Černá mamba alias Nevěsta už má na svém kontě několik mrtvých a pomalu se blíží ke konečnému zúčtování. Je třeba ještě zabít Billa, bývalého milence, mistra a také otce dítěte, o němž se domnívá, že je mrtvé. Vzpomíná přitom, jak Billa nečekaně po několika měsících spatřila před kostelem v El Pasu, kde probíhala zkouška její svatby. Utekla od Billa, když zjistila, že je těhotná a že už kvůli němu nechce zabíjet a vést život profesionální vražedkyně. Po pouhých třech měsících ji ale Bill našel. Přestože se zprvu tvářil, že ji chce nechat na pokoji, do kostela vzápětí vtrhlo jeho komando a všechny postřílelo. Navzdory Billově střele do hlavy ale Beatrix nezemřela, jen zůstala čtyři roky v kómatu… Nyní se chystá na Billova bratra Budda, který žije na poušti v karavanu. Skryje se pod schody a čeká, až bude moci zaútočit. Budd ji ale předejde a postřelí dávkou soli. Pak jí píchne injekci, po které Nevěsta usne. Odveze ji na hřbitov, vykope hrob a ještě živou ji tam v rakvi uloží. Sebere jí meč, který jí vyrobil Hattori Hanza, a chce ho prodat další člence zabijáckého komanda Elle. Ta slíbí milion dolarů. Přijede za Buddem do jeho karavanu, a když on otevře kufřík s penězi, kousne ho černá mamba, která tam byla schovaná. Následkem prudkého jedu Budd zanedlouho umírá… Nevěsta, uvězněná v rakvi pod vrstvou země, si vzpomene, co ji naučil mistr Pai Mei. Tvrdý výcvik, jehož se jí od starého Číňana dostalo, teď přinesl své ovoce: podaří se jí vymanit z pout a prorazit holou pěstí dřevo rakve. Dostane se ven a jede do Buddova karavanu. Tam už se ale setká jen s Elle. Dojde k dlouhému zápasu, při němž se jí podaří dívku oslepit… Nyní už skutečně zbývá jen Bill. Nevěsta přemýšlí, kde ho má hledat. Navštíví proto starého Estebana, který byl pro Billa v dětství něco jako otec. Byl přítelem jeho matky a znal Billa jako malého chlapce. Protože má slabost pro hezké blondýny, prozradí jí, kde má Billa hledat... (TV Prima)

Berry

Pokračování, které jakoby nemělo skoro nic společného s Vol. 1. Přesto u mě zůstává Tarantino na předních příčkách. Když Elle citovala umírajícímu Buddovi přednášku o černých mambách, myslela jsem, že už snad nemůže být nic lepšího a potom přišel soboj mezi ní a Beatrix. Co dodat? Čekala jsem, že se ty dvě budou rvát tak dlouho, dokud se nepozabíjejí a Beatrix jí ,,pouze" vyrvala oko z hlavy. To působilo mnohem líp, než kdyby ji zabila. Taky ta kapitola s Pai Meiem byla perfektní. Gordon Liu uměl pořádně naštvat. No a ta věta co pronesl Bill těsně před tím, než umřel.... Prostě tarantinovská paráda v pravém slovasmyslu. ()

Šmoula

Po první dílu jsem očekával plno soubojů. I když se mé očekávání nevyplnilo, filmu to nijak neuškodilo. Naopak rozsáhlé dialogy nám alespoň objasnily mnoho otázek z prvního dílu a přidalo to celému filmu na vážnosti. Závěrem: Jen tak dál, Quentine ()

Pfff

Dávám mu sice 4* jako dílu prvnímu,ale nenadchnul mě tolik jako 1. Nevím čím to je...možná i tou hudbou kteráse mi v tomto díle už nezdála tak dominantní a myslím,že v prvním hrála velkou roli. A to rozuzlení jsem čekal teda něco víc... ()

Betmän

Pro mě spíš slabší ***. Je to děsně ukecaný a dialogy většinou nestojí za nic. Jsou tam trapný nelogičnosti. Z celýho filmu se mi líbily jenom scény s Buddem a Elle. ()

Luqi

Viac krvi sa zrejme do filmu už asi natlačiť nedalo, tak to Tarantino potiahol do kľudnejších vôd a venoval sa viac dialógom. Asi aj preto sa tu objavilo pár hluchých miest, ktoré striedajú naopak veľmi vydarené, precízne natočené časti............ Opäť aj tu Tarantino strieda rôzne štýly a púšťa sa do experimentov a opäť je výsledok výborný............ Keďže vol. I i vol. II tvorí jeden celok, hodnotím ho niečo medzi 4 a 5 hviezdičiek - 5 dostáva jednotka, tá sa mi zdá lepšia. ()

RickyFitts

Tohle tak trochu řadím do svýho pubertálního období... Tarantino mi asi prostě nepřijde až zas tak cool... a pořád si myslím, že to rozpůlení filmu hodně uškodilo. ()

Honny2

Jak výborně to celé začlo prvním dílem a ještě lépe to pokračovalo Vol.2! Krátce: pecka! No a nakonci ta myšlenka okolo Supermana, to bylo pošušňáníčko, přesně tyhle detaily a celková propracovanost Tarantinových filmů mě ohromuje. Třebaže Bill, po tom co na něj Beatrix použije techniku pěti bodů a puklého srdce, opravdu udělá pět kroků a zemře, jak sám zmínil již dříve....Pěkné, moc jsem si to užil. ()

senyor

Tarantino dosť zmenil poňatie druhej časti, keď sa namiesto akcie a krvi venuje tomu, čo v prvej polovici zanedbal- príbehu a postavám. Osobne musím priznať, že sa mi jednotka páčila viac,svojimi nápadmi aj žánrovou čistotou, ktoré už teraz nie sú také výrazné. Aj soundtrack sa mi zdal v jednotke o kúštiček lepší. Ale na druhej strane, tým, ktorým sa páčila jednotka, sa nemá dvojka dôvod nepáčiť a tí, ktorým sa jednotka nepáčila práve pre prázdny scenár a žiadne emócie, musia tentoraz posunúť svoje hodnotenie aspoň o hviezdičku nahor. Dvojka je teda o čosi komplexnejšia, ale celkovo si myslím, že sa obe časti vhodne dopĺňajú a po zosrtihaní do jednej a vynechaní stupídneho spoilera na konci jednotky by dali takú 3-3,5 hodinovú kultovú akčnú lahôdku nielen pre žánrového diváka. ()

Kiedes

Ubylo akce, přibylo nutné vyvětlování a objasňování, ale tarantinovské "ohovně" dialogy zůstaly. Výběr hudby a gradace scén geniální. Jako celek s jedničkou bezmezná zábava! ()

Snake.Charmer

Kill Bill movies are like Hanzo swords: If you're gonna compare Kill Bill movies, you compare it to every other movie ever made... that wasn't made by Quentin Tarantino. ()

AndreyCSFD

Po rozpačité jedničce, kde chtěl být pan režisér očividně za vizuálního režiséra pro fajnšmekry, se Tarantino vrací ke svým tradičním způsobům, a to rozhovorům zdánlivě o ničem a přitom o všem. Zatímco v jeničce se to opulentními řežbami jenom hemžilo (vrcholem byla samozřejmě bitka s O-ren) a nikdo toho moc nenamluvil, ve dvojce je to přesně naopak. A právě tady se ukazuje, jak Tarantino umí - znamenitě ztvárněný karatekidovský výcvik u mistra Pai-Meie, vyřízení Budda, bitka s Elle a samozřejmě (absolutně nečekaný způsob) likvidace Billa. Uma tady představila zcela nový typ filmové hrdinky a zvládla to na výbornou. ()

KosiR_ksr

Jednou z domén Tarantina jsou skvělé dialogy a monology, o čemž přesvědčil i v tomto případě. Film má řadu vynikajících a vskutku nápaditých scén. Bohužel má i slabší chvilky (sestříhání na rozumnější délku by neuškodilo). I tak je Kill Bill: Vol.2 vysoce nadprůměrným filmem a slušnou poctou asijských bojových filmů (i když.. tou byla spíš jednička, dvojka je pro mne žánrově hůře zařaditelná). Osobně považuji Vol.2 za lepší než Vol.1 (zvláštní, že se v celkovém hodnocení zde na CSFD liší jedním procentem ve prospěch dvojky, ale přitom jednička je oblíbenější). Každopádně, pokud bude vzestupná tendence pokračovat, pak jsem opravdu zvědav na trojku (ačkoliv spíš se bojím, že půjde jen o "dojnou krávu"). ()

ladno

Milí užívatelia ČSFD, hoci si u každého filmu vážim vaše názory a vaše hodnotenie, u tohto nie. Vylezte mi na hrb s tými vašimi všetkými intelektuálnymi rečami. Namietajte si pokojne čo chcete, je mi to ukradnuté. Práve som dopozeral majstrovskú dilógiu Kill Bill a stále mám otvorené ústa. Nadfilm. 110%. ()

Bozvav

Přesně ve stylu úchylného Quentina Tarantina. Skvěle akční, krvavé a zhola zbytečné. Námět není nezajímavý, zpracování svým způsobem mistrné, herecké výkony v meritu věci vynikající, nicméně o ničem. Viděno podruhé a pořád zanechává pachuť týden staré studené kávy. Za jistou atypičnost dávám tři hvězdy. PS: pokud někdy natočí trojku, jsem zvědavá, zda to bude ještě větší hovadina, nebo naopak bude mít i nějaký smysl. ()

lsd

Oproti jedničce míň brutální, míň vtipné a hlavně horší. První půlka je ještě dobrá (hlavně scény s Madsenem), ale v druhé půlce to až moc ztrácí dech a konec mě taky zklamal. U většiny scén bylo už předem jasné jak dopadnou, až na scénu pohřbení Umy za živa. Ta byla opravdu výborná a vůbec sem si nedokázal představit, jak se z toho dostane. Dialogy jsou tady spíš jako nutná vata a té vaty(dialogů a ne moc dobrých) bylo bohužel až moc. ()

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (více)

Zachraňte vojína Quentina

Zachraňte vojína Quentina

12.06.2008

Tarantinovci, póóózor! Zdá se, že Quentin má konečně jasno v otázce svého dalšího projektu. Však už bylo načase (všichni dobře víme, že Auto zabiják byla jen taková bokovka). Všichni víme, jak to s… (více)

Quentin Tarantino Presents...

Quentin Tarantino Presents...

11.03.2007

Na jaro tohoto roku začne natáčení motorkářského revenge-movie režiséra, scénáristy, herce a skutečné žijící legendy motorkářských filmů Larryho Bishopa (např. Anděl puštěný z řetězu) pod názvem HELL… (více)