Černá mamba alias Nevěsta už má na svém kontě několik mrtvých a pomalu se blíží ke konečnému zúčtování. Je třeba ještě zabít Billa, bývalého milence, mistra a také otce dítěte, o němž se domnívá, že je mrtvé. Vzpomíná přitom, jak Billa nečekaně po několika měsících spatřila před kostelem v El Pasu, kde probíhala zkouška její svatby. Utekla od Billa, když zjistila, že je těhotná a že už kvůli němu nechce zabíjet a vést život profesionální vražedkyně. Po pouhých třech měsících ji ale Bill našel. Přestože se zprvu tvářil, že ji chce nechat na pokoji, do kostela vzápětí vtrhlo jeho komando a všechny postřílelo. Navzdory Billově střele do hlavy ale Beatrix nezemřela, jen zůstala čtyři roky v kómatu… Nyní se chystá na Billova bratra Budda, který žije na poušti v karavanu. Skryje se pod schody a čeká, až bude moci zaútočit. Budd ji ale předejde a postřelí dávkou soli. Pak jí píchne injekci, po které Nevěsta usne. Odveze ji na hřbitov, vykope hrob a ještě živou ji tam v rakvi uloží. Sebere jí meč, který jí vyrobil Hattori Hanza, a chce ho prodat další člence zabijáckého komanda Elle. Ta slíbí milion dolarů. Přijede za Buddem do jeho karavanu, a když on otevře kufřík s penězi, kousne ho černá mamba, která tam byla schovaná. Následkem prudkého jedu Budd zanedlouho umírá… Nevěsta, uvězněná v rakvi pod vrstvou země, si vzpomene, co ji naučil mistr Pai Mei. Tvrdý výcvik, jehož se jí od starého Číňana dostalo, teď přinesl své ovoce: podaří se jí vymanit z pout a prorazit holou pěstí dřevo rakve. Dostane se ven a jede do Buddova karavanu. Tam už se ale setká jen s Elle. Dojde k dlouhému zápasu, při němž se jí podaří dívku oslepit… Nyní už skutečně zbývá jen Bill. Nevěsta přemýšlí, kde ho má hledat. Navštíví proto starého Estebana, který byl pro Billa v dětství něco jako otec. Byl přítelem jeho matky a znal Billa jako malého chlapce. Protože má slabost pro hezké blondýny, prozradí jí, kde má Billa hledat... (TV Prima)

loveless

Pokud jste viděli Vol 1 a nyní váháte, zda se podívat na další krvavou pohádku, má rada je jasná - tenhle "druhý díl" rozhodně stojí za vidění. Celý Vol 2 je vyrovnanější a není tam tolik hluchých míst, jako v 1 - ovšem pokud nejste zas tak moc škodolibí (nebo se prostě smějete pouze v obvyklých místech s ostatními diváky v kině, popř. doma na gauči), tak se u nenasmějete tolik jako u Vol 1... no dobrá, pak se tedy možná jednou lehce ušklíbnete... Quentin v nejlepší formě. Jo, a taky to má výbornou hudbu :) ()

Syl Wes Ter

V Kill Bill 2 je menej akčných scén oproti jednotke, ale to na kvalite druhej časti nič nemení. V jednotke sú otázky a dvojke sú odpovede. Zaujímavá je dvojúloha Michaela Parksa. V jednotke hral policajta Earla McGrawa a v dvojke pasáka Estebana Vihaia. Pre mňa je nezapomenuteľný výrok Budda (Michael Maddsen): “ Tá žena si zaslúži svoju pomstu a my si zaslúžime smrť “. ()

Sosak

Úplně to samé, jako jednička s tím, že všechno nadsadil Tarantino ještě o něco víc a záporáci jsou mnohem výraznější. Jenže třeba to vyhrabání se z hrobu je nevýslovná blbost, čekal jsem elegantnější řešení, takhle by se zasypala a bylo by po pomstě. Na druhou stranu skvělé dialogy v duchu velkého T. a výcvik v samurajském chrámu stojí za to. ()

BLADER

Prekvapivo oveľa iné ako prvý diel, ale ani o vlások horšie. Je vidieť, že Kill Bill je celok, nie pokračovanie, ktoré by vzniklo len kvôli peniazom. Dosť pomalé tempo sa vyvíja v štýle westernu, ktorý sa mieša so samurajskými filmami a prekvapivo z toho nie je guláš. Je to parádny film, počnúc hereckými výkonmi, scenárom a končiac pri jednej jedinej väčšej akčnej scéne, ktorá je stále parádna, takže vieme, že Quentin od jednotky nestratil dych. On len celkom zmenil štýl. A mne týmto filmom dokázal, že je majster svojho remesla. 100% ()

HonzaMag

"Šílený maniak z videopůjčovny" opět zabodoval. Mix různých stylů, žánrů, odkazů, narážek,... Tarantina můžete buď milovat nebo nenávidět, ale nemůžete ho ignorovat. Opět geniálně vybraná hudba, která vám ještě dlouho bude znít v uších. ()

dessa

Dvojka je vynikající, ale především díky tomu, že dává jedničce význam. Kill Bill jako většina Tarantinových filmů je opět plný odkazů na téměř zapomenuté skvosty filmové historie, zmiňovat práci s hudbou už snad ani nermá cenu, nerad bych omílal stále dokola, že vybrat správnou hudbu k tomu, co se právě děje na plátně, patří k největším mistrovstvím pana Tarantina. ()

Alexandre

Na těchhle dvou Tarantinech neskonale ujíždím. Král nikdy nenudících dialogů přichází s druhým dílem a nevím, jakým slovem mám vystihnout dvojku, kterou jsem si užíval ještě víc než přechozí díl a samotnou jedničku jsem nazval dokonalým dílem?! Takže u mě dokonalost na druhou a netřeba dodávat, jak jsem si tuhle směs krásně vychutnával. Poutavý příběh, ve které Uma přímo exceluje doprovází klasický Quentinův nenudící styl a já hltám vše, co mi nabízí s nadšením. ()

Claude Speed

Druhé Volume hodnotím stejně, jako první, tedy maximální počet. Vol. 2 už nenabízí tolik vynikající akce ani hudby, což je pro mě u tohoto dílu největší mínus. Nadruhou stranu dvojka přináší o dost lépe podaný příběh a mnohem chytřeji promyšlené dialogy. Je to celkem škoda, že génius, jako je Tarantino neudělal z "kilbilů" jeden gigantický film s ohromnou stopáží. Nehledě na to, tomuto filmu taky vděčím za to, že jsem si natolik oblíbil Volume 1, kterému dvojka zalepila všechna hluchá místa a nedotažené scény. Oba díly mají zkrátka co nabídnout, ať už je to u jedničky perfektní akce a hudba, nebo u dvojky dokonale vymyšlený příběh a dialogy. 94%. ()

Martin79

Kvalitu tento snímek rozhodně má a řekl bych, že i nadčasovost snad ještě více nežli první díl. Navíc Uma Thurman je prostě boží. Tuto herečku nelze nemilovat. Přesto je to místama na mně trošičku depresivní, ale asi to tak má být. Vždyť film se točí převážně okolo elitní zabíječky a převším pak okolo krvavé pomsty. Rozdílem obou dílů je hlavně, dovolím si tvrdit, o fous větší nadčasovost vol. 2. Jinak v podstatě celkovým dojmem na stejno. ()

Bobšule

Jednička mě zaujala, ale dvojka vyloženě potěšila... Víc děje, méně kečupu. Naprosto předpokládatelně tím,kdo mě absolutně nadchnul, byl mistr Pai Mei. Kdo mě ale - k mému vlastnímu úžasu - vyloženě nepotěšil, byl David Carradine. Tak, jak jsem se na něj při sledování jedničky neustále těšila a říkala si, že až na něj dojde, že si to fááákt užiju, tak mě nakonec každý záběr s ním skoro doslovně odpuzoval. Nevím, zda to byl záměr, nebo ne, ale nakonec mi přišel jako parodie na sebe sama. A navíc pekelně SLIZKÁ parodie. Nevím. Obecně k filmu: Hudba skvělá, a styl vyprávění se mi také velmi líbil. ()

danny_21

Hodnotím stejně jako vol. 1, ispirace spagetti westerny je z toho cíiit na hony, akce ubylo a přibylo příběhu samotného, ale vůbec to nevadí, nejlěpe shlédnout oba díly pěkne za sebou, pak všechno pěkně navazuje ( ne že by se mi to nelíbilo samostatně ). Mistr pokleslých žánrů nemá konkurenci, díky Quentine, těším se na vol. 3 pokud opravdu bude natočen - 95 % ()

balcazar

Kill Bill nie je typický film. Z toho pohľadu, že druhá časť je akýmsi pokračovaním prvého dielu, zatiaľ čo pri ostatných filmoch pokračovanie často s prvým dielom nesúvisí. V Kill Billovi to však je inak, dvojka je pokračovaním cesty ženy, ktorá takmer zomrela a chce sa pomstiť. Oproti jednotke u mňa oveľa lepšie, hlavne menej useknutých hláv a končatín, čo mi v jednotke dosť vadilo. Ďalej zaujímavejšie veci: učenie u majstra, had v peniazoch, vyhrabanie sa z hrobu, záver tiež solídny. Som rád, že si v dvojke Tarantino (asi) uvedomil, že výborný film ide spraviť aj bez dvojhodinovej ukážky krvi na obrazovke. ()

Pathrose

O proti jedničce je dvojka natočena více syrově a chybí to originální zpracování z jedničky. Na můj vkus je však ve dvojce o hodně více hluchých míst než v jedničce. Dvojka hraje už na vážnější notu. ()

Jaxx84

Oproti jedničce se jedná o obrat o 180°. Místo šílených akcí a soubojů sledujeme spíš filozofické rozjímání nad životním osudem zabijáka a samozřejmě dokreslení zbývající neodkryté části příběhu. I přes nesporné charisma Davida Carradina alias Billa, se sláva nekoná a vol. 2 považuji spíš za takovou poctu jedničce a samotnému příběhu. Hudba opět geniální. 7/10. ()

Doski

Dvojka je stejně dobrá jako jednička. Vol. 1 by bez Vol. 2 nebylo to co je a naopak. Opět epické a kultovní scény a hlášky. Skvělá hudba podtrhuje Tarantinovskou atmosféru. 85% ()

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (více)

Zachraňte vojína Quentina

Zachraňte vojína Quentina

12.06.2008

Tarantinovci, póóózor! Zdá se, že Quentin má konečně jasno v otázce svého dalšího projektu. Však už bylo načase (všichni dobře víme, že Auto zabiják byla jen taková bokovka). Všichni víme, jak to s… (více)

Quentin Tarantino Presents...

Quentin Tarantino Presents...

11.03.2007

Na jaro tohoto roku začne natáčení motorkářského revenge-movie režiséra, scénáristy, herce a skutečné žijící legendy motorkářských filmů Larryho Bishopa (např. Anděl puštěný z řetězu) pod názvem HELL… (více)