vol. 1 a Kill Bill: Vol. 2 mají jako hlavní motiv pomstu. Tedy dost otřepané a vyždímané téma. Jenže, nebyl by to Tarantino, kdyby nedal motivu pomsty zcela nový rozměr a úhel pohledu. Oba ty filmy, by jeden bez druhého nemohly fungovat. První díl je spíše akční a krvavější. Je určený spíše pro fanoušky pořádné akce. Druhý díl je zase vypravěčský, dialogový a vykresluje nám krásně jednotlivé charaktery a taky hlavní motiv jejich jednání. Je prostě pro náročnějšího diváka. Oba filmy jsou rozděleny na “Tarantinovské“ kapitoly a samozřejmě to není seřazeno chronologicky, ale to nevadí. No a každá kapitola je naprosto odlišná a prostě taková jiná, než všechny ostatní, až se může zdát, že každá je jiný žánr. První Kill Bill obsahuje skvělé kapitoly o tom, jak se naše oběť probere z kómatu, a jak si začne vyřizovat účty se svými nepřáteli, kteří ji do toho kómatu poslali. Navíc film vygraduje skvělým soubojem v zasněžené zahradě, kterému ještě předchází dokonalá, dynamická dvacetiminutová řežba v čajovně. Druhý díl nám ukáže dokončení díla a vlastně taky to, kde se naše oběť stala tak dobrým bojovníkem se samurajským mečem a taky proč se jí stalo to, co se jí stalo. Celé to korunuje famózní závěr, kde se tváří v tvář střetně s jejím posledním dílkem ve skládačce pomsty – Billem. Celé je to, a hlavně druhý díl, vyšperkováno geniálními dialogy, vypravěčskými scénami a napětím. Dále pak skvělými akčními kusy se skvělou bojovou choreografií a to zejména v prvním díle. Tarantino tedy potvrdil svou všestrannou zručnost. Nebudu vám ovšem spoilovat všechny skvělé scény, a že jich tu je, a každá z nich má své místo a je nanejvýše důležitá pro další vývoj. Jinak pro fajnšmekry si Tarantino v prvním díle připravil, zhruba desetiminutovou anime sekvenci, která je prostě cool! No a další věci jako, kamera, dialogy, monology, výprava, střih a zejména bezchybná hudba poskládaná z jiných soundtracků, tak toto všechno je dovedeno k dokonalosti a ryzosti. Kill Bill je, ale také plný stylových old school prvků, které opravdu fungují a také kupou odkazů na starší B filmy. Co se týče hereckých výkonym tak ty jsou více než skvělé! Uma Thurman dokonale sedí do hlavní role, stejně jako David Carradine do role Billa, jež je pro mě jedním z nejcharismatičtějších záporáků posledních let! Koho dále musím vyzdvihnout je Michael Madsen jako slizký had Budd a Lucy Liu jako šéfka Tokijského podsvětí O - Ren Ishii. Celý Kill Bill je velmi šikovně, chytře a neobvykle, avšak netradičně napsán a natočen a za to Qeuntinovi děkuji. Primitivní zápletku dovedl k dokonalosti, všechno to vyzní stylově, inteligentně a emotivně. Quentin v tom prostě umí chodit. Jedinou chybou obou filmů je, že nejsou spojeny dohromady. Přece jen se daly oba nějak mírně sestříhat a spojit v jeden zhruba 220 minutový kolos. Co se týče hodnocení obou náraz tak to je jednoznačných 5 hvězd. Co se týče samotné Volume 2, tak tam není o čem diskutovat, samozřejmě 5 hvězd, protože tak propracovaný film se jen tak nevidí! Volume 2 překonala o kousíček Volume 1, které jsem ale také dal 5 hvězd, i když tady těch 5 má vyšší hodnotu. () (méně) (více)

campix

''Ta žena si zaslouží svou pomstu a my si zasloužíme peklo.'' Chápu, že ne každý má rád Tarantina, ale za několik svých filmů by si úctu jistě zasloužil a Kill Bill je jedním z nich. Sice se mi líbila více jednička, protože já na Tarantina koukám kvůli akci a hláškám, které tu ve dvojce sice také byly, ale celkově je dvojka taková utahanější, upovídanější a emotivnější. Bohužel žádná ze scén u mě nevyvolala tu kultovost jako v jedničce animované intro k O-Ren Ishii a následně dobývání jejího paláce. Samozřejmě je to Tarantino, takže krev tu také teče, pro ostré slovo si nejde niko z protagonistů daleko a i přes délku něco přes dvě hodiny nenudí. Sám jsem zvědav s čím se Tarantino vytasí v chystaném třetím pokračování. Alternativy: Kill Bill, Desperado. ()

Jermann

Quentin, he's the man .. a jeho styl mi sedí jako rukavice. Dokonale jednoduchý příběh, jako je třeba za studena servírovaná pomsta, nechává spoustu prostoru k prokreslení jednotlivých postav, kterých může být i celý zástup a pořád mě každá z nich zajímá. Nic mi neumocní zážitek z filmu tak, jako pocit, že lidi na plátně znám a znát chci a právě Kill Bill se takovými jen hemží. Téměř každý tu má přezdívku, nějaký ten životní příběh, někteří dokonce i vlastní legendu .. jsou zkrátka precizně vymazlení a závěrečné titulky pak působí jako znělka seriálu, který jsem sledoval celé roky. Toť kvalita, které si na celé téhle "Double Bill" záležitosti cením nejvíce .. o těch ostatních už nudit nebudu :) ()

KajusaK

Na stejné úrovni jako první díl, v obouch bylo něco skvělého, a zároven něco co se dalo vypustit..Rozhodně mi zůstane v paměti scénka vyhrabávání z rakve ;D)..Huba byla opět vynikající , stejně tak Uma Thurman.. ()

animaxis

Od jedničky se to stylem totálně liší.Ale brutálně,až tomu nemůžu uvěřit.Tady nebyly žádné momenty,které by mi připadali trapné,což jsem od Kill Bill ani nečekal.Tento díl mě na rozdíl od prvního dílu zaujal svým příběhem,což se divím,že se prvnímu dílu nepovedlo,protože je to vlastně stejný příběh:) Jsem asi divnej. ()

forsythia

Když jsem tuhle večer v televizi narazila na Kill Billa 2, nemohla jsem odolat. A pak koukám, nejen že jsem ho ještě nekomentovala (jako osatatně ani jedničku), ale ani nehodnotila (jako ostatně ani jedničku). Tak to musím napravit. A na jedničku se rovnou vybodnu, protože mám pocit, že by ten komentář postrádal smysl. Dvojka ji v mých očích převyšuje o několik řádů. Dostalo mě hodně věcí. Třeba postava Pai Meie. Dostalo mě celé rozvíjení děje a směřování filmu. A po skončení jsem se opět na chvíli zastavila u svého spícího dítěte a přemýšlela. To prosím není sentiment. Ale tak mě napadá, co jednou z mých dětí bude. Nejspíš to nebudou zabijáci, ale vlastně, kdo ví, co jim život přinese a kam je vítr zavane. Asi o tom napíšu ještě něco víc. ()

majo25

Veľmi podobné ako jednotka. Výhodou dvojfilmu je to, že od začiatku je ponímaný ako jeden príbeh a nie iba ako sequel k jednotke. Bohužiaľ je dvojka o poznanie dlhšia, čo sa prejaví aj v niektorých hluchších miestach, aj keď mu celkovo zaujímavosť nechýba. Je fajn, že postava Carradina dostáva viac priestoru, na rozdiel od hlavnej hrdinky, ktorá mi bola od začiatku viacmenej ukradnutá. ()

TomPrusik1

Sám nevím, proč jsem pokračování Kill Billa tak dlouho odkládal. Na tento akční Tarantinovský magnum opus by se měl člověk dívat jako na jeden film a v blízké době po prvním dílu by si měl pustit díl druhý. První díl totiž přináší spoustu nedořešených otázek, na které divák nezná odpovědi a dozví se je až v pokračování. Děj je vyprávěn chaoticky, po vzoru Pulp Fiction, na což jsme u Quentina ostatně celkem zvyklý a teprve na konci si divák dá dohromady celý příběh a lore postav. Divák se konečně dozví, co vedlo Umu Thurman ke krvavé pomstě, kdo je Bill a další lidé, které má na svém seznamu. Kill Bill rozhodně není klasická akční vyvražďovačka, ačkoliv se to na první pohled může zdát. Rozhodně jde hlavně o poctu k akčním filmům kung-fu, ke kterým má Tarantino zjevně slabost, ale mimo kvalitní akční scény, nabízí totiž celkem chytrý příběh, včetně komplexního popisu jednotlivých postav. K tomu dobrá kamera a ještě lepší hudba. Oproti prvnímu dílu to má více rysů charakteristických pro Q.T. Film je více ukecaný, postavy se baví zdánlivě o nesmyslech a kravinách, ale přitom to více popíše danou postavu (např. konverzace o rybičce v akvárku - debata o životě a smrti, nebo když byl vypráví o Supermanovi). Dále daleko více odkazuje na nějaké staré filmy, respektive filmové postavy, které mnohdy divák nezná. Celkem chápu fakt, že to Q.T. zamýšlel jako jeden celý film, protože on to vlastně jeden film je. Kill Bill 2 není pokračování 1 (jako třeba Terminátor 1 a 2, nebo Vetřelec atd.), ale je třeba se na to dívat jako na jeden film. Na druhou stranu, kdo z nás by vydržel v kuse koukat na téměř 4 hodinový film. ,,Druhý díl" mi přišel daleko zábavnější, chytřejší, více Tarantinovský a proto dávám plný počet a 85%. Jako celek by plnou palbu ode mě taky dostal, i když se mi ,,první díl" líbil o chlup méně. ()

otík

Shlédl jsem nerozstřiženou verzi Kill Billa a jsem poměrně zklamán. Zatímco v jedničce nalezneme řadu výborných akčních scén, skvělých vtípků, hodně krve a uvalený animák, ve dvojce uvidíme jen pár vtípků, pár skvělých vtípků, jedno kladné překvapení v podobě schopností Budda, Billova bráchy a jednu fantastickou scénu souboje mezi Umou Thurman a Daryl Hannah v karavanu, která nemá chyby. Jinak je to jen hodně roztáhlý a ulondaný závěr dobré jedničky. Billův konec je jasný už od půlky a v závěrečném souboji mohl alespoň něco více předvést s mečem. Výuka u mistra Pai Meie byla bezesporu náročná, jen škoda, že nám z ní režisér tak málo ukázal. Nevěsta stále prahne po pomstě, Budd jen chlastá, Bill stále vykecává a tak nejzajímavější postavou dvojky je Elle Driver Daryl Hannahové, která ve chvílích, kdy je na plátně, skutečně perlí. Co se týká hereckých výkonů, zcela jasně dominuje Uma Thurman, která svou Nevěstu přivedla sice ne k realistickému, ale alespoň k slzopudnému konci, David Carradine si vystřihl podobnou roli jako v seriálu Kung Fu: Legenda pokračuje (jehož stínu se už asi nezbaví), Michael Madsen nemusel předvést nic kromě pár útrpných pohledů, Daryl Hannah si svou roli mrchy pěkně vychutnala a patří k tomu nejlepšímu, co film nabízí, Samuel L. Jackson má epizodní miniroličku s asi třemi větami a jedním bližším záběrem, Gordon Liu si smlsnul na roli starého nevrlého mistra Pai Meie a jeho dialogy, grimasy a ukázky boje včetně jeho slovníku jsou vynikající. Hodnocení dvojky tak zákonitě musí být o stupínek nižší než jedničky a dohromady to dělá malinko nadprůměrných 70 %. O dvojce tedy platí, že je to film prošpikovaný typickým Tarantinovským vtipem, ale ne tak mnoho, jak bychom čekali na délku filmu a že film poněkud ztratil tempo. Jediné, co zůstává stále stejné, je to, že Uma Thurman je zatraceně krásná ženská (jak to ostatně potvrdí téměř každá postava filmu, ať už přeživší, nebo umírající její rukou) a že Tarantino je mistr poněkud padlé zábavy. ()

AGO

Pulp Fiction som si zamiloval, lebo sa celý čas viezol na cool dialógoch/monológoch, ktoré prenášali ešte viac cool postavy. Tajne som dúfal v stvorenie podobného skvostu. Boh (Tarantino) ma vypočul a naservíroval mi všetko, čo môže “fiction-fil“ žiadať. A ako darček vložil do filmu Davida Carradina. Počas celého filmu som bol omračovaný jeho charismou. Prekvapením bol aj finálny súboj, na kilometre vzdialený všetkým dnešným mainstreamom. Soundtrack je, ako aj v každom inom “QT filme” bezchybný. Proti filmu samotnému v podstate nemám žiadne výhrady, ale aj tak ho nemôžem zaradiť medzi svoje naj. Za to všetko môže komerčné rozdelenie na dve časti. Neviem si ani len predstaviť, čo by so mnou spravilo odhalenie v závere, nebyť toho FUJ spoileru v jednotke. Všetko sa dúfam napraví na DVD. Potom uvidíme... ()

Flyer

Vol. 2 je oproti předchůdci filmem, který se zameřuje více na dialogy a vysvětlování toho, co nebylo řečeno v prvním díle. Akce tu sice je, ale nevyskytuje se tu v takové míře, hlavní úlohu zde má příběh. Přesto je zde několik pasáží, které opravu nemají chybu (např. trénink nevěsty u Pai Meie), krvavé orgie se však tentokrát nekonají. Hudba je ve znamení Ennia Morriconeho, jehož skladby se do dynamiky filmu senzačně hodí a dotvářejí tak celkovou atmosféru. Hodnocení dávám stejné jako u Vol. 1, protože oba díly mají v sobě něco, co je dělá navzájem odlišné, přitom nesmírně krásné. ()

E=mc2

O dosť slabšie než Vol. 1. Vol. 2. už je len akýmsi dojazdom prvej časti. Avšak obidve časti držia spolu výborne pokope. ()

Slavníkovec

Co je Kill Bill 2? Film, na který se v kinech tvořily fronty. Pokračování, které u většiny filmových fanoušků vyvolalo doslova ovace. Jsem asi jeden z mála, který prostě Tarantinovo počínání nepochopil. Pulp Fiction, to byla extratřída. Sprška gagů, klasika, oldschool! Kill Billovská série je série nadhodnocených akčňáků, která zrovna nepatří do mého oblíbeného repertoáru. ()

vesper001

Pokračování Nevěstina příběhu už není tak dynamické, ale zato mnohem napínavější. Scéna předcházející masakru v kapli má v sobě tolik napětí, co by se dalo sekat mečem, výcvik u Pai Meie je taky síla. Co mě ale dostalo asi nejvíc, je Bill s flétnou a nezničitelnou Nevěstou v poušti a také jejich závěrečná konfrontace. Plus opět skvělý soundtrack. Jen ten útok hada a vyrvané oko bych si odpustila. ()

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (více)

Zachraňte vojína Quentina

Zachraňte vojína Quentina

12.06.2008

Tarantinovci, póóózor! Zdá se, že Quentin má konečně jasno v otázce svého dalšího projektu. Však už bylo načase (všichni dobře víme, že Auto zabiják byla jen taková bokovka). Všichni víme, jak to s… (více)

Quentin Tarantino Presents...

Quentin Tarantino Presents...

11.03.2007

Na jaro tohoto roku začne natáčení motorkářského revenge-movie režiséra, scénáristy, herce a skutečné žijící legendy motorkářských filmů Larryho Bishopa (např. Anděl puštěný z řetězu) pod názvem HELL… (více)