Non Plus Ultras

Scénář NON PLUS ULTRAS vychází ze skutečných událostí. Hlavní hrdinové žijí mezi námi, jen už se své oblíbené činnosti - fotbalovému chuligánství nevěnují s takovou vervou, jak tomu bylo v minulosti. Film je humorným pohledem na krátký časový výsek v životě dospělých chlapů, z nichž někteří zestárli předčasně a někteří naopak ještě nedospěli Tyčka, je jedno nedělní odpoledne před fotbalovým zápasem napaden dvěma sparťanskými fanoušky. Zachrání ho Bejčák, nepsaný vůdce několikačlenné party patřící k tvrdému sparťanskému jádru. Tyčka se ocitá v prostředí, které je pro. Osamělý muž středního věku, který později získá přezdívku něj nové a nezaujatě pozoruje partu stárnoucích fotbalových chuligánů. Každý tu má vlastní život, který se s tím fanouškovským více či méně prolíná. A není výjimkou, že v civilním životě mívají naši hrdinové tvář, v níž se odrážejí obyčejné sny, které zůstávají za branou stadionů. Během několika týdnů je život party konfrontován s řadou nečekaných událostí. Na návštěvu přijíždějí angličtí hooligans, kteří jsou pro některé členy party idolem, parta se vydá na dramatickou cestu na utkání s největším rivalem Sparty - Baníkem. (oficiální text distributora)

Mrkvič

Po letech jsem si dal tyhle drsňáky znova a musím říct, že každá scéna působí jako improvizace. Střídání témat se také zdá dost nahodilé, ale nakonec to všechno smysl dává. Kdyby ale nic z toho neplatilo, tak film stojí za to aspoň kvůli hereckým výkonům a pro fotbalové fandy kvůli prostředí. ()

Sarpele

Jakub Sluka se ve svém filmu naprosto jasně snaží obhájit fandovský způsob života. Hlavní hrdina= prototyp správňáka. Miluje maminku,je hodný na sestřičku, umí se chovat jako gentleman (scéna v tanečních) a je vlídným vzorem pro své kamarády. Bejčák je v podstatě věšák na kladné vlastnosti. Naopak angličtí rowdies nám mají ukázat, že ty skutečně ohavné a násilnické způsoby jsou správňáckým českým fanouškům naprosto cizí, že vždycky přicházejí zvenčí, a že jejich nositelé jsou opovrženíhodné živly (o čemž nás má definitivně přesvědčit homosexuální scéna). Pokud se český fanoušek dopouští násilí, je to v podstatě z mladické nerozvážnosti, ze které vyroste, protože má mezi fanoušky své ušlechtilé starší vzory (Bejčák). A další negativní postava filmu - hnusný intelektuál, představovaný V.Dlouhým. Nejenže to není pořádný fanoušek a má takové zvrhlé zájmy jako vážná hudba, ale navíc je to křivák, jenž hrdinovi (Bejčákovi, který mu notabene kdysi zachránil zdravou kůži) podle přebere děvče. Místo aby se o ni chlapsky porval před hospodou. Slukův film je nebezpečný proto, že je povedený. Podle reakcí mnoha recenzentů je totiž jasné, že mu na to skáčí i lidé starší dvaceti let. ()

Bobik9

Hooligans po česku. Jako komedii bych to rozhodně neinzeroval, protože těch vtipných momentů je skutečně minimum. S fotbalem a fotbalovými ultras to má jen málo společného a prakticky je to film bez jednoznačného příběhu. Obsazení jinak dobré a hudba výborná! Nicméně se jedná o naprosto zbytečný film, který ovšem zabaví. Nenadchne, neurazí (alespoň né všechny). ()

Castrator

Fotbalový film a taková slabota... Celý film jsem čekal na zápletku, která ale nepřišla (nebo jsem si jí nevšiml). Díky bohu za návštěvu dvojky anglických vypatlanců, díky kterým film rychleji ubíhal a přenesl mě ke konci filmu. Kde se nachází něco, co vzdáleně připomíná pointu. Celý film vypráví o údělu sparťanských fandů, kteří to nemají lehké jak v soukromém životě, tak v tom fotbalovém. Dvě slabší sešívané hvězdy, každá za jednu non plus ultra soulož. ()

cpt.Lynch

1 hvězda za pokus natočit film z prostředí fotblových zlobivců, 1 hvězda za to, že jsem hral v komparzu. Jinak je to hrozná s_ _ _ _ _. ()

Philoun1

I přes vysokou koncentraci známých herců, ale i nových tváří, mě film nedokázal zaujmout vůbec ničím. Nuda a Nuda. ()

manonfire

Místy sice zábavné, byť zejména díky lehce podbízivě do příběhu "začleněným" anglickým chcajícím debilům. Celkově ale film působil jaksi neopodstatněně, zvláště zkoušel li si pohrávat s vážnějším tématem, nebo nedejbože pokud se chtěl tvářit jako dokument o fanouškovské obci. Největším krokem mimo byl ale naprosto a to totálně nesmyslná a zbytečná postava Vladimíra Dlouhého, který je až příliš dobrý herec na to, aby bral takovéto průsery. Také Lábus s Kaiserem mají za sebou už lepší kousky. 40% ()

solskjaer

Tvrdé jádro sparťanského fanklubu, kterému velí charismatický vůdce Bejčák v podání DAVIDA NOVOTNÉHO mě mile překvapilo, hlavně tedy výkon již zmiňovaného Bejčáka ale i ostatních nových i profláklých hereckých tváří. Z nichž stačí když budu jmenovat pani Hlaváčovou , Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse, který mě opravdu dostal svou image venkovského křupana a svojí hláškou "tak tohle až dolů je Václavák a v noci je to plný kurev a zlodějů" Konec filmu byl také docela překvapivý a fakt jsem ho nečekal a svým způsobem se mi líbil. CO je ovšem největší chybou tohoto filmu je jeho nicneříkající pointa, která je absolutně bez příběhu, místo příběhu vlastně vidíme jen zfilmované určité úseky života zcela odlišných lidí a osudů. Chybí pořádný příběh, pointa a hrbolatější dějová linie a film by byl dokonalý. Takto musím hodně ubrat ve svém hodnocení ač se mi film dost líbil hlavně tedy po stránce herecké proti ní nemám ani ň. ()

sedm.1

Průměrná komedie,která opravdu nikomu nic neřekne(ale třeba to neměli autoři ani v úmyslu,abych jim nekřivdil),nějaké srovnávání s Proč radikálně odmítám(to by byla pro Proč opravdu nehorázná urážka!),prostě film,který opravdu možná pár vydařenýma hláškama pobaví,ale to je tak jeho maximum.Naštěstí film rychle uteče,takže z toho nikdo neumře 8D. ()

ranp

Slušný herecký obsazení trpí slabým scénářem. Tohle je film vpodstatě o ničem. Jako seriálovou epizodu trvající 30 minut bych to ještě bral, ale na film trvající hodinu a půl toho je fakt málo. Imho kdo tohle neuvidí, tak o nic nepřijde. ()

The Viper

Pohodová oddychová komedie, které nechyběly hlášky. Svižný rozjezd, ale dosti mnou nepochopeně konec/nekonec. David Novotný byl prostě bezkonkurenční stejně jako zbytek jeho party (kromě Tyčky, který mě lezl spíše na nervy). Zápletka s ''Tvrdým Anglickým Jádrem'' byla vtipná a hlavně šokující závěr dohry. Jelikož jsem fanda ACS a jako někdo, kdo fotbalu hodně fandí a žije jím, jsem film pochopil dokonale._60% ()

netahlo

Vyborna komedie, ktera si dela prdel ze sebe sama a kterou je treba brat s velkou, ale opravdu velkou nadsazkou. Labus me tady vzdycky dostane. Komu chybi nadhled, cekal ceskou verzi Green Street Hoolligans anebo je proste kokot, necht se tomuto snimku radeji vyhne. ()