Černá mamba alias Nevěsta už má na svém kontě několik mrtvých a pomalu se blíží ke konečnému zúčtování. Je třeba ještě zabít Billa, bývalého milence, mistra a také otce dítěte, o němž se domnívá, že je mrtvé. Vzpomíná přitom, jak Billa nečekaně po několika měsících spatřila před kostelem v El Pasu, kde probíhala zkouška její svatby. Utekla od Billa, když zjistila, že je těhotná a že už kvůli němu nechce zabíjet a vést život profesionální vražedkyně. Po pouhých třech měsících ji ale Bill našel. Přestože se zprvu tvářil, že ji chce nechat na pokoji, do kostela vzápětí vtrhlo jeho komando a všechny postřílelo. Navzdory Billově střele do hlavy ale Beatrix nezemřela, jen zůstala čtyři roky v kómatu… Nyní se chystá na Billova bratra Budda, který žije na poušti v karavanu. Skryje se pod schody a čeká, až bude moci zaútočit. Budd ji ale předejde a postřelí dávkou soli. Pak jí píchne injekci, po které Nevěsta usne. Odveze ji na hřbitov, vykope hrob a ještě živou ji tam v rakvi uloží. Sebere jí meč, který jí vyrobil Hattori Hanza, a chce ho prodat další člence zabijáckého komanda Elle. Ta slíbí milion dolarů. Přijede za Buddem do jeho karavanu, a když on otevře kufřík s penězi, kousne ho černá mamba, která tam byla schovaná. Následkem prudkého jedu Budd zanedlouho umírá… Nevěsta, uvězněná v rakvi pod vrstvou země, si vzpomene, co ji naučil mistr Pai Mei. Tvrdý výcvik, jehož se jí od starého Číňana dostalo, teď přinesl své ovoce: podaří se jí vymanit z pout a prorazit holou pěstí dřevo rakve. Dostane se ven a jede do Buddova karavanu. Tam už se ale setká jen s Elle. Dojde k dlouhému zápasu, při němž se jí podaří dívku oslepit… Nyní už skutečně zbývá jen Bill. Nevěsta přemýšlí, kde ho má hledat. Navštíví proto starého Estebana, který byl pro Billa v dětství něco jako otec. Byl přítelem jeho matky a znal Billa jako malého chlapce. Protože má slabost pro hezké blondýny, prozradí jí, kde má Billa hledat... (TV Prima)

MkSallam

Lepší než první část, hlavně kvůli vynikající stylizaci. Jakýkoli souboj tu má desetkrát větší grády než ta malinovková sekanice v jedničce, dialogy a situace mají své pointy a překvapivě dost fungují i odkazy na Šaolinské filmy. Snad jen finále je trošku natahované, bizarní je že jednička nabízí na konci hloupý spoiler pro dvojku a dost jí tak bere. Pro Novu: Vrazit reklamu za větu "Máme nevyřízené účty" řečenou u Billa není jen na pěst, ale rovnou na dekapitaci katanou.... ()

Theresia

Scéna, kde je zaživa pohřbená a později se vyškrabává na vzduch pro mě patří mezi ty nejlepší tarantinovské. ()

Ukko

Tak dvojka se mi líbila rozhodně vícero než jednička a tak jak jsem nadával na neučesanost jedničky, tady jsem byl spokojen. Celkový nádech do westernu se totiž Quentinovy podařil na jedničku a až na (dle mého názoru) ujetou scénu s dítětem před finální zabijačkou se mi film opravdu líbil. Jako vždy precizně vyčištěná a stylová scéna promakaná do posledního detailu. Všiměnte si, že i tlačítka na Budově mixéru jsou zašpiněná (to jsem opravdu ocenil). Nelze než doporučit. ()

Marina111

Pokračovanie rozprávky pre dospelých tak, ako sme si na ňu zvykli : veľa krvi, veľa mŕtvol, veľa kultových hlášok ... Nech už si o podobných filmov myslím čokoľvek, príbeh tejto mimoriadne pomstychtivej nevesty je jednoducho taký malý filmový zázrak. Stále však trvám na tom, že jednotka bola predsa len o čosi väčšou lahôdkou... ()

Martin_W

Asi budu jeden z mála, ale druhé pokračování jsem musel oseknout o jednu hvězdu. Většina tady chválí více dialogů, mně však chyběla ta "akčnost", kterou první díl přímo překypoval. Slabý druhý díl, který bych označil jako průměrný. 64% ()

patrik221

Máme spolu nevybavené účty. Baby to máš pravdu...Čistokrvná Tarantinovka ktorá vás nenechá dokonca vydichnúť. Druhý diel tohto drsného opusu hravo prekonáva originál a zaraduje sa medzi to najlepšie čo majster T natočil. Máme tu skvelé dialogy, quantum hlášok a mrazivé akčné scény. Skoro s každej scény je cítiť Quentinova láska k filmu a servíruje nám (už) bravúrne napísanú zápletku okorenenú svojským čiernym humorom. Q.T je proste bohém ktorý každým filmom zrie ako víno( len dúfame, že sa časom nepremení na ocot :D). P.S Tá žena si zaslúži svoju pomstu a my si zaslúžime smrť. P.S 2 http://youtu.be/aBws-gApi0A ()

Snails

Další má oblíbená Tarantinovka. Jednička je fajn, ale dvojka je pro mě lepší. Méně akční a víc duchaplná. Super dialogy a výborný Bill! Nebo má oblíbená scéna s pohřbením. Prostě mě to dostalo jako sůl mezi kozy! ()

Cement73

Pridávam 5tu hviezdu. Obe časti sú už dnes klasika. Absolútne nové, svieže... Veľa krát pozerateľné. Tarantino to vie. ()

Movie Gourmet

Dvojka je snad ještě lepší než jednička, je to prostě SUPER! Pro všechny, co mají rádi Tarantinovi filmy. Koukněte na to. Kvalitní scénář, režie, mistrné herectví i výborná filmová hudba. Verdikt: 5* A 85 %. ()

Aerine

Vol. 2 nebo úplně jiný film? Dvojky často bývají unavené, ale z tohohle jsem úplně paf. Ladění filmu nekoresponduje s jedničkou ani náhodou. Soundtrack je slabší, hra s barvami se oproti jedničce ztrácí (jen černobílé pasáže), příběh se sice uzavírá, ale od zabijáka nejvyššího kalibru bych čekala víc než sentimentální "ubrečenou" matku. Vymezení filmu jako "akčního - thrilleru" moc nechápu, během 2 hodin tam bylo max tak 15 minut "pošťuchování se" s nepřítelem - alá jednička je asi jen scéna s okem :/ Kill Bill prostě nenaplnil moje tarantinovské očekávání :( ()

jarmik

Méně krve a lepší scénář než v prvním díle. Tarantino tak, jak ho mám rád. S nečekanými akčními zvraty přerušujícími dokonale vybroušené dialogy. Úžasné, mám chuť se podívat znovu. ()

laepus

U žádného jiného filmu nemám nikdy takovou touhu si ho po skončení ihned pustit znovu. A to pokaždé. Podle mě ucelenější a dospělejší než jednička, se zajímavějšími protivníky (Madsen, Hannah, Carradine). Pořád zůstává vynikající soundtrack (zvlášť Arena, kdy se dostává z hrobu a pak Navajo Joe, když sejme Billa). Mám dvojku zkrátka moc rád. ()

Oralfabet

Dřív mi přišla dvojka trošku slabší, po dnešním rewatchi musím změnit názor - tenhle film je perfektní v každém ohledu. Od Nevěstina lahodně cheesy černobílého recapu v autě po srdcervoucí závěr. V původním komentáři jsem psal, jak mě úvod s Madsenem moc nebral... Wtf. Scéna, v níž ho jeho šéf jebe za pozdní příchod je jedna z nejlepších věcí, co jsem kdy viděl. Prostě masterpiece, minimálně na stejné úrovni jako jednička, ne-li lepší. 10/10 ()

Renfield

Abych navázal na komentář k jedničce, ano, dvojka potvrdí. Podstatně více příběhové a usedlejší pokračovaní, v němž když už nějaká akce je, tak relativně krátká, za to obzvlášť v případě souboje s Elle nezapomenutelná. Tento souboj navíc spadá do Buddova karavanu, nejlepší to kapitole, jejíž westernová atmosféra pohltí. To platí i pro jeho okolí a například scénu pohřbu s komediálním odskokem na rýži a trénink u Pai Meie. Tarantino zase předvádí dokonalou souhru hudby a obrazu, výborné dlouhé dialogy a svoji tak nějak klasickou postavu Budda. Byla by škoda, kdyby jeho šéf při tom škrtání v kalendáři vyškrtl Budda tím, co měl opřené o zeď, Michael Madsen je v jeho roli výborný. Závěr je už jiným filmem, nenabízí žádné velké krvácení, vše je opět pojato stručně, vlastně až rodinně. Z obou částí filmu právě tady poprvé fungují emoce, Bill zkrátka umí manipulovat, zahrát na city, částečně se i ukázat v lepším světle. Je to nečekaně příjemná konverzačka, s nejlepším možným závěrem, do niž David Carradine až nečekaně sedl. Zkrátka i na jeho výkonu je Quentin Tarantino znát. 90% ()

Jacek

Tarantino v prvé řadě ukázal, že rozetnutí snímku do dvou balíků může mít i jiný než čistě marketingový smysl. Oba dva díly se od sebe totiž výrazně liší, ve své odlišnosti zajímavě spolupracují, a přitom dokážou svým způsobem fungovat jako samostatné snímky. První díl – výrazně skoupý v samotném vyprávění, tedy v objasňování toho, oč a proč jde – byl efektním akčně citujícím entrée do světa nejasné pomsty; byl koncentrovanou, sofistikovanou a důkladnou manýrou, skládající poklonu dálněvýchodní produkci. Druhý díl stylovost brakového revivalu neopouští (i když citační těžiště částečně přemisťuje z východu na západ, ke spaghetti westernu), ale zpomaluje, nechává vystoupit vyprávění a z načrtnutých figurek činí příběhově opravdové postavy. Potvrzuje se sice na jedné straně podezření, že zápletka je zajíkavě primitivní (vlastně nejde o nic jiného, než o problémy, které vznikají ve vztahu, když přestane fungovat komunikace – tím zajímavým je, že jde o vztah mezi nájemnými vrahy, což předurčuje i řešení partnerské krize), na straně druhé potvrzuje i to, že hloupý děj je sice zlý pán, ale jako sluha může být pod dobrým vedením výtečný. ()

hell_boy

Pokračování Kill Bill se výrazně liší od svého předchůdce. Narozdíl od vol.1 není postaven na akčních scénách, ale na dialozích, které se snaží vysvětlit okolnosti celého filmu. To jsem považoval za klad až do té doby, než jsem si uvědomil, že tím pokusem dát filmu nějaký smysl, se z něj stává ještě větší nesmysl. Teď jsem se do toho trochu zamotal, ale na tom nesejde. Hlavní je, že tento snímek s nechutně lineárním dějem a nudnými, debilními a zdlouhavými dialogy, považuju za hooodně slabý. Nebýt skvělé hudby, musel bych jít s hodnocením ještě níž. ()

Phillo

Majstrovstvo majstra dovedené do majstrovského vyvrcholenia. Scény ešte viac zapamätateľné, tempo rozumné, prostredie skvelé, záver nádherný. Nemám slov a to som tento film videl už asi 8 krát. ()

Emzet

Tarantino lehce zkonvenčněl. Místo zpřeházeného příběhu zvolil tradiční vyprávění, místo klipovitého sestřihu pomalejší a rozvážnější tempo. Vykreslil charaktery a napsal zajímavé dialogy pro ně. Opět natočil výtečnou akci (souboj s Daryl Hannah byl perfektní a závěrečný souboj mě opravdu překvapil). Dokázal, aby se KB 1 i 2 navzájem doplňovaly. A dokázal, že je prostě perfektní vypravěč. ()

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (více)

Zachraňte vojína Quentina

Zachraňte vojína Quentina

12.06.2008

Tarantinovci, póóózor! Zdá se, že Quentin má konečně jasno v otázce svého dalšího projektu. Však už bylo načase (všichni dobře víme, že Auto zabiják byla jen taková bokovka). Všichni víme, jak to s… (více)

Quentin Tarantino Presents...

Quentin Tarantino Presents...

11.03.2007

Na jaro tohoto roku začne natáčení motorkářského revenge-movie režiséra, scénáristy, herce a skutečné žijící legendy motorkářských filmů Larryho Bishopa (např. Anděl puštěný z řetězu) pod názvem HELL… (více)