Černá mamba alias Nevěsta už má na svém kontě několik mrtvých a pomalu se blíží ke konečnému zúčtování. Je třeba ještě zabít Billa, bývalého milence, mistra a také otce dítěte, o němž se domnívá, že je mrtvé. Vzpomíná přitom, jak Billa nečekaně po několika měsících spatřila před kostelem v El Pasu, kde probíhala zkouška její svatby. Utekla od Billa, když zjistila, že je těhotná a že už kvůli němu nechce zabíjet a vést život profesionální vražedkyně. Po pouhých třech měsících ji ale Bill našel. Přestože se zprvu tvářil, že ji chce nechat na pokoji, do kostela vzápětí vtrhlo jeho komando a všechny postřílelo. Navzdory Billově střele do hlavy ale Beatrix nezemřela, jen zůstala čtyři roky v kómatu… Nyní se chystá na Billova bratra Budda, který žije na poušti v karavanu. Skryje se pod schody a čeká, až bude moci zaútočit. Budd ji ale předejde a postřelí dávkou soli. Pak jí píchne injekci, po které Nevěsta usne. Odveze ji na hřbitov, vykope hrob a ještě živou ji tam v rakvi uloží. Sebere jí meč, který jí vyrobil Hattori Hanza, a chce ho prodat další člence zabijáckého komanda Elle. Ta slíbí milion dolarů. Přijede za Buddem do jeho karavanu, a když on otevře kufřík s penězi, kousne ho černá mamba, která tam byla schovaná. Následkem prudkého jedu Budd zanedlouho umírá… Nevěsta, uvězněná v rakvi pod vrstvou země, si vzpomene, co ji naučil mistr Pai Mei. Tvrdý výcvik, jehož se jí od starého Číňana dostalo, teď přinesl své ovoce: podaří se jí vymanit z pout a prorazit holou pěstí dřevo rakve. Dostane se ven a jede do Buddova karavanu. Tam už se ale setká jen s Elle. Dojde k dlouhému zápasu, při němž se jí podaří dívku oslepit… Nyní už skutečně zbývá jen Bill. Nevěsta přemýšlí, kde ho má hledat. Navštíví proto starého Estebana, který byl pro Billa v dětství něco jako otec. Byl přítelem jeho matky a znal Billa jako malého chlapce. Protože má slabost pro hezké blondýny, prozradí jí, kde má Billa hledat... (TV Prima)

Judas

Dvojka je o hvězdičku lepší než vol.1, ale naprosto souhlaím s Tosimem. Celá tahle věc ať už jednička nebo dvojka na mě působí hluše. Dlouhou dobu jsem se oběma dílům vyhýbal, protože mi bylo řečeno, že to není hodno režiséra Pulp Fiction, ale nakonec jsem se odhodlal no a opravdu je to silně pod průměrem. Snaha Tarantina o to, aby každý jeho snímek byl legendární, už začíná vyznívat dosti okatě a hrubě se mu to nedaří. Někdo mi mohl říci daří se mu to dobře, ale přátelé vždyť točí ,,sračky!" ()

-Marc-

Jak už jsem řekl u Vol. 1 dvojka je o hodně méně akční a klade spíše důraz na příběh, vysvětluje se zde proč se stal masakr, jakým výcvikem musela Beatrix Kido projít a co se stalo s její dcerou. Dále je zde ukázáno že ani Nevěsta není nepřemožitelná a dokonce je zaživa pohřbena. Dvojka je úplně jiná než jednička ale stejně by jeden bez druhého nemohli existovat. ()

agassi68

Väčšinou druhá prípadne tretia časť hocijako výborného filmu už neponúka to čo prvá. Tu sa toto pravidlo našťastie nepotvrdilo. Skrátka si sadnete a necháte sa unášať dokonale spracovanými nápadmi bývalého videomaniaka. Trošku túto skvelú jazdu zbrzdil záver s Billom.. ()

MarleyCZ

Kill Bill vol. 2 je podle mě o mnoho lepší než díl první, co se v prvním díle nepovedlo tak ve druhém ano. Je zajímavé, že by mi ani vůbec nevadilo nevidět první díl, a nebo spojit první díl s druhým, ale to by jsme pak dostali film o neskutečné délce a tak chápu rozhodnutí režiséra filmu Quentina Tarantina rozdělit film na 2 části. 2 díl je zábavnější, o něco málo svižnější a scénářem rozvinutější oproti prvnímu dílu. Dále zde není tolik krve, ale co si budeme nalhávat pár nechutností se zde taky najde Uma Thurman se zde opět ukázala jako výborná herečka, která dokáže oslnit. 84% ()

K_A_MK_A_M

Tak to je na hraně mezi peklem a nebem. Nikdy bych neřekl, jaký kousek je od pěti k odpadu. Viděl jsem oba díli pětkrát a tak musim dát oboum pět. Tarantino opět slušně vydlabává v první části japonské samurajské filmy, ve druhé americkou (možná italskou) kovbojku. Tento rozdíl oba díly posílá do absolutně obrácených dimenzí. Zatímco souboje v první části probíhají nejlépe jedna proti 100 na pátého, podobně jako samuraj stojí s mečem uprostřed kruhu nepřátel, co se na něj ve vlnách vrhají. Ve dvojce probíhají souboje zásadně one to one, uprostřed pouště stojí dva pistolnící (pistolnice) s meči od Hattoriho. Po legendě, která pokračuje bych nikdy nevěřil, že Carradine může bejt tak zatraceně přísnej. No ještě stojí za zmínku kreslené scénky v části japonské. A spoustu dost drsnejch hlášek uprostřed pouště. Už toho nechám, nebo přijede Quentin a napálí mi sůl na kozy a to je teda sakra nemám tak pěkný, jako Uma. Jo a soundtrack si pustím hned. Takže myslím, že ten film nebyl tak uplně zbytečný, jako díra v prdeli na loktě. Mimochodem nejlepší postava v mé nejoblíbenější scéně. ()

Rokle

Jsem jeden z mála, ale mně se mnohem více líbil první díl. Dvojka je ukecanější, vše je příliš natahované a nudné. ()

KHkomiks

POZOR ! Cesta pomsty nekončí, teprve nyní záčíná a nyní je na řadě Billův bratr (Michael Madson), pak její pomstu musí pocítit i Daryl Hannah cesta skončí soubojem s Billem. Druhý díl Tarrantinova snímku Kill Bill potvrzuje, že pokračování může být lepší než 1.díl což se stává u jednoho případu ze dvaceti a možná ani to ne. Tarrantinův film neztrácí na jeho vlastním stylu, nezávisle, s emocemi a se spoustou bojových triků, podobající se trikům z béčkových japonských bojových filmů z 80. let, s tím vším to má Tarrantino v kapse. ()

Ukubumbahoo

Zajímavost: I kdyby šla pěstí dřevěná rakev pod zemí prorazit, hlína by pohřbeného zasypala tak, že by neměl šanci se vyhrabat na povrch. (viz bořiči mýtů, kde to zkoušeli:)) Celkově slabší než jednička, ale moc nezaostává. A ten had schovanej v penězích. No fuj!! ()

IvcaG

A máme to tu opět geniální natočené dílko kde veškerá přehnanost příběhu je neúnosná a řekla o něco lepší než u jedničky. Já pořád říkám nejlepší Tarantino je Jackie Brown a tohle jí ani z daleka nešlape na paty 55% ()

Hapretor

Kde byla nadsázka a vtip v jedničce, tak tady je to jen nudné a trapné. Těšil jsem se na nejvíc brutální a nápaditou bitku ke konci filmu a místo toho tam Quentin Tarantule vytvořil absolutně debilní hovor o rybce a konec tak useklý a blbě "dojemný", že se mi chtělo zvracet. ()

Luk Skywalker

Platí přibližně totéž, co jsem napsal o prvním dílu, ale dvojka je ještě horší než jednička. Ač Tarantina řadím mezí mé nejoblíbenější režiséry, tak tohle se mu nepovedlo. Nyní pár vysvětlení (obsahuje spoilery): Nelogické (ne)zastřelení Umy Thurman (slib Elle byl dán až o něco později) a vyhrabání se z jámy, což nebylo vysvětleno, tím Tarantino udělal z této postavy nesmrtelného nadčlověka. Proražení rakve beru, měla výcvik u toho starého borce, což patřilo k lepším částem filmu. Speciální chvat na zabití Billa je sice divný, ale pochopitelný, méně pochopitelná je cca 20 minutová rodinná idylka, která nudí a je prakticky k ničemu. Kill Bil je pro mě slabá chvilka jinak skvělého režiséra. ()

drakodlak odpad!

Popis děje filmu: Bla bla bla bla bla bla bla bla bla, BUM (výstřel z brokovnice), bla bla bla bla bla bla bla bla bla. Titulky. Zatmívačka. Konec => Odpad. ()

GOREGASM

Po krvavé lázni na konci prvního dílu, QT přehazuje zcela úmyslně výhybku a jede se podle jeho tradičních not, které ale povyšuje nad vše ostatní režisérovo vytříbené oko a ďábelský tvůrčí entusiasmus, které dělají z mnoha banálních scén nezapomenutelné klenoty (wedding rehearsal jako více než trefný příklad) a i kdyby herci pronášeli sebesentimentálnější moudra (she deserves her revenge... And we all deserve to die), pečeť s iniciály QT a především know how tohoto režisérského génia umí proměnit triviální v geniální. Všechny konfrontace Nevěsty s jejími vrahy jsou tak brilantně napsané, zahrané a natočené ,že film defacto nepotřebuje děj. Lépe vyseknutou poklonu svým srdečním žánrům Quentin na plátna ve dvou dynamitoidních dávkách dotlačit nemohl. 100% P.S. Uma Thurman předvádí neuvěřitelné věci a přitom stačí být i zatraceně krásná. ()

root

Uživatelka nejmocnější "purple nurple" ve filmové historii mě ani po druhý nedostala. Ani tu tolik opěvovanou jinost, která jí odděluje od dílu prvního jsem nezaznamenal. Kill bill zkrátka není, filmový ekvivalent světla v temnotě, ale jen zvláštním odleskem/poklonou/parodií na kung-fu akčňáky. Je tohle to co mě má bavit? Přehlídl jsem pointu přes šovinistický řeči super-staříka a vytrhávání očí z důlků? Rád budu kdyby mi tohle někdo osvětlil. Nicméně luxusní interpretace supermana Bille! ()

lemonova

Uma Thurman je asi jediná herečka, ktorá toto dokázala zahrať tak, aby sme jej verili. A hoci bol celý film o zabíjaní, vďaka tomu jedinému (kto videl, rozumie) to bol aj film o veľkej láske. ()

Ben Nevis

Taky souhlasím, že dvojka je koukatelnější než jednička. Něco se tu děje, i když je to zase nějaký divný hold béčkovým akčním filmům nebo komiksům. Však samotný Bill filosofuje o superhrdinech. Ale samotný příběh je dost banální sám o sobě a nepochopila jsem ty tajnosti kolem jména hrdinky. Kill Bill je Kameňák akčního žánru, kde se hodnocení dává podle režiséra. ()

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (více)

Zachraňte vojína Quentina

Zachraňte vojína Quentina

12.06.2008

Tarantinovci, póóózor! Zdá se, že Quentin má konečně jasno v otázce svého dalšího projektu. Však už bylo načase (všichni dobře víme, že Auto zabiják byla jen taková bokovka). Všichni víme, jak to s… (více)

Quentin Tarantino Presents...

Quentin Tarantino Presents...

11.03.2007

Na jaro tohoto roku začne natáčení motorkářského revenge-movie režiséra, scénáristy, herce a skutečné žijící legendy motorkářských filmů Larryho Bishopa (např. Anděl puštěný z řetězu) pod názvem HELL… (více)