Muži v černém 2

• USA Men in Black II (více)

Od událostí prvního dílu uplynulo už několik let, kdy K a J, agenti tajné neoficiální organizace MiB, dohlížející na utajené mimozemské imigranty na Zemi, odvrátili velkou intergalaktickou katastrofu. Tehdy se čerstvě zaškolený agent J v organizaci dobře zavedl, zatímco jeho starší, zkušený kolega K se vrátil k pohodlnému civilnímu životu a pracuje na poště. Během rutinního vyšetřování však J odhalí spiknutí řízené zlou kytothianskou stvůrou Serleenou, vystupující v podobě sexy modelky luxusního spodního prádla. Obsadí budovu organizace MiB a jako rukojmí si vezme její zaměstnance. J nezbývá než požádat jediného muže, který mu s řešením situace může pomoci - zpohodlnělého K. Vyzbrojí se v tajné zbrojnici a proniknou do centrály. Čeká je rozhodující boj o záchranu lidstva i Zarthanů… (TV Nova)

Redlum

Nesmite od filmu cekat vic, nez muze dat. Je to jen lacina zabava, ktera ale na druhou stranu spolehlive pobavi. Will Smith je od prirody komik a i v MIIB to potvrzuje. Sice jsem po jeho slovech, ze scenar k pokracovani je lepsi nez prvni dil, cekal take neco vic, ale zklamany jsem rozhodne nebyl. Pobavil jsem se, nenudil jsem se (pri tak kratke stopazi to snad ani nejde), coz je pozitivni. A od toho tu filmy prece jsou, nebo se pletu?:)) ()

zipper111

Našlo se tu pár vtipných scén, ale většinu filmu jsem se neuvěřitelně nudil. Co naplat ani Will se mi tu nelíbil. Naštěstí to bylo opravdu krátký takže zas až tak si stěžovat nemůžu. ()

gogos

Tohle není dobré pokračování. Ač drahé, vizuálně děsně přeplácané a uboze vypadající. Film hodně vaří z vody, akční scény mají slabou choreografii, fyzika filmu je prakticky nulová. Přesto vtípky až překvapivě fungují, Frank pes hází slušné hlášky a film je tak krátký, že vlastně ani nezačne pořádně nudit. Druzí Muži v černém zůstali těžce ve stínu jedničky a i když se stále jedná o celkem zábavný popkorn, zklamání určitě nelze zastřít. Hodně slaboučké 3* ()

blackrain

Jsou zpět a opět v plné polní nachystaní chránit zemi před šmejdem z vesmíru, jen ten vtip jim trochu chybí. Příběh není nikterak originální, ale o ten tu zjevně nejde. Já jsem si vždycky myslela, že Michael Jackson je z jiné planety. Jak vidno, tak ani nepotřeboval žádný zkrášlující make up. Na těch pár sekund to úplně stačilo i bez něho. ()

Bat55

Po druhý krát sa vracajú americký tvorcovia k záhadným, čierno oblečeným, na očiach čierne okuliare nosiacim mužom, bojujúcim proti nebezpečnému mimozemskému šmejdovi. Jednotka mala svoje super kúzlo, prišiel nový nápad. Dvojka je stále humorná a akčná ešte viacej, no bohužial už tak nenadchne. Skvelý hovoriaci pes, ktorý mal štýl. Smith i Jones tradične dobrí. Minutáž nie je dlhá, film je krátky a čas na nudu nezostáva. Jednotka je rozhodne lepšia, aj ten mimozemský hmyz bol lepší, ale dobrá zábava to je stále. /70%/ ()

ABLABLABLA

Och, proč se dvojka o tolik pohoršila? A proč tomu tak bývá skoro vždycky? Méně vtipných scén, více průměrnosti a méně promyšlený děj a nápad. Po delší době jsem si všimla, že opět hodnocení zde je, ale komentář chybí a zrovna u takovéhoto filmu (ne že bych strkala komentář ke všemu). Teď jen doufat, že trojka, která nás čeká příští rok bude lepší, jak to opět obvykle bývá. Už samotný trailer tomu napovídá, tak doufám, že budu mile překvapena. Edit 31. 1. 2021: Po maratonu Men in black můžu znova potvrdit, dvojka sucks... Ale nepřišla mi zas až tak otřesná, jako tehdy. V rámci celku je to slušný průměr, takže ze 2* zvedám na 3*. Počáteční zápletka, kdy musí "K" získat zpět pamět je povedená a scéna na poště taktéž. ()

kaylin

Místy je to pořád celkem vtipné, ale rozhodně se nejedná o nijak velkou bombu. Film stojí na zábavných a známých postavách, protože jinak by se jednalo o totální průšvih. Příběh je hrozně schématický a snaží se jen šokovat tím, jak jsou zde velkolepé efekty, které už v současné době vypadají docela špatně. Ale jo, já mám tyhle dva prostě rád a Tommy Lee Jones je skvělý komediální herec. ()

suicide

Po několikerém shlédnutí tohoto dílu musím korigovat svůj prvotní názor na druhý díl této slavné (a ergo kladívko výdělečné) série. Vše se nese v duchu prvního dílu. Příběh je jiný, myšlenka, vtip a hlavní hrdinové zůstávají. Pro někoho dobrá zábava a pro někoho skvělý film na nedělní odpoledne, co určitě neurazí a možná i potěší. ()

Neffy

Většinou to tak bývá, že první díl je nejlepší a pokračování už jen slabší odvar. Nebylo to špatné, přesto jen něco tomu chybělo. Rozhodně jsem však byla spokojena s modernější technikou - lepší kostýmy ufonů či jejich digitální zpracování a hlavně Will Smith jako agent J! ()

CageDepp

Lepší než první díl to určitě není, ale já se u toho dobře bavil. Myslim, že by mi nevadilo pokračování, který asi už nikdy nebude. Nejlepší postava je jednoznačně ten pes. Tak jsem se splet, pokračování bylo a je dost povedený. ()

Aleee89

Super! Myslím, že dvojka od jedničky na svém kouzle neztratila, moc se mi líbila (vesmírný šmejd je třeba likvidovat), byla to sranda, takové trochu netypické, líbil se mi Will Smith i Tommy Lee Jones, prostě parádní vesmírná řachanda, nemělo to chybu! ()

higuain

Předpokládal jsem, že to bude horší, než jednička, ale až takovou blbost jsem nečekal. Zápletka je slátanina a vtipy se tentokrát moc nevyvedly. Snad jen ten obří metroslizoun Jeff, ten neměl chybu. ()

kajas

Velké zklamání s mizernou záporačkou a s naprosto tragickým českým dabingem. O zábavu se tak staral hlavně Frank a ty boží potvůrky, co bydlely v bytě s nízkým stropem. 3* se zavřenýma očima. ()

Eldrick

Poetiku prvního dílu značně postrádám. Působí to příliš křečovitě a uhnaně. Nejlepším na tom je kupodivu ten sarkastický pes. Taky nechápu, jak tomu intelektuálové ze Cinemy mohli dát 80% a jedničce jen průměrných 60% - když by to mělo být právě naopak. ()

easaque

nostalgická +1* tato vychvalovaná sci-fi komedie mě sice tehdy docela bavila, ale ani v době vzniku jsem na ní nenašel nic objevného. Příběh o záchraně planety je jednoduchý a kolem něho je nabaleno fůra akce a trikových efektů, které mají mainstreamový hltači popkornu rádi. Pro mě tedy hezky udělaný průměr, který se u dvojky už dost okleštil a čerpá hlavně ze "slávy" staršího bratříčka - takže by se mohl jmenovat raději "Muži v šedém". Do dalších dílů mě to už opravdu neláká. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Joe321

Jediné co se tady dá pořádně hodnotit je Lara Flynn Boyle jako perfektní představitelka "The Hot Alien". Za ní jednu navíc a dvě hvězdičky za celek. ()

ZoltanCZ

Není to tak zábavné jako prvdí díl, ale pár fórků se tu taky najde. Celkově však působí jako slabý odvar a zbytečné pokračování. 2,5* ()

lekr

Opravdu boží komedie!! Dvojka je bez pochyby lepší jak jednička!! Jednička byla pouze odlehčením žánru vesmírného sci-fi, dvojka je už jeho parodií, ale natolik kvalitní, že tento žánr zároveň obohacuje. Prostě skvělá smršť vtipů, triků a akce, která mě vždy spolehlivě pobaví!! ()

Manuál na záchranu světa

Manuál na záchranu světa

21.12.2008

Nabízí nám ho studio Metro-Goldwyn-Mayer, kterému BenDavid Grabinski prodal scénář nazvaný The How-To Guide for Saving the World. Pro námět akční sci-fi komedie se nadchl Barry Sonnenfeld, kterého… (více)