Simon Templar nemá žádnou rodinu ani domov. Simon Templar vlastně není ani jeho pravé jméno. Známý také jako „Svatý“ Simon, protože pro své akce vymýšlí falešné identity pojmenované podle katolických svatých, je jedním z nejúspěšnějších zlodějů. Úhledný, ušlechtilý a mistr převleků, Simon dokáže přelstít policii znovu a znovu. Pro svou další „práci“ je najat ruskou mafií – má ukrást vzorec energetické studené fúze od vědkyně Emmy Russelové. Jenže Emma je ještě víc okouzlující než samotný Simon a jinak chladnému zloději zvládne ukrást srdce. Simon a jeho nová láska tak musí přelstít ruskou mafii, a z „práce“ je tak rázem boj a holý život. (Viacom)

L'Alpagueur

Akční thriller Svatý je spíše nadprůměrný film, který svou atmosférou připomíná bondovky s Piercem Brosnanem, což je dáno faktem, že byl natočen v devadesátých letech. Devadesátková atmosféra se projevuje i v pojetí Ruska jako demokratické země, která má sice dílčí problémy (chudobu, korupci), ale která rozhodně není nepřítelem (ono takové Rusko za Borise Jelcina opravdu bylo). Hlavní záporná postava Ivan Tretjak se svými politickými názory až příliš podobá současnému ruskému prezidentovi Putinovi. ()

darkreider

Asi som zaujatý, ale mne sa to páčilo. Špióni, zlodeji, hi-tech plus dobrá akcia, čo viac si moje srdce môže priať. Možno to nie je žiadny mrazivý thriller so skvelou zápletkou a prepracovaným koncom, ale aj tak ako celok je to pekne poskladaný film, ktorý si rád pozriem zas a zas. ()

Petyas

Docela dost líbilo. Kilmer je velmi dobrej, scénář taky ujde. Jednoduchá odpočinkovka. Nemám víceméně žádné výhrady. 60% ()

Kingjiri

Rozhodně jeden z lepších filmů, ve kterém si zahrál Val Kilmer hlavní roli a vcelku koukatelné béčko, které má až zbytečně dlouhou stopáž. Dovedl bych si představit délku kolem 90 minut. Aspoň, že jsem občas mohl sledovat Elisabeth Shue :) Co se mi vcelku líbilo, byly taky Kilmerovy šílený převleky. Nakonec dávám dvě silné hvězdy, místo třech slabších. ()

Razzor_82

"Mám jméno po svatým." Inteligentní a sexy vědkyně ukrývá tajný vzorec na chladnou fúzy. Zlodějíček je pro pro jeho ukradnutí nucen vetřít se do její přízně. Špionážní snímek, který snesou i ženy díky hezké romantice. Tajemná Kilmerova postava se zlou minulostí nám předvede i pár hodně originálních maskování. Mezi ním a Shue to roztomile plápolá. Prostě romantika ukrytá pod akčním jádrem. 7/10 ()

jakkal

Noo akoby som to povedal, hm takže nuda, nuda, nuda a ešte raz nuda. Podobne som sa už dávno nenudil. Poslednú pol hodinu som už len kukal na hodinky, že kedy to skončí. ()

haWranka

Val Kilmer zahrál pro mě jednoho z nejsympatičtějších zlodějů a podvodníků ve filmu. I slizácekj synáček hlavního záporáka byl svym způsobem dobrej:) A i když chvílemi bylo té romantiky až dost, vlastně to vůbec nevadilo. Prostě pro mě nadprůměr ve svém žánru. ()

zberatel

Ani neviem preco ale mam tento film rad, mozno preto ze Val a Elizabeth tu tvoria dvojku ktorej to celkom dobre spolu funguje, co na deravom scenari ked je tu krasna Eli a sympatak Val a jeho prevleky plus nejaka ta mala akcia :) ()

Acrobat

za dedinou? Môže byť, ale tam ho ak nepretiahli miestni šarvanci, tak sa prsiami treli nadržané dedinčanky. To nie sú výmysly, lebo keď som prišiel na dedinu, chceli ma vždy zbiť a auto som musel dávať do dvora, aby mi svätí (z toho že každý tam chodí do kostola z povinnosti samozrejme, bez misijného a evanjelizačného zanietenia) nevypustili pneu. Romatnický pri druhu akčný je päsťou na oko a svätý týmto pridaným prvkom nikdy nebudete. Pri sexe málokedy človek myslí na zabíjanie, jednak kvôli strate "schopnosti pokračovať"ˇ, alebo keď trpí sexuálnou deviáciou oktorej by však mal potom povedať košickej sexuologičke Danici (či Denise?, neviem). Zázraky sa nekonajú, tempo postráda, myši zaliezajú do dier a divák si nie je istý svojím rozpoložením. Pre mňa alergická reakcia, nestotoženenie sa pre dokonca objektívne dôvody. Špiónska hra sa nekoná, Televízie nakupujú tento výpredaj na tony. Kvalitka je drahšia a pre diváka ktorý chce hneď a viackrát, tu je len vlastné BD. Bude však na ňom Saint alebo Bond?! ()

Daginka

Náhodou se mi tento film víc jak líbil.Soundtrack je na celém filmu asi to nejlepší, ale i přesto si myslím, že velice dobrý herecký výkon podal jak Val Kilmer, tak i elegantní kráska Elizabeth Shue, jejíž výkon v tomto filmu mi připadal víc jak působivý.Za zmínku podle mě stojí i synáček mafiána Treťjaka, který se mi velice líbil :).Tento film je taková ,,béčková bondovka'' na kterou se ale, dá rozhodně dívat :).Hodnocení-75% ()

darthhokro

Tenhle film jsem viděl snad už 57x a furt mě baví. Kilmerova jedna z nejlepších rolí. Na Elisabeth radost pohledět. Film je zábavný, rychle utíká, sem tam nějaký vtípek a slušný hudební podkres. Suma sumárum béčko jak má bejt 5. ()

Brooks

Chaoticky zostrihané dejové leporelo, ktoré nedáva zmysel. Inak kvalitný remeselník Noyce tu prepadol na celej čiare. Nezvláda akciu, romantiku, dynamiku deja, nezvláda prakticky nič. A môj obľúbenec Val Kilmer tu nehorázne prehráva. ()

Tuniak DF odpad!

Možno by som tomuto filmu typu "ja som len americký B-čkový film tváriaci sa ako A-čkový" dal o nejakú tu hviezdičku viac, ale to by ma nemohol nasrať tak neskonale zlý herecký výkon Vala Kilmera... ()

elleyne

Jeden z nejlepších filmů,co jsem viděla.Val Kilmer:nejenže mu to strašně moc slušelo,ale taky podal skvělý herecký výkon.Ty jeho převleky neměly chybu.Scénář je dobře propracovaný,děj má spád.Akce,romantika,napětí,dokresleno kvalitní hudbou...pro mě jednoduše 100%. ()

Brano

Začiatok veľmi sľubný, ale potom sa z neho stáva iba ďalší béčkový film. Až príliš veľa romantiky na môj v kus, ktoré len filmu uškodili. Pozrieť sa to dá, ale už na druhý deň, si na tento film nespomeniete. ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

Nový Svatý se hýbe kupředu

23.11.2023

Hvězda Bridgertonu míří do filmu

Hvězda Bridgertonu míří do filmu

01.10.2021

Herec Rege-Jean Page, jehož budou diváci a zejména divačky znát především díky roli v seriálovém hitu Bridgerton, zatím na filmovém poli takový úspěch nezaznamenal. To by se ale brzy mělo změnit. Už… (více)

Chris Pratt bude Svatý

Chris Pratt bude Svatý

17.11.2018

Chris Pratt (Jurský svět, Strážci galaxie) jedná o hlavní roli v restartu filmové série Svatý od studia Paramount Pictures. Příběh sleduje muže jménem Simon Templar, který čistí svět od… (více)