Simon Templar nemá žádnou rodinu ani domov. Simon Templar vlastně není ani jeho pravé jméno. Známý také jako „Svatý“ Simon, protože pro své akce vymýšlí falešné identity pojmenované podle katolických svatých, je jedním z nejúspěšnějších zlodějů. Úhledný, ušlechtilý a mistr převleků, Simon dokáže přelstít policii znovu a znovu. Pro svou další „práci“ je najat ruskou mafií – má ukrást vzorec energetické studené fúze od vědkyně Emmy Russelové. Jenže Emma je ještě víc okouzlující než samotný Simon a jinak chladnému zloději zvládne ukrást srdce. Simon a jeho nová láska tak musí přelstít ruskou mafii, a z „práce“ je tak rázem boj a holý život. (Viacom)

BlackVelvet

Nikdy sem nevidela ten slavny serial, takze mohu hodnotit jen tento film. Nicmene zda se, ze je to jeden z tech podhodnocenych filmu. Vubec to neni tak spatne, jak by se mohlo zdat zde zdejsiho hodnoceni. Ma to skvely nadhled a ironii, rozhodne vetsi, nez James Bond. Val Kilmer tady hraje podle mne skvele, ty prevleky jsou docela realne a nenucene. Milostna zapletka rozhodne neni trapna, je to zase zajimave odlehcene a s nadhledem. Skvele score a soundtrack, dle mne jeden z nej filmu na hudbu (no ja celkove miluju hudbu k filmum). Zapletka s Ruskem je sice trochu klise, ale vzhledem k tomu, ze film se nebere vazne a ma to byt hlavne zabava a nadsazka, tak mne to nevadi. Podle mne to vzdy pobavi, da se na to rozhodne koukat tak jednou za 2 roky urcite a nezklame. ()

Pythonator

Kdo nevěří, že je Val Kilmer dobrý herec, tak ať si vzpomene na Svatého. Vzpomeňte si na časy, kdy nebyl Val tlusťoch. Časy, kdy to byl okouzlující svůdník a mohl hrát třeba i božského Jima Morrisona. Časy, kdy měla Elisabeth Shue mladé krásné tělo a její oči i úsměv byli tak rozkošné, že by jste ani na chvíli nepomysleli, že se ta ženská v Hollywoodu ztratí a v podstatě zmizí z hlavní scény. Tohle je prostě romantika. Val Kilmer tam má charisma velké jak kráva a chemie mezi ním a paní Shueovou je tak hustá, že to až jiskří. Co na tom, že má film hloupý děj. ()

Talita1

Keď si šéf ruskej mafie najíma dodávateľa (Val Kilmer) na získanie tajného vzorca pre studenú fúziu, netuší ako sa veci skomplikujú. Tento sa totiž do mladej a peknej vedkyne (Elisabeth Shue) zamiluje. Zaujímavé boli aj tie zmeny mien, vždy podľa nejakého svätého. Veľmi sa mi páčili tie prevleky Vala Kilmera, jeho únikové riešenia, romantická zápletka a vydarený záver. ()

mirakk

strašná, opravdu strašná blbost. Soundtrack k filmu je naprosto dokonalej, ale film je naprosto o ničem. Bohužel ani ta hudba v samotném filmu to nezachránila. škoda. ()

cachanell

Průměr až podprůměr. Nezaujal. Řekla bych, že námět možná by byl dobrý, ale filmové zpracování - předvídatelné situace a honičky. Nebralo mě toto dílo. Bude zapomenuto jako spousta filmů o ničem. ()

Tomrou

Přesně jak hodnotil Cival, nevím proč, ale viděl jsem tento film asi 5x. Elizabeth Shue je tu v nejlepších letech a je prostě dokonalá. Zbytek filmu je sice průměrný a pointa není nikterak originální , ale má to určité kouzlo. [75%] ()

gggggg

Podľa hodnotení tu celkom slabý film, no mne sa páčil. Akčných scén moc nebolo, takže to miestami pripomínalo klasické bondovky zo 60. rokov. Síce všetko bolo priemerné, no ten nevinný pohľad Emmy ma odmäkčil a film hodnotím viac subjektívne ako objektívne. ()

ferika

No film nic moc. Toto je doslova znasilnenie mena filmu a hlavnej postavy kultovej detektivno-komedialno-dobrodruznej serii The Saint (Simon Templar) s Rogerom Moorom. No je bezocivost. V povodnej serii Simon Templar bol amatersky detektiv, anglicky gentleman, ktory spolupracoval s policiou pri patrani po zlocincoch a zlodejoch. Sice to bolo trochu naivne, ale malo to smrnc! (styl serialov 70 rokov - Star Trek, 3 andelickovia pre Charlieho, Bonanza, Magnum - sice rozlicne namety, ale kultovne oblubene). Tvorcovia filmov, ktori zneuzivaju oblubenost filmov z dob minulych a kradnu nazvy filmov, ci serialov a ich postavam, by sa mali skvarit v pekle a dostavat denne covid ockovanie do prdele odpredu! ()

Johny203

V detstve som si nikdy neuvedomil aký zlý scenár to má. Veci sa tu dejú náhodou takmer celý čas. Elisabeth Shue to pristane a aj preto dobre funguje romantická linka. Kult z detstva sa síce rozpadol ale stále je to fajn výplach. ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

Nový Svatý se hýbe kupředu

23.11.2023

Hvězda Bridgertonu míří do filmu

Hvězda Bridgertonu míří do filmu

01.10.2021

Herec Rege-Jean Page, jehož budou diváci a zejména divačky znát především díky roli v seriálovém hitu Bridgerton, zatím na filmovém poli takový úspěch nezaznamenal. To by se ale brzy mělo změnit. Už… (více)

Chris Pratt bude Svatý

Chris Pratt bude Svatý

17.11.2018

Chris Pratt (Jurský svět, Strážci galaxie) jedná o hlavní roli v restartu filmové série Svatý od studia Paramount Pictures. Příběh sleduje muže jménem Simon Templar, který čistí svět od… (více)