Non Plus Ultras

Scénář NON PLUS ULTRAS vychází ze skutečných událostí. Hlavní hrdinové žijí mezi námi, jen už se své oblíbené činnosti - fotbalovému chuligánství nevěnují s takovou vervou, jak tomu bylo v minulosti. Film je humorným pohledem na krátký časový výsek v životě dospělých chlapů, z nichž někteří zestárli předčasně a někteří naopak ještě nedospěli Tyčka, je jedno nedělní odpoledne před fotbalovým zápasem napaden dvěma sparťanskými fanoušky. Zachrání ho Bejčák, nepsaný vůdce několikačlenné party patřící k tvrdému sparťanskému jádru. Tyčka se ocitá v prostředí, které je pro. Osamělý muž středního věku, který později získá přezdívku něj nové a nezaujatě pozoruje partu stárnoucích fotbalových chuligánů. Každý tu má vlastní život, který se s tím fanouškovským více či méně prolíná. A není výjimkou, že v civilním životě mívají naši hrdinové tvář, v níž se odrážejí obyčejné sny, které zůstávají za branou stadionů. Během několika týdnů je život party konfrontován s řadou nečekaných událostí. Na návštěvu přijíždějí angličtí hooligans, kteří jsou pro některé členy party idolem, parta se vydá na dramatickou cestu na utkání s největším rivalem Sparty - Baníkem. (oficiální text distributora)

honajz

Po pravdě velmi příjemné překvapení. Ten film totiž ale vůbec není o fanoušcích Sparty (stejně tak tam mohli být jacíkoliv mladí ožralové, co o víkendu v noci chodí rozkopávat popelnice na sídlišti) a má několik rovin, které je otázka, zda při povrchním sledování si je člověk uvědomí. Je to o určitém dospívání v názorech, které jednou nejspíše postihne každého, byť by mu fandění přišlo hrozně cool, je to o tom, že lidé než na koncert raději jdou na zápas, kde nemusejí myslet a vyřvou emoce, je to o tom, jak si sami nalháváme (pokusy Psíka sbalit holku) apod. Velmi dobrá režie, kamera, hudba, herci, ve scénáři pár vychytávek, kterémožná ne každý postřehne, fakt dobrý český film, který snad dojde časem ocenění. ()

Ivoshek

David Novotný je dobrej herec a Oldřich Kaiser je bůh. Žel na dobrý film to nestačilo. Nějak jsem v tom nedokázal najít zajímavý příběh... ()

eraserhead666

Fotbal jde naprosto mimo mě a o jeho hard core vyznavačích si myslím přesně to, jak jsou vylíčeni v tomhle filmu. On je ten film vlastně úplně o hovně, stejně jako podle mě o něm fotbal a všechen ten humbuk kolem něj, ať už ze strany fotbalistů nebo jeho fanoušků. A možná proto, že je o tom hovně a ani se to nějak nesnaží (na rozdíl od ostatní české filmové produkce) skrývat, mě to v tu danou chvíli docela pobavilo. Smál jsem se, smál jsem se s filmem, smál jsem se filmu, smál jsem se jeho postavičkám. Ti dva angláni byli bezkonkurenční a strhli pro sebe celý film. Kaiser byl výborný, za Lábuse mi bylo trapně i za něj, to byla naprostá tragédie. Karolínu Kaiserovou bych rozhodně rád viděl ve filmu častěji. Vlastně takový důkaz, že i tupý film o tupých lidech nemusí být zase až tak špatný. "Souhlasí někdo proti tomu?" ()

SOLOM.

Být fandou Sparty, cítil bych se asi hodně trapně – ale vlastně vždyť oni jsou skoro všichni stejné paka a sebranka nejrůznějších individuí…Nejdřív jsem měl chuť to vypnout, ale po té trapné rádoby bitce na Baníku, se do jakžtakž rozjelo hlavně tedy s příchodem těch anglických bukvic, kteří byli asi tím nejlepším na celém filmu. Kaiser a jeho dcera si taky nevedli vůbec špatně. Asi jediné na co si ještě někdy vzpomenu z tohoto filmu, bude nesmrtelná hláška: Tady jsem, slečny, prosím vás, můžu se vás na něco slušně zeptat? Mrdáte? ()

claudel

Jako mnozí ostatní jsem nebyl úplně schopný film žánrově zařadit a odhalit důvod, smysl či pointu. Hlavně jsem vůbec nepochopil, proč byla do děje zakomponována postava v podání Vladimíra Dlouhého. Musím ale přičíst k dobru pár povedených momentů, mezi něž tradičně patří skeče sehrané dvojky Kaiser-Lábus. ()

Bauer

No film není celkem o ničem jen o pár magorech ale já se docela dobře bavil hlavně při scéně. " Hele jak se řekne anglicky že na konci chodby a do leva jsou toalety " To the end and to the left ". A už chčijou na Lábuse......:-) ()

adamo_znk

I když je film o bandičce sparťanských chuligánů celkem povedenou černou komedií, v hlavě mi utkvěly výkony Kaisera s Lábusem. Ti dva prostě kralujou ()

Torision

Pakárna. Bez dějový linie, bez šarmu, spádu a ve velký míře i vtipu. Musím pochválit obsazení, protože David Novotný, Kaiser, Lábus nebo ti dva Anglánii hráli fakt bezvadně, ale to je tak jediný, díky čemu si ten film 2 dny po dokoukání vůbec pamatuju. Nikdy víc. ()

DDT

Zmatenost non plus ultra... Nejvíc mi ovšem bylo v kině líto rodičů, kteří na film přišli s malými dětmi (a bylo jich dost), protože distributor, zřejmě ve snaze nalákat víc diváků, neomezil přístupnost (a přitom humor v tomhle filmu je převážně fekálně-sexuální). ()

zdepapepa

film prakticky o ničem, pár (víceméně) dobrých vtípků nezachrání tak slabý film jako je tenhle. Aspoň, že to pan režisér zbytečně neprotahoval(delší stopáž už bych asi nepřežil) ()

Korbitch

Slečny, můžu se vás na něco slušně zeptat? Jo, můžete. Mrdáte??? :-) jediná slušná hláška filmu, jinak......Jedna hvězda za hlášku, 2. za Spartu!!! ()

ivishka

Film v podstatě zachránil až uplně na konci Vladimír Dlouhý. Jinak to byla přehlídka holohlavých blbečků co nezná mezí a jenom ničí okolí.Je fakt, že každej si může dělat co chce ale tohle je vyloženě extrém. Dva přiteplení holohlavci a členové anglických ultras tomu nasadili korunu. ()

Vojcl

Jsem z tohohle filmu rozpačitý... Na jedné straně zajímavý projekt, kterých se u nás moc netočí.. Spousta výborných hlášek, z nichž některé možná zkultovní ("Všechno je na hovno, jenom včely jsou na med a ten je taky na hovno")!!!! Ale na straně druhé je to po všech stránkách hodně nedotažené. Film skončí ve chvíli kdy se příběh teprve začínal rozjíždět a divák ztotožňovat s hlavními postavami.. Pravé bitky mezi ultras se prakticky nedočkáme. V celém snímku je jen jedna a trvá asi minutu... A to už nemluvím o matných hereckých výkonech, které zachraňuje snad jen dvojice Kaiser-Lábus. Jsou to tedy slabší 3, ale spíše za snahu vytvořit něco nového než za skutečné výsledky. ()

YURAyura

3/10 Az na vyborneho ozraleho Labuse a romaticke soulozici anglicke Skinheads si z toho nic nepamatuju, takze to nemohl byt nijak super film, ale asi nejsem typickym ceskym fanouskem metajicim prazdne flasky od piva vedle televizni obrazvky, takze mozna je ten film i dobry... ()

Bones!

Námět neobvyklý, ale jinak nuda... Tak jako se Kaisera "netýkala" soulož v hospodě, tak mě film nijak neoslovil. ()

Skip

Ne že by se na to nedalo vůbec koukat, ale bylo to úplně o ničem, nic neříkající... Naštěstí to člověka kupodivu úplně neznudilo, takže se to dalo zvládnout. ()