Simon Templar nemá žádnou rodinu ani domov. Simon Templar vlastně není ani jeho pravé jméno. Známý také jako „Svatý“ Simon, protože pro své akce vymýšlí falešné identity pojmenované podle katolických svatých, je jedním z nejúspěšnějších zlodějů. Úhledný, ušlechtilý a mistr převleků, Simon dokáže přelstít policii znovu a znovu. Pro svou další „práci“ je najat ruskou mafií – má ukrást vzorec energetické studené fúze od vědkyně Emmy Russelové. Jenže Emma je ještě víc okouzlující než samotný Simon a jinak chladnému zloději zvládne ukrást srdce. Simon a jeho nová láska tak musí přelstít ruskou mafii, a z „práce“ je tak rázem boj a holý život. (Viacom)

MartinezZ

Splácanina v čele s neodolatelným (wtf?) Kilmerem, mistrovským lupičem a podvodníkem, který pro lásku zmoudří a více méně zachrání svět. Začátek ještě ujde, pak se do toho začne motat romantická složka a film jde do kopru. Škoda. ale od Kilmerovky by to stejně bylo nereálné vyšší očekávání. ()

numi

Námět mi přišel až příliš absurdní, ale postupem času jsem si zvykl a na tuhle špiónskou hru přistoupil. A docela dobře jsem se začal bavit. Hlavně ve chvíli, kdy do snímku vstoupila Elisabeth Shue jako doktorka Emma Russellová, která svoji roli zahrála naprosto dokonale. Takhle nějak si představuju skromnou a introvertní fyzičku. Pravda, asi málo skromných a introvertních fyziček vypadá takhle dobře, ale jak jsem řekl, pokud na tuhle hru přistoupíte, tak se budete bavit. Jde o prachsprostý špionážní film, jakých tady již bylo nespočet, ale má v sobě jakousi jiskru. Částečně pomáhá kvalitní hudební doprovod, částečně Elisabeth Shue a celkem to šlape. Nic převratného ale nečekejte. Kdyby v hlavní roli nebyl Val Kilmer, jehož slovní projev mi přišel naprosto nepřesvědčivý a navíc se mi do role nehodil ani vizuálně, a trošku efektivněji by byl zvládnutý závěr na moskevském náměstí (rosvícení žárovky a statisíce prostých Rusů, kteří jsou tak dokonale srozuměni s tím, co je fůze za studena a ví, co se to tam nahoře děje, je opravdu docela absurdní obrázek), tak bych uvažoval na trochu jiném pomezí než jen mezi dvěmi a třemi hvězdičkami... [leden 2006] ()

blackrain

Výlet do Moskvy a nahlédnutí pod pokličku ruské mafii, která se snaží o super kšeft a potřebuje k tomu Vala Kilmera, kterého sužují vzpomínky na nepříliš hezké dětství. Záplatka filmu je jednoduchá. Pár scén je hodně přehnaných. Jediné, co stojí za nějakou pořádnou zmíňku jsou Valovi převleky použité vždy v pravou chvíli, ale to samozřejmě patří ke všem špionských a zlodějských filmů. Škoda, že Val působí v celém příběhu nemastně a neslaně. On určitě charisma má, tak proč ho nepoužil alespoň trošičku. Stačilo by jen to, co se za nehet vejde. Nemusím z něho mít nutně dalšího Bonda. Tenhle film se hodí tak na jeden večer. ()

Mikita

Ale jo, pěkné téma, špióni, mafie, převratný vědecký objev, romantika, hrdina s tajemstvím a rozkošná nevinná vědátorka. Pěkná podívaná před spaním. ()

maverick10

Ustredni dvojice je sympaticka, bohuzel jiste nelogicnosti v chovani hlavnich hrdinu (predevsim Emmino) tahaji film do bahna prumernosti. Saint je takovou lehkou zlodejskou pohadkou, kde uz od zacatku vite, ze to dobre dopadne - to filmu ubira na presvedcivosti a stavi jej do role sportovce, ktery dosahne vzdy jen na bronzovou pricku. ()

lekr

Žalostný podprůměr. Skrz na skrz nudný snímek na pomezí tuctového špionážní filmu, politického thrilleru, nepovedené lovestory a morality s nedotaženým poselstvím. Už předloha byla dost divná a snímek se bohužel drží ve stejném duchu. ()

Martin741

Preco vyborny Val Kilmer /hral Jima Morrisona v Stone-ovom filme The Doors/ ma mentalne retardovanu potrebu vykradat Agenta 007? Dobre, nepoviem nic, keby mal brosnanovsku a conneryovsku charizmu a keby tocil uveritelne akcne sceny. Lenze on na to nema a predsa s prepacenim sa serie do prace Jamesa Bonda. Pre taketo sragory nemam pochopenie. Reziser Philip Noyce /Vysoka Hra Patriotu/ predviedol jednu velku katastrofu na reziserskej stolicke. 30 % ()

bourec

Po dlouhé době znova přehráno. Hlavně z důvodu vzpomínky na ještě zdatnýho Vala Kilmera. Film od mýho oblíbence Noyceho je taková druhá kategorie jeho filmů. Za zmínku stojí i krásná Elizabeth Shue. Jinak průměrná báchorka. 60%. ()

Kity162

jeden z mála akčních filmů, který se mi líbí! narozdíl od ostatních akčních snímků, tento má podle mého názoru děj, který dává smysl a je zajímavý. Zkrátka to není o tom, že na každém rohu vybuchují auta a nějaký hrdina střílí po záporných postavách ()

C0r0ner

Budu ještě hodný a tu třetí hvězdičku tomu přiklepnu. Po slibném začátku to pak začala být celkem béčková blbost s příšerným koncem, kterou nad vodou držela jedině tak sympatická ústřední dvojice. Potenciál to mělo, zpracování je docela bída. 50% ()

carly

Val Kilmer ako postarší plešatý vedec s predkusom - medziiným. syn hlavného záporáka, ktroý je vždy len o polkroku za hrdinami. Elizabeth a Val, ktorým to spolu strašne sluší. a jasne víťazný záver. nie že by ten film bol Simonov štvrtý zázrak, ale poteší. a ani moc neurazí. ()

pabab

Presne ako píše Cival. Má to viaceré slabiny, ale keďže som ho videl včera piaty krát a kúpil som originál, nemôžem ísť nižšie. Hoci by som to ťažko zdôvodňoval. Asi ako všetci. Všetko pre Elisabeth........... ()

Juto

Podarený romantický thriller s nádychom špionáže. Najviac ma zaujala Elizabeth Shue je to výborná herečka. 6/10 ()

c.tucker

Je zde sice nic moc scénář, ale i přesto mě tento film uchvátil. Sice přesně nevím čím, možná Elisabeth Shue nebo těmi převleky Vala Kilmera. No prostě je to tak a už sem tento film viděl tolikrát, že je to až hanba. ()

otík

Chvílemi docela napínavý a zábavný snímek, sem tam však nuda nuda, šeď šeď. V dnešní době film o muži často se vydávajícím za někoho jiného, aby mohl krást, už není vůbec ničím výjimečný. Těžko zařaditelný mix thrilleru, akce, romantiky nakonec vyznívá do prázdna. ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

Nový Svatý se hýbe kupředu

23.11.2023

Hvězda Bridgertonu míří do filmu

Hvězda Bridgertonu míří do filmu

01.10.2021

Herec Rege-Jean Page, jehož budou diváci a zejména divačky znát především díky roli v seriálovém hitu Bridgerton, zatím na filmovém poli takový úspěch nezaznamenal. To by se ale brzy mělo změnit. Už… (více)

Chris Pratt bude Svatý

Chris Pratt bude Svatý

17.11.2018

Chris Pratt (Jurský svět, Strážci galaxie) jedná o hlavní roli v restartu filmové série Svatý od studia Paramount Pictures. Příběh sleduje muže jménem Simon Templar, který čistí svět od… (více)