Muži v černém 2

• USA Men in Black II (více)

Od událostí prvního dílu uplynulo už několik let, kdy K a J, agenti tajné neoficiální organizace MiB, dohlížející na utajené mimozemské imigranty na Zemi, odvrátili velkou intergalaktickou katastrofu. Tehdy se čerstvě zaškolený agent J v organizaci dobře zavedl, zatímco jeho starší, zkušený kolega K se vrátil k pohodlnému civilnímu životu a pracuje na poště. Během rutinního vyšetřování však J odhalí spiknutí řízené zlou kytothianskou stvůrou Serleenou, vystupující v podobě sexy modelky luxusního spodního prádla. Obsadí budovu organizace MiB a jako rukojmí si vezme její zaměstnance. J nezbývá než požádat jediného muže, který mu s řešením situace může pomoci - zpohodlnělého K. Vyzbrojí se v tajné zbrojnici a proniknou do centrály. Čeká je rozhodující boj o záchranu lidstva i Zarthanů… (TV Nova)

petaspur

Dvojka přináší v podstatě stejný příběh jako jednička, jenže tím zaučovaným je tentokrát pošťák K s vymazanou pamětí. Bavil jsem se stejně dobře, ale ukecané psisko mi přesto jednu hvězdu z hodnocení nenasytně sežralo. ()

hippyman

po jedničce neoriginální, místy zoufale nevtipné, většinu času o ničem... na druhou stranu párkrát se člověk opravdu zasměje (někdy to ovšem nejspíš nebyl záměr tvůrců) a 88 minut je tak akorát... jen by na konci neškodilo na konci bliknout i nám, divákům, abysme to dostali ze svých vzpomínek... :) oddechovka, ale jo... 50% ()

salahadin

Zvyšuji hodnocení po shlédnutí trojky. Dvojka ničím neoslní, neohvězdí ani neogalaxí. Ale asi stárnu nebo blbnu, ale pár vtípků mi hubu otevřelo. Jen ten Smith mi vadí pořád stejně... ()

misterz

Zo serie MB najslabší diel. Menej zábavné ako jednotka, menej akčné ako trojka. Ani dejová linka ma nijak zvlášť nenadchla, väčšinou skĺzavala do nudy a konzumno-šedivých dialógov. Čistý priemer. 60/100 ()

Peytl

Je jedno, jak budete tuhle dvojku brát, zda jako Mlže v černém, Močí v černém, či Mučí v černém, najdete tam leda houno a trapnou prvoplánovost, jedná se o podobný omyl, jako když hledáte v regálu u Mountfieldu, díky informaci na billboardu a slabému zraku či roztěkanosti , erotickou sekačku. ()

Javert

Tenhle film parazituje na úspěchu prvního dílu. Bohužel však už není tak dobrý. O dost slabší zápletka a Will Smith jako by prodělal amnesii, když zapoměl hrát. ()

mzss1

(70%) V podstatě se to nese v podobném duchu jako první díl. Jen je to dle mého názoru svižnější, zábavnější a nápaditější. Je tu bohatší scénář, spoustu mimozemšťanů apod. I akce je o něco lepší, stejně tak hudba. Will Smith je tu opět dobrý, jen T.L.Jones je zde trochu upozaděný a tolik mě už nebavil. Ostatní herci ok. Příběhově je to opět slátanina, takže se zde najdou hluchá místa, ale i tak nakonec dávám slabší ale zasloužené 4*. ()

kingik

Svérázní elegáni v černém Smith & Jones se vrací. A jsou o něco nápaditější než ve svojí první misi. Tvůrci jakoby se poučili z chyb prvního dílu a tak k dvojce Smith a Jones nasadili těžký kalibr v podobě sexbomby Lary Flynn Boyle. Tohle jim opravdu vyšlo a scény s ní nemají chybu. Invence se dostavuje i ve scénáři a triky vypadají lépe než v jedničce, ale stále mám potíže si tenhle film pořádně užít. Pořád je to takové strojově chladné a zábavné tak napůl. Film, který se dá jednou vidět a pak zase až za delší dobu, ale má řadu povedených momentů a hlavně Laru Flynn Boyle. A to není zrovna málo. 60% ()

InJo

Mnohem šílenější, trikovější a nápaditější než jednička, ale ta je přesto lepší. Některé scény byly na můj vkus prostě až moc ujeté :-( Jednohubka za hodně velké peníze. 50 - 60 % ()

Legas

Všechno, co bylo v díle prvním, najdete i zde. A to je právě kámen úrazu dvojky, která je spíše remakem než pokračováním. Už první díl nebyl nic moc. Užvaněnej Will Smith má k humornosti daleko a triky, kterými vás film nemilosrdně bombarduje, jsou příliš exhibiční. To samé se týká dvojky, ale v mnohem větší (tzn. horší) míře. Totální exitus Mužů v černém 2 zachraňuje pouze dobrý Tommy Lee Jones a hlavně jeho poštovní box s vlastním minivesmírem (spíše minivesničkou). To je totiž jediný vtipný a originální moment filmu. Ještě bych se možná přimluvil za Franka. Haf. ()

Anderton

To ste mali hneď povedať, že scenár sa musel prepisovať kvôli pádu dvojičiek. A to už sa začalo točiť. To sa potom nedá objektívne kritizovať. To je ako keby som vyčítal mentálne retardovanému scenáristovi, že napíše priblblý scenár....Takže som to videl znova. Zopár fórov je fajn, zopár je priemerných a potom je tu sci-fi a digitálna omáčka, ktorá im robí krovie. To isté, čo minule, film pre teenagerov, ktorí sa prišli do kina odreagovať. Po desiatich rokoch už vyzerajú niektoré triky dosť zastaralo. ()

Frajer42

Druhé pokračování má mnohem komediálnější nádech než jeho starší bráška, ale přesto není vtipnější. Zřejmě mi chyběl takový ten moment překvapení, který na mě vykoukl u jedničky. Spousty vtípků působí kopírovaně, i když třeba s tou volovinkou pro vymazání paměti by se dalo blbnout ještě ve třech nadcházejících pokračováních. Ústřední duo je opět úžasné. Scénky také stály za to. Celkově to tedy zase tak špatně, jak se lze podemnou a nedemnou dočíst, nedopadlo. Zasloužené 3*. ()

Kothy

Pokračování výborné komedie. Agent K má vymazanou paměť a dělá na poště, takže ho musí agent J vrátit zpět do akce. Země je opět v ohrožení. Musí jiní zachránit před nebezpečnou mimozemšťankou. Hodně srandovní je ten mluvící pes: "Who likes a dog snow?" :D ()

Sašenka165

Trochu křečovitě se znovu rozjela parádní akce s ucházejícími vtípky a skvělými nápady. Už to sice není, co to bývalo, ale stále to má šťávu. ()

predators

Hodně slabý odvar prvního dílu, který postrádá jakýkoliv novátorský přístup k věci. Jo, pár nápadů v podobě nových EMzích postaviček se tu najde, ale to je asi tak všechno ke kladům. Příběh plitký, a co je nejhorší, neměl jsem se čemu zasmát! Což je u komedie docela zásadní problém. Ani nemůžu určit, jaké sortě lidí jsou MiB určení, celé je to takové neslané nemastné. 35% ()

nash.

Po solidní jedničce opravdu velké zklamání. Vytratilo se kouzlo, vytratil se vtip, zůstala jen nepříliš nápaditá a občas zcela bezradná imitace, naplněná trapností, kterou ani pošťák Tommy Lee nezachrání. Nejsmutnější je, že z celého filmu je nejvtipnější úvodní televizní epizoda stařičkého laciného seriálu. ()

Rocky62

Po vtipné stránce o dost slabší, ale pořád koukatelné. Avšak nejvíce jsem byl znechucen dabingem, takového kvalitního dabingu jakého můžeme slyšet v prvním díle se tady nedočkáme. Děkuji Nově za nasrání... ()

Manuál na záchranu světa

Manuál na záchranu světa

21.12.2008

Nabízí nám ho studio Metro-Goldwyn-Mayer, kterému BenDavid Grabinski prodal scénář nazvaný The How-To Guide for Saving the World. Pro námět akční sci-fi komedie se nadchl Barry Sonnenfeld, kterého… (více)