Simon Templar nemá žádnou rodinu ani domov. Simon Templar vlastně není ani jeho pravé jméno. Známý také jako „Svatý“ Simon, protože pro své akce vymýšlí falešné identity pojmenované podle katolických svatých, je jedním z nejúspěšnějších zlodějů. Úhledný, ušlechtilý a mistr převleků, Simon dokáže přelstít policii znovu a znovu. Pro svou další „práci“ je najat ruskou mafií – má ukrást vzorec energetické studené fúze od vědkyně Emmy Russelové. Jenže Emma je ještě víc okouzlující než samotný Simon a jinak chladnému zloději zvládne ukrást srdce. Simon a jeho nová láska tak musí přelstít ruskou mafii, a z „práce“ je tak rázem boj a holý život. (Viacom)

Mylouch

Filmařsky zručné zpracování scénáristických schémat, patřících do žánru, jistý Kilmer, hezké detaily. 2-3* ()

Honzíno

Svatý se tváří se jako neskutečně mysteriózně hustá věc, ale celkově jde jen lehce nadprůměrnou záležitost. ()

lennyd

Simon Templar (Val Kilmer) je nájemný zloděj, který se snaží dosáhnout svého snu - vydělat 50 miliónu dolarů a s touto prací skončit. Při jedné ze svých posledních prací ukradne šéfovi ruské mafie Treťjakovi či za milión dolarů. Ten ale není až tak moc naštvaný a naopak si Simona najme na další kšeft - získat informace o projektu Emmy Russelové (Elisabeth Shue), která se zabývá vývojem studené fúze, zdrojem levné energie. Ale Simon se do Emmy zamiluje, a snaží se ji před Treťjakem zachránit, což se velmi rychle změní v boj o holý život... Ničím nevyjímečný polo-akční thriller, který kromě krásy Elisabeth Shue a zajímavých převleků (nejen změna ohozu, ale kompletní změna osobnosti včetně vhodně zvoleného jména) Vala Kilmera. Jinak ve filmu nejde o nic jiného, než o pravěkou hru na kočku a myš, kterou, i přes totální převahu koček (= ruská mafie) myš zřetelně vyhrává. Na jedno podívání dobré, ale znovu si film asi už nepustím.. ()

ywo666

Ďalší film u ktorého nepochopím tak nízke hodnotenie. Asi tisíc podobných a horších filmov, by som našiel v červených číslach. Film má nápad, má spád, herci sú sysmpatický. Val Kilmer dokonca bravúrny. To asi ešte nevedel aké shity bude neskôr točiť a tá atletická postava bude tiež tatam. Každopádne film som videl prvý krát ako decko a úplne som si ho zamiloval (vtedy to bolo na 5*). Neskôr som si ho pozrel znova a musel som pripustiť, že je určite dobrý film, ale to nadšenie ma už opustilo. Každopádne 80-85% si to u mňa zaslúži. ()

venison

Začátek mě nalákal, prostředek unudil a z konce mi bylo šoufl.. Krom toho herci děsně přehrávali.. :-P Jediné výtečné překvapení je roztomilá Elisabeth Shue, která pro mě byla nováčkem na filmovém plátně a totálně mě okouzlila :-) Snad jí ještě někde zahlédnu.. ()

dANo

Skôr podpriemerný film, ale vďaka skvelej hudbe a premenám hlavnej postavy je to pozerateľné... ale určite nie viac ako raz! ()

Autogram

Ruská mafia, ruská politika, celé nezaujímavé. Krásna vedkyňa, dokonca atómová, ešte aj takéto megaklišé sa zadarilo. Pokiaľ prebieha akcia, je to prijateľné, ale tá omáčka okolo toho bola na nevydržanie. ()

Kroc

Proč se mi to tak líbilo, že sem si koupila i originální DVD? To sama nevím, přitom je to tak trochu průměrný snímek nicméně s dobrým potencionálem ( lepší než knížka narozdíl od př. Hornblowera nebo Červeného Bedrníka ) ()

Almásy

klisovity thriller s orginalnym hlavnym hrdinou potesi priemerneho divaka obzvlast na sobotu vecer. hlbsi zmysel vsak nehladajte a zaver by som zmenil uplne. ()

HomeAlone

Kilmerov najlepsi film . Vzdy som mal slabost pre podobne zanre , ktorych zas nieje tak vela , a mozno preto sa mi to pacilo ovela viac ako väcsine tu . Ruska zimna krajina sa velmi hodi do takychto filmov so spionaznou tematikou . Je to pre mna film ktory si viem vzdy pekne vychutnat v tv . ()

ssfan

Na začátek musím říct, že filmy s Valem Kilmerem nevyhledávám a tohle je jen jeden z mála, který jsem s tímto hercem viděl. Zaujal mě hlavně námět, který patří k hlavní pozitivu filmu. První půlka se velmi povedla a já jsem si říkal, že snad tomu dám i 4 hvězdy, ale závěr se zvrhnul do kategorie B, a tak jen 65% a 3 hvězdy. ()

jenik71

Jednoduchý a nenáročný špionážní thriller, který je lehounce říznutý ještě komedií a moderní romantickou pohádkou. Jenže co naplat - i když to na první pohled může vypadat jako slátanina, mě se na to celkem dobře koukalo a bavilo mě to, takže hodnocení bych dal tak 3 a půl. A co mě tedy přimělo to zaokrouhlit na 4 ? Val Kilmer, jeho převleky a šarm a také půvabná vědkyně v podání Elisabeth Shue. ()

kenkaku

Svatý patří mezi mé nejoblíbenější filmy a když se nad tím tak zamyslím tak v mém měřítku je to nejlepší film Vala Kilmera. Nevím jestli je to zvoleným tématem nebo volbou sympatické dvojice hlavních hrdinů. Bylo mi vcelku jedno jestli "fúze za studena" možná je nebo není (nebo jestli něco takového vůbec existuje). Nejsem vědec a bylo mi to jedno. Co mi ale nebylo jedno je jestli bude mít film šťastný konec nebo ne, protože ty mám u pohádek rád. ()

herr_carter

Prvních asi 20 minut slibuje spontánní a netradiční špionážní kousek, který pak přejde v dokonalou zbytečnost, tento film není potřeba vidět (sám jsem ho dokoukal pouze s pomocí tzv."rychlosledování", občasného převíjení..)............moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

casioa....

Ďalší z mojích "guilty pleasure" filmov...(napr. ako Patriot, atď...) Výborný soundtrack, a tak vinovato odpúšťam všetkú tuposť a chyby...ktoré sa vyskytli. ()

bruceman7

Nejdřív jsem čekal stabilní film, ale po prvních 20 minutách se z toho stala děsná ptákovina, což je fakt škoda, protože Val je jinak dobrej borec. 40% ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

Nový Svatý se hýbe kupředu

23.11.2023

Hvězda Bridgertonu míří do filmu

Hvězda Bridgertonu míří do filmu

01.10.2021

Herec Rege-Jean Page, jehož budou diváci a zejména divačky znát především díky roli v seriálovém hitu Bridgerton, zatím na filmovém poli takový úspěch nezaznamenal. To by se ale brzy mělo změnit. Už… (více)

Chris Pratt bude Svatý

Chris Pratt bude Svatý

17.11.2018

Chris Pratt (Jurský svět, Strážci galaxie) jedná o hlavní roli v restartu filmové série Svatý od studia Paramount Pictures. Příběh sleduje muže jménem Simon Templar, který čistí svět od… (více)