Non Plus Ultras

Scénář NON PLUS ULTRAS vychází ze skutečných událostí. Hlavní hrdinové žijí mezi námi, jen už se své oblíbené činnosti - fotbalovému chuligánství nevěnují s takovou vervou, jak tomu bylo v minulosti. Film je humorným pohledem na krátký časový výsek v životě dospělých chlapů, z nichž někteří zestárli předčasně a někteří naopak ještě nedospěli Tyčka, je jedno nedělní odpoledne před fotbalovým zápasem napaden dvěma sparťanskými fanoušky. Zachrání ho Bejčák, nepsaný vůdce několikačlenné party patřící k tvrdému sparťanskému jádru. Tyčka se ocitá v prostředí, které je pro. Osamělý muž středního věku, který později získá přezdívku něj nové a nezaujatě pozoruje partu stárnoucích fotbalových chuligánů. Každý tu má vlastní život, který se s tím fanouškovským více či méně prolíná. A není výjimkou, že v civilním životě mívají naši hrdinové tvář, v níž se odrážejí obyčejné sny, které zůstávají za branou stadionů. Během několika týdnů je život party konfrontován s řadou nečekaných událostí. Na návštěvu přijíždějí angličtí hooligans, kteří jsou pro některé členy party idolem, parta se vydá na dramatickou cestu na utkání s největším rivalem Sparty - Baníkem. (oficiální text distributora)

Radko

Tento film bol ako pokazená umývačka riadu, čo vyvrhla na koberec kopu mydlových bublín, ktoré treba poutierať. A asi tak to bolo aj vtipné. Kábus s Laiserom sa síce snažili, ale sieť akú na nich uplietol scenárista Jiří Popel (spevák a gitarista hudobnej kapely Píča) s režisérom Jakubom Slukom ostala nepriestrelná. Poznámka: Scénarista Popel k svojmu scenáru po troch rokoch od premiéry uviedol, citujem: "byla to docela humorná sociální sonda do života pětičlenný partičky fanoušků žižkovský Viktorky – a zároveň tak trochu parodie na Rychlý šípy". Následne sa posťažoval, ako mu režisér jeho "humorní sociální sondu" skurvil. Časti scenára bez súhlasu prehádzal, kľúčový záver vynechal. Napokon dodal: "Řada kritiků mě potom napadla, že bych neměl psát scénáře, když to neumím (např. pan Baldýnský v Reflexu) (a pravda, celkem po právu, neboť soudili podle toho, co nakonec viděli), ovšem ani jeden z nich můj původní scénář neviděl ani z rychlíku. Páni kritici, nevyrůstali jste, náhodou, v trochu jiným režimu, kdy kritizovat něco, co nikdo – včetně Vás – nečetl, bylo docela běžnou praxí?". Tento výlev ukázal, že nielen kapela Píča je nudná záležitosť, zaujímavá len názvom, ale že i jej protagonista je zvláštny týpek. Filmoví kritici predsa hodnotia film, nie pôvodný scenár. Povinne čítať pôvodný scenár k hlúpemu a nudnému filmu, akým Non Plus Ultras je, aby sa každý utvrdil, že scenár je fajný a nie že nie, to by bol ten pravý kultúrny masochizmus. Uff!!! ()

viperblade

Před zhlédnutím jsem si říkal, že něco takového zde chybělo - film o fotbalu! Ale po zhlédnutí jsem si řekl, že něco takového tady fakt chybělo… film o ničem. O fotbalu se tam furt mluví, ale ze stadiónu je tam sotva pět minut. Navíc ten konec… To Slukovi nikdo neřekl, že film by měl mít nějakou pointu nebo příběh? 40 %. ()

MM_Ramone

Nie som zrovna vášnivím obdivovateľom tuzemskej (Česko-Slovenskej) produkcie. Ale uznávam, že sa tu z času na čas objaví dielo, ktoré dosahuje úroveň rešpektovanej svetovej tvorby. "Non Plus Ultra" však takým filmom iste nie je. To v žiadnom prípade. Ale je to jeden z tých českých filmov, ktorý ma zaujal a dokázal i fajn pobaviť. Čo som od tohto titulu vôbec nečakal. V tomto prípade pôjdem proti prúdu. S radosťou dávam štyri hviezdičky a kričím: Sparta do toho! Old hooligans never die!!! **** ()

Spooner

Docela vtipná komedie s několika dobrými hláškami,která ale jako celek nedrží moc pohromadě.Ale komu to bude vadit,když vtipy jsou opravdu vtipné,herci dobří a muzika chytlavá.Takže jestli vás některé české filmy tento rok zklamali,tak dejte šanci aspon tomuto filmu ()

Ony

Na téma fotbal a fotbaloví fanoušci by se dal určitě natočit lepší film. Tenhle byl vážně o ničem. Je označován jako komedie, ale já jsem se u něj snad ani neusmála (natož abych se smála!). To se příště radši podívám na Muže v offsidu:-) ()

kinej

Takhke nějak vypadá dobře natočené nic. Všechny aspekty od kamery, přes režie až po výborné herecké výkony jsou kvalitní. Bohužel, scénář, základ filmu, je nedodělaný. On vlastně dodělaný je, ale je o ničem. Nic se nestane, Dlouhý je sice dorbý herec, ale film by zůstal úplně stejný, kdyby jeho postava nebyla. Škoda, rowdies, myslím si, nabízejí zajímavější témata. ()

paascha

Takhle nějak si asi partu fanoušků z tvrdého jádra, takže Ultras, představuje fanoušek hobojových preludií. ()

Boogeyman

Čeští hooligans jsou většinou jen do dresů namátkou vybraného klubu převlečení náckové co si jdou na stadion zahajlovat a porvat se, protože ve své vesnici nemají dost cikánů kterým by v přesile natloukli. O těchto ubožácích film nevypráví, nýbrž si vymýšlí fiktivní organizovanou skupinu pravých, ačkoli neschopných českých non plus ultras, kterým na objednávku přijedou ti nejdrsnější fotbaloví rváči z Anglie. Ti jsou naopak myslím vylíčeni celkem přesně a to včetně závěrečného odhalení. Není to vůbec špatný film, je zábavný a občas vtipný, nicméně rozhodně nelze brát jako dílo s realistickou výpovědní hodnotou. Všem, které téma fotbalových výtržníků zajímá vřele doporučuji nepříliš známý film Inkognito. ()

salahadin

Dodnes se zlobím na kamaráda, který mě vytáhl do kina na tenhle sranec. Jelikož se mi zaryté fandění jakémukoliv týmu odpoří (Sparťanům věčná hanba), tak tenhle film - jakkoli se snažím být nezaujatý - mi hodně moc zkazil spaní. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// slušnej soundtrack, obsazení, téma, hlášky -nějak se nedostavil příběh, scénář/// Asi docela jednoduchý(hloupý) film u kterého jsem se považlivě trošku bavil. Ovšem běžela zhruba 80tá minuta a já jsem cítil konec a přitom si říkal, že konec být nemůže, že přece se musí ještě naskytnout nějaká dějová linka. No budu se opakovat, prostě film o ničem :-) Ale nějak né že by mi to tak vadilo. Díval jsem se s otcem a po skončení filmu byl docela na rozpacích "na začátku nic, během filmu nic a najednou konec?" (asi by dal 1*) No neřeším, líbila se mi hudba, ta mě celkem bavila a slušně vystihla nástin děje o českých chuligánech. Dále potěšili herci, je vidět že hrát umí. Fain byl kokoKokta a rovněž velice "hloupý" Michal Novotný. Asi mu to moc práce nedalo, to zahrát :-) I když jasně postavy byly jen lehce načrtnuté. Já nevím, film možná s nulovou výpovědní hodnotou, ale ja se celkem bavil (hlavně scénky s Anglickejma Hooligans) takže dávám solidní 3*/// Celkem 67%/// ()

kingik

A mně přišlo, že tvůrci vystihli chování fotbalových fanoušků, respektive chuligánů oddaných svému klubu AC Sparta, velmi dobře. Nebylo to přehnané a rozhodně ho přitom podpořili samotní herečtí představitelé hrající tak nějak jinak, než jsem u nich zvyklí. Fotbalový zápas tady k vidění není, a tak se vše více řeší po hospodách, kde se to hemží šťavnatými hláškami. Spousta dobrých hlášek a originálně pojatý tlak ve společnosti prostřednictvím sparťanských ultras. Hodně nedoceněný film. A filmů na podobné téma vzniká málo. Klady: herecké obsazení v čele s Davidem Novotným dokáže brilantně vystihnout své poměrně originální role, kopa hustých hlášek, správná oddanost fotbalovému klubu, originální pojetí sociálních poměrů přes populární sport, stylově vedená režie, nezapomenutelná a vypointovaná scéna s "tvrdým anglickým jádrem", Fulham & Sparta ruleeeeez. Zápory: chybí nekašírovaná návštěva fotbalového zápasu, záběry z fotbalového zápasu by filmu dodaly přece jen větší autentičnost, občas se film tlačí zbytečně do situačního humoru, Vladimír Dlouhý v roli "Tyčky" byl nečekaně nezajímavý. 80% ()

swamp

Lehce úsměvný film z prostředí nejen českých ultras. :) Myslím, že tenhle snímek se divákovi nesnaží nic moc sdělit, i když bych to od podobného tématu očekával. Co dodat na závěr?! "SMRT SPARTĚ! CHACHAŘI Z OSTRAVY JEDOU!" ()

mil@n.fanatik

Slušná komedie na zasmátí a odreagování o fotbalových fanoušcích.. Angličani jsou fakt hustí a člověk se musí smát :-) Díval jsem se na to už 2x-3x a myslím si, že minimálně na jedno skouknutí to je... ()

Slarque

Režisér zachraňuje hodně, ale fakt, že scénář není nic moc, zakrýt nedokáže. Jediná postava (skvěle zahraná Davidem Novotným) a spousta figurek, které jsou často zajímavé i dobře zahrané, občas ovšem i přesto pro celek zbytečné. Pár dobrých hlášek a dravý soundtrack film nespasí. Navíc je i zbytečně zdvojený komentář, zvláště když Tyčka Vladimíra Dlouhého dostane smysl až v samém závěru. Celkové skóre je tentokrát plichta, neboli 50%. ()

Happens

Mám rád ty Spasťanské filmy, ale tento film je minimálně o třídu horší než Horem pádem. Je to parodie na ultras, což mě trochu uráží. Je to parodie na herectví, což také trochu urazí. Film moc nepotěšil. ()