Simon Templar nemá žádnou rodinu ani domov. Simon Templar vlastně není ani jeho pravé jméno. Známý také jako „Svatý“ Simon, protože pro své akce vymýšlí falešné identity pojmenované podle katolických svatých, je jedním z nejúspěšnějších zlodějů. Úhledný, ušlechtilý a mistr převleků, Simon dokáže přelstít policii znovu a znovu. Pro svou další „práci“ je najat ruskou mafií – má ukrást vzorec energetické studené fúze od vědkyně Emmy Russelové. Jenže Emma je ještě víc okouzlující než samotný Simon a jinak chladnému zloději zvládne ukrást srdce. Simon a jeho nová láska tak musí přelstít ruskou mafii, a z „práce“ je tak rázem boj a holý život. (Viacom)

Phobia

Zpočátku vše vypadalo na svižnou akci ála Bond, jen místo agenta jejího veličenstva je hrdinou nezávislý špion-zloděj... Pak se film začal topit v rozpačitých romantických scénách, veškerá zajímavost šla do kytek, zdřímla jsem si a na patře zůstala pachuť průměru. Třeba jednou dokoukám - nenadchlo mě to, neznechutilo mě to: Kilmera sice nemusím, ale snesu, E. Shue mám poněkud zafixovanou v roli retardované, tak jsem jí vědkyni příliš nežrala, zlí rusáci jsou otravné klišé, nicméně koho by zajímali zlí albánci, že? Zkrátka obstojný průměr. 55% ()

paascha

Na tenhle film krásně pasuje rčení od desíti k pěti. Od slušného akčního začátku až k sladké melancholii ()

Fiftis

Val Kilmer vo svojej výbornej úlohe. To jeho maskovanie a prevleky - to sa mi dosť páčilo. Je to film, ktorý dokáže povzbudiť náladu. Má v sebe akčné scény, zloducha, hrdinu so zlou minulosťou a nevinnú inteligentnú a krásnu vedkyňu a tak trochu romantiky. Dodnes si pamätám mnoho scén a mnoho ich mám aj obľúbených. Proste až budete mať chvíľu času a budete si chcieť trochu povzbudiť náladu, odporúčam vrelo. ()

Anderton

Len tak tak za tri. Jeden z komerčných kultov 90tych rokov nie je a nebola zďaleka taká bomba, ako sme všetci čakali. Chvíľami je to áčková zábava typu Mission impossible, chvíľami ťažké béčko. Z Kilmera nejde žiadne odhodlanie a nevyžaruje žiadna charizma a v niektorých maskách vyzerá nechcene smiešne. Shue tak pôsobí potom, čo mu tak ľahko podľahla, ako lacný prívesok hlavného hrdinu a nie ako sebavedomá vedkyňa. Séria z toho našťastie nebola. ()

Slarque

Docela nosný a zajímavý námět se scénáristé rozhodli zazdít. Ten výsledný slepenec příliš nedrží po hromadě a špičková práce maskérů díry v příběhu nezakryje. Ve výsledku pouze slabší průměr - škoda. ()

klerik

Z odretými ušamií 3*. Bolo to síce celkom svižné, ale tá naivita scenára bola príliš brutal. Elisabeth bola krásna, Kilmer sa vedel dobre zamaskovať, ale aj napriek bondovskému looku tam bolo príliš veľa Rusov... ()

LaciLC

Pohodový nenáročný "skorothriller", ktorý mám rád hlavne preto, že si pri ňom kvalitne oddýchnem. Absenciu násilia dokážem prehltnúť, najmä vďaka neuveriteľne sexy Elisabeth Shue. Val Kilmer predvádza obvyklý štandart. Práve vyššie zmienená slečna vybojovala filmu štvrtú hviezdičku. ()

Chrustyn

Phillip Noyce si výborně poradil s převedením dvou dobrodružství agenta Jacka Ryana a popravdě jsem od "Svatého" očekával podobně propracovaný akční thriller. Dostalo se mi však neskutečně nudného a zbytečně překombinovaného thrilleru, který nemá čím zaujmout. Akce prakticky nulová, Kilmer nevýrazný, děj nezajímavý. ()

honajz

Mankote, to bylo trapné. Akce zde vlastně žádná pořádná není, o hrdiny není strach, a sledovat zábavné převleky Val Kilmera mne bavilo tak do půlky snímku. Jinak spousta wtf, útěk na americkou ambasádu a patetické kecy, Simonovi vše vycházelo až neuvěřitelně přesně, zatímco padouchům překvapivě nikdy nevyšlo nic, až to bylo prostě nudné. Jinak nechat hrát zapálenou vědkyni se sklony k romantismu Elisabeth Shue bylo podobné, jako nechat hrát uklízečku třeba Jitkou Ježkovou, abych vybral podobný typ - prostě těmto typům holek to nebudete věřit ani náhodou. Ale vážně nejvíc chybí akce. Jako jo, běhá se tam hodně, občas něco vybuchne, aby se neřeklo, ale všechno tak nějak mimochodem, bez vztahu k ději a napětí. ----- Není nic neobvyklého, když vznikne celovečerní film na motivy úspěšného seriálu. To je také případ série Saint, kterou natočili v Británii v šedesátých letech. Pro nás na ní může být zajímavé, že hlavního hrdinu v něm ztvárnil jeden z populárních představitelů agenta 007 - Roger Moore. Ve filmu se role charismatického zloděje Simona Templara ujal Val Kilmer, a to může být pro ženskou část populace důvod si film pořídit. Dialogy jsou velmi málo uvěřitelné, takže čtenářky Harleqina se mohou spokojeně vznést do oblak a nenechat se zbytečně svazovat hořkou realitou zpoceného pivaře v nátělníku, sedícího vedle v pokoji. Pro všechny případy bude ale dobré, nepočítat s nějak výrazně strhujícím příběhem a zápletkou. Děj se poměrně vláčně převaluje až do poloviny, než konečně začne jakžtakž o něco jít. Simon Templar slíbí ruským mafiánům nebo politikům (je v tom rozdíl?) uloupit vzorec, jenž by umožnil výrobu levné energie. Autorkou formule je však pohledná (jak jinak?) vědkyně, která chce darovat svůj objev strádajícímu světu. Simon se tedy musí rozhodnout: chce peníze, nebo lásku? Zpracování obrazu je excelentní. Pokud Svatého znáte a líbil se vám třeba na videokazetě z půjčovny, na dévédéčku vás omámí. Perfektní obraz umocní i dokonalý zvuk. Jestli to zvládnete, doporučuji vypnout český dabing. Jednak je originál v daleko lepší kvalitě a jednak nepřijdete o to, jak Val Kilmer parádně mění s převleky i přízvuky. DVD je celkem prázdné, takže režisérův komentář tam působí jako pěst na oko. Když už si u Paramountu dali tu práci s vlastností, na níž jsme zvyklí hlavně u dobře vybavených titulů, mohli disk skutečně napěchovat pořádně. Perfektní je, že komentář je otitulkován, byť jen anglicky a německy. Vedle toho zde najdeme už jen klasickou filmovou upoutávku. Film 2/5 - Děj se převaluje a převaluje... DVD 2/5 - Pouze režisérův komentář ()

eraserhead666

On to fakt trefně vystihl v komentáři Cival. Ten film není nikterak bombastický, nemá nic speciálního, čím by ohromil, je to jen další klasický akčně-romanticko-dramatický průměr, ale vždycky se na něj rád podívám. Má něco, pro co ho mám rád, ať už je to Elisabeth Shue (ty oči, to by si člověk dobrovolně zalil nohy do betonu, nebo uvázal kámen kolem krku a skočil do nich) nebo onen geniální zloděj, ti mě vždycky bavili. Viděl jsem to už asi čtyříkrát a klidně se na to ještě párkrát podívám znovu. ()

prome

videl sjem kousek v televizi a to mi stacilo abych usoudil jaka je to "kravina". Nebot uz ty hlasky na zacatku byly pro me uplne proti srsti ()

Lacike

Cakal som nejaky cool spionsky film a dostal som nudnu romancu v ktorej Val Kilmer neustale strieda parochne a falosne fuzy. Akcnych scen je absolutne minimum. Politicka podzapletka nezaujimava rovnako ako nevyrazny zaporak a jeho trapny syn. Jednu hviezdicku davam za peknu ustrednu instrumentalnu temu, ale inak na tomto filme nevidim nic zaujimave. 2/10. ()

Padme_Anakin

Filmová stužkonoska. Fešný lapka připlete se do cesty padouchovi. Padouch prahne po tajemství, najme tedy lapku. Ten, s novou vizáží, vyhledá badatelku. Učená je ovšem velmi okouzlující a půvabná a nebude snadné ji oloupit. Plus nakvašení záporáci, hutná ruská atmosféra, vodka s ledem, trochu kreku, parádní hudební polštářek a jízda za tři pecky hladce prosviští. ()

corpsy

Vytrieskať z filmu podobné tržby ako MISSION : IMPOSSIBLE sa tvorcom, ktorý zvolili podobnú cestu - zadaptovať do celovečernej podoby kultový a úspešný špionážny seriál, nepodarilo. Film nemá ten správny náboj a akčné scény viac nudia ako zaujmú. A to nehovorím o Valovi Kilmerovi, ktorý svoju úlohu neprijal s väčším rešpektom. ()

mis-ko

Keď som videl The Saint prvýkrát, bolo to OK. Na druhýkrát to už tak v pohode nebolo a tretíkrát som ho vlastne už len počúval. Klišé v takom množstve pochovali už aj ambicióznejšie projekty a Svätého drží nad vodou len kvalitný soundtrack. ()

Turiec

Už mám plné zuby rusky hovoriacich gangstrov, ako aj amerických superhrdinov prechádzajúcich sa ruskými mestami, tajnými chodbami, či prezidentskými palácmi. Na tajné spiklenecké skupiny narazia bežne v kanáloch a samozrejme hovoria plynulo po rusky a hlavne bez prízvuku! Zlodeji sú zbehlí v atómovej fyzike a tak ich nezaskočí otázka o studenej fúzii. Mafián okrem prázdnych rečí o matičke Rusi musí byť s copíkom Kde som to všetko len videl ;o) ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

Nový Svatý se hýbe kupředu

23.11.2023

Hvězda Bridgertonu míří do filmu

Hvězda Bridgertonu míří do filmu

01.10.2021

Herec Rege-Jean Page, jehož budou diváci a zejména divačky znát především díky roli v seriálovém hitu Bridgerton, zatím na filmovém poli takový úspěch nezaznamenal. To by se ale brzy mělo změnit. Už… (více)

Chris Pratt bude Svatý

Chris Pratt bude Svatý

17.11.2018

Chris Pratt (Jurský svět, Strážci galaxie) jedná o hlavní roli v restartu filmové série Svatý od studia Paramount Pictures. Příběh sleduje muže jménem Simon Templar, který čistí svět od… (více)