Muži v černém 2

• USA Men in Black II (více)

Od událostí prvního dílu uplynulo už několik let, kdy K a J, agenti tajné neoficiální organizace MiB, dohlížející na utajené mimozemské imigranty na Zemi, odvrátili velkou intergalaktickou katastrofu. Tehdy se čerstvě zaškolený agent J v organizaci dobře zavedl, zatímco jeho starší, zkušený kolega K se vrátil k pohodlnému civilnímu životu a pracuje na poště. Během rutinního vyšetřování však J odhalí spiknutí řízené zlou kytothianskou stvůrou Serleenou, vystupující v podobě sexy modelky luxusního spodního prádla. Obsadí budovu organizace MiB a jako rukojmí si vezme její zaměstnance. J nezbývá než požádat jediného muže, který mu s řešením situace může pomoci - zpohodlnělého K. Vyzbrojí se v tajné zbrojnici a proniknou do centrály. Čeká je rozhodující boj o záchranu lidstva i Zarthanů… (TV Nova)

Knor

Pokračování vynikající jedničky je o hodně slabší to je pravda, ale pořád dobrá zábava. Problém je, že tenhle celý nápad není nějak zvlášť rozvíjen což se od druhých dílů prostě očekává. Smith a Jones perfektní a na odpočinek a pobavení to stačí. Bohužel se vytratilo to kouzlo se kterým přišel první díl. ()

vZeč

Občas dobrý fór, jinak festival nesoudnosti a pořekadla, že méně je někdy více. Vzhledem k historce Kevina Smithe o Johnu Petersovi a ku*evsky velkym pavoukovi si myslim, že tady to probíhalo podobně. Prostě chceme, aby se tam stalo ještě tohle a objevilo se tam ještě tohle. Nějak se to poslepuje, hlavně to moc nehrotit s vyprávěním, bude to tak odlehčený, že to nikomu nebude vadit. A ono ne. Je to otravný. ()

The7Miki

Kdyby neexistovali MiB 1, tak by tenhle film byl super, ale protože existují, tak MiB 2 nenabízí nic nového. Prostě skvělý případ klasických horších druhých dílů. ()

Scraffy

Po jednotke o niečo nudnejší diel, ktorý už nebol ani tak vtipný a ani len prepracovaný. Celkom sa z toho stala zlátanina. ()

Godhaj

,,Excuse me. My buddy's kind of shy, but he thinks you are hot.“ Pokračování Mužů v černém postrádá klid a rozvahu prvního dílu. Tam byl poměrně dlouhý úvod věnován seznamování se s agenturou a tím, jak funguje svět plný mimozemšťanů v převlecích. A to byl dobrý tah. Jenže v pokračování se na všechno moc spěchá, tvůrci toho chtějí ukázat co nejvíce a celek tak působí zmateně a já si neměl čas vychutnat jednotlivé momenty. Hezky to je vidět např. na výtahu v ústředí agentury, který je mnohem rychlejší než v prvním dílu. Will Smith a Tommy Lee pořád hláškují, a pořád jsou stejně sympatičtí, i mluvící pes a pařanští červíci byli super. Ale hlavní příběh je vlastně totožný jako v prvním dílu. Záporák něco chce, a tak to hledá a klaďasové mu jsou v cestě. Dvojka je prostě narychlo sestavenou zábavou, která už v sobě nemá to něco navíc, co měl první díl. ()

Jacccob

Já is nemůžu pomoct, nevím čím to je, ale dvojka se mi prostě taky líbila. Zatímco jednička se dá definovat jako akční sci-fi s prvky komedie, zde je humoru podstatně víc, a akce podstatně míň. Dvojce Smith / Jones zase skvěle společně šlape, k tomu krásná Rosario Dawson. Když necháte mozek někde jinde a půjdete do toho jako do komedie, bude se vám to líbit. ()

MERKATtv

Tento diel sa mi páčil viac ako prvý. Frank mal viac priestoru a každá scéna v ktorej bol, ma rozosmiala. Jediná vec čo mi tu chýbala bola Linda Fiorentino. ()

papadoce odpad!

Päť rokov čakania a ten istý režisér s rovnakými hereckými protagonistami natočili 80 minútovú sračku. Nie je to prvý prípad, kedy dvojka úplne prepadla oproti originálu a z klasiky sa stal razom odpad. Nepomohol už ani Elfman. Asi najsmutnejšie boli tie totálne déčkové triky, čo sa s jednotkou nedá porovnať ani omylom. Akoby to tvorcovia ani nemysleli vážne, až to bolo nehodné hercov formátu Kováč, Jones, Dawson. Bez ohľadu na gagy a akékoľvek pokusy o zábavu, v takomto filme práve cgička robia biják lepším alebo horším. Toto bola katastrofa. Ešte že Rozárka bola úplne krásna, no na hviezdu to nestačilo pri tom všetkom maglajze. Dal som odpad vtedy, dávam odpad dnes. A Knoxville je mimozemšťal určite. Za pár plkov najmä od psa dávam 10%. “Máš deti?” “Chceš ich mať?” Vrrrrr. No najlepšou hláškou bola veta “Si dosť trápny” po asi tej najtrápnejšej scéne zo všetkých. Aká irónia. ()

Pai-Mei

Dvojku pojal Sonnenfeld ešte viac humorne ako jednotku. Tú jednu hviezdu som stiahol za minutáž, 88 min ? To má byť čo... Inak ale skvelá zábava počas celého filmu. Nehovoriac o vychytávkach ako flush toilet escape system alebo v pivnici postavený deneuralizer. ()

amyth

Hodně slabé a v podstatě zbytečné. O čem to celé vlastně bylo? O hodně slabší než jednička a navíc Will Smith opět spadl do totálního podprůměru. Tommy Lee Jones to také nevytrhl. ()

pekas

Bohužel úděl dvojek se tu podepsal také. Ač stále nadprůměrná zábava, už to není ono, co jednička. Slabší pětka to ale rozhodně je. ()

Vikinec

Velmi povedený druhý díl skvělé jedničky. Nechápu špatná hodnocení a 58 procent(zatím). Já se bavil na 90 procent. ()

Mykhaluu

Achich, achich!! Tak tohle je škoda!! Tolik dobrých nápadů! Tolik vtipných scének! Nádherný mluvící pejsek!! Ale ten knírek Willa Smitha už mi nepřišel ani vtipný! Tommy Lee Jones jako by chvílemi vypadl z nějakého soudobého českého filmu... Achich! :) Proč u nás není MIB "Jednička" na DVD hromek...?!? 24.1.2010 ()

Tuniak DF

Ak si jednotka držala ešte nadhľad, tuto už zostali len konverzačky, v ktorých sa márne snažia vytvoriť nejaký ten vtip. Zas je to len skopírovanie vtipných sekcií z jednotky, natiahnuté na väčšie a dlhšie formy. Originalita nulová, čo bohužial dosť film poškodzuje, keďže práve originalitou sa vyznačoval prvý diel. ()

Manuál na záchranu světa

Manuál na záchranu světa

21.12.2008

Nabízí nám ho studio Metro-Goldwyn-Mayer, kterému BenDavid Grabinski prodal scénář nazvaný The How-To Guide for Saving the World. Pro námět akční sci-fi komedie se nadchl Barry Sonnenfeld, kterého… (více)