Simon Templar nemá žádnou rodinu ani domov. Simon Templar vlastně není ani jeho pravé jméno. Známý také jako „Svatý“ Simon, protože pro své akce vymýšlí falešné identity pojmenované podle katolických svatých, je jedním z nejúspěšnějších zlodějů. Úhledný, ušlechtilý a mistr převleků, Simon dokáže přelstít policii znovu a znovu. Pro svou další „práci“ je najat ruskou mafií – má ukrást vzorec energetické studené fúze od vědkyně Emmy Russelové. Jenže Emma je ještě víc okouzlující než samotný Simon a jinak chladnému zloději zvládne ukrást srdce. Simon a jeho nová láska tak musí přelstít ruskou mafii, a z „práce“ je tak rázem boj a holý život. (Viacom)

Loki_Six

"You have to be a very good, and usually very dead person to become a saint. And more importantly, you need to work three miracles." ()

wosho

Film jenž dokáže pobavit nenáročného diváka. Film který si naštěstí na nic vyššího nehraje. Film ve kterém hraje můj oblíbenec Rade Šerbedžija. Film po lobotomii a kastraci. Film na nedělní ubrečené odpoledne. A to je asi tak vše. ()

Dallas

Val Kilmer sa u mňa najviac zapísal ako Jim Morrison z The Doors. Je pravda, že nie vždy má hereckú formu ale tu zahral veľmi dobre. Jeho neustále prezliekanie bolo celkom fajn aj keď kde to mal všetko poschovávané, tak to neviem. Musím pochváliť scenár, lebo ten koniec ma celkom prekvapil(myslím to odhalenie zloduchov). Nie je to nič svetaborné, ale fakt, že to je akčné, romantické, napínavé aj vtipné to predsa len vyhupol k 4*. Pozerá sa to fajn a nenudil som sa ani sekundu a to je podstatné. Čo ešte povedať. Ahaaaa. Na to všetci čakáte. Tak teda áno tá Elisabeth je fakt kočka, že ajajaj. 65% ()

dobso

Náhodou celkom vydarený snímok, ktorý v závere vyvrcholí, žiaľ dosť očakávane. Aj tak spojiť fúznu energiu a špionážny film sa mi javí ako skvelý nápad. ()

mira007

Po vlně špiónských akčních filmů jako Mission Impossible se i Val Kilmer pokusil přidat tímto kouskem, kde se furt za někoho převléká, ale výsledkem je zapomenutá americká limonáda, kde mne otravoval i ten tehdejší módní motiv ruské mafie jako všemocného protivníka. ()

Ad4mson

Strašně příjemnej snímek, Kilmer zde hraje fakt dobře a všechno doprovází kouzelnej soundtrack. Závěřečná scéna podbarvená úžasným songem Out of my Mind od Duran Duran je pro mě argument toho, proč mám devadesátky tak rád. ()

senyor

Vďaka neskutočnej pestrosti programovej štruktúry TV Markíza som mal možnosť tento skvost vidieť bez preháňania asi 8 až 10krát. Ani neviem prečo to pozerám znova znova, keď to už vlastne poznám naspamäť a považujem za maximálne hlúpu, naivnú, nelogickú a miestami až sebeparodicky pôsobiacu rozprávočku. Ale na druhú stranu prvá polovica je celkom príjemná a svižná a hlavne ako tak pozerateľná. No napriek biednemu Killmerovi, patetickým dialógom a jednoducho tomu, aký je ten film blbý, si ho určite pozriem zas. A vraj že televízia nevymýva mozog... ()

DHDV

Spíše špiónské Béčko. Naprosto jednoduchý scénář s dnes už ne moc aktuální tématikou. Jediné co se mi na tomto film líbilo. Byl měnící se styling Kilmera. V tomto filmu naleznete inspiraci od hrdinů filmů jako je Jack Rayen (H. Ford), James Bond apod… Ale jen inspiraci, ne kvalitu! ()

Rokle

Já tenhle film viděl snad desetkrát a pořád mě neomrzel. Elisabeth Shue je jako vědkyně přitažlivá a ve spojení s Kilmerem má tahle dvojice pověstnou chemii. ()

char_t

Frajerská hlavní postava, pěkná slečna k němu a lehce upadající špionský thriller. Celkově lehký nadprůměr. ()

burton

Zdatnej zlodějík, jen což. Má charisma, umocněné samozřejmě nápaditými převleky, drzostí a jistou dávkou odvahy. Kam vždycky narve tu haldu věcí k přemaskování, když je zrovna na pochodu, to netuším, ale asi si vždycky prostě domu dojde a rejža to vynechal, páč pak by ten film měl nesnesitelně dlouhou a otravnou stopáž. Což místy i má, hlavně ke konci. Taky mě trošku naštvalo, že z toho táty rusa udělali takovou figurku a jeho synek byl zase moc přehranej. No ale dívněte se na to, minimálně první dvě třetiny vás budou bavit. ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

Nový Svatý se hýbe kupředu

23.11.2023

Hvězda Bridgertonu míří do filmu

Hvězda Bridgertonu míří do filmu

01.10.2021

Herec Rege-Jean Page, jehož budou diváci a zejména divačky znát především díky roli v seriálovém hitu Bridgerton, zatím na filmovém poli takový úspěch nezaznamenal. To by se ale brzy mělo změnit. Už… (více)

Chris Pratt bude Svatý

Chris Pratt bude Svatý

17.11.2018

Chris Pratt (Jurský svět, Strážci galaxie) jedná o hlavní roli v restartu filmové série Svatý od studia Paramount Pictures. Příběh sleduje muže jménem Simon Templar, který čistí svět od… (více)