Ryba jménem Wanda

• Velká Británie A Fish Called Wanda (více)

Čtveřice lupičů – koktavý milovník zvířat Ken Pile, krásná Wanda, její údajný bratr Otto, který je ale ve skutečnosti její tajný milenec, a Georges, její oficiální milenec, spřádají plány na přepadení banky, kde jsou v sejfu uloženy drahé šperky a diamanty. Když loupež uskuteční, odhodí masky a ujíždějí do opuštěného skladu, kde chtějí lup schovat. Georgese si ale už předtím na ulici všimla stará dáma se třemi psy, která ho zahlédne znovu v odjíždějícím autě. Když lup uschovají, naoko se rozcházejí. Wanda s Ottou se za rohem zase sejdou, podezřívavý Georges se ale vrátí na místo a kameny přemístí ... Wanda s Ottou, kteří chtějí lup jen pro sebe, mezitím anonymně nahlásí na policii, že loupež provedl Georges Thomason a dají policistům jeho adresu. Georges je zadržen ... Když jedou Wanda s Ottou pro lup, v trezoru ho už nenajdou! Wanda spěchá na policii za Georgesem, chce z něj něco vytáhnout. Při odchodu si před budovou všimne jeho obhájce Archieho Leache, kterému Georges jistě řekne, kam lup schoval. Rozhodne se tedy ho svést a ihned s tím začne ... Ve vazbě navštěvuje Georgese i Ken, jemuž zadržený svěří malý klíček, neřekne ale, k čemu je a kde je lup schován. Ken ho ukryje do krabičky na dno akvária, kde má svou oblíbenou rybku jménem Wanda. Přistihne ho ale přitom Wanda, která při nejbližší příležitosti klíček sebere. Ví, že se Kenovi nezdá její vztah s údajným bratrem, proto Otto zahraje gaye a snaží se zděšeného Kena svést. Na policii pozná stará dáma s pejsky Georgese a identifikuje ho ... (TV Prima)

Rockerman

Bláznivá krimikomedie s montypythonovským duchem. Jednoduchá zápletka, která se postupem času stále více zamotává a s velmi vypočítavou Wandou, které je jedno s kým se dát do party, ale hlavně ať je bohatý nebo musí vědět, kde jsou schovány uloupené diamanty. Zábavné nejméně na 80%. ()

Ydrosten

Ten film jsem viděl docela dávno. Teď byl v TV, tak jsem si chtěl osvěžit paměť. Myslím že jsem udělal chybu. Pamatuju si ten film trochu jinak. Nevím proč přesně jsem si myslel že to byla dobrá komedie. Nějak mě to nudilo. ()

agassi68

Čakal som humor na spôsob Monty Python, bohužiaľ tieto scénky mali od toho ďaleko. Koniec som s prehľadom zaspal takže tak.. ()

GOREGASM

Dalo by se říci, že v Rybě jménem Wanda došlo k dokonalé symbióze britského a amerického humoru a z obou humorných kádí se loví ty nejchutnější sousta. A může za to nejen autor scénáře a hlavní mužské role, John Cleese, ale i špičkoví herci z obou zaoceánských posádek. Na jedné straně Pythoni, John Cleese s Michalem Palinem, na straně druhé, Kevin Kline s Jamie Lee Curtis. Báječné a chytré slovní přestřelky, situační i typicky pythonovský humor šroubují výše zmínění do výšin, ze kterých není cesty zpět a já si opět připomínám, že i před třiceti lety se točily komedie, které si se slovníkem moc hlavu nelámaly, ale na rozdíl od současných vulgárních a obscénních fuckfestů sršely ostrovtipem. Připočtěme kouzelně zamotanou lupičskou zápletku a zvolejme na současné „velmistry“ komedie typicky „cleesovské“ FUCK OFF ;-). ()

Rathalos

Uz to herecke obsadenie naznacovalo,ze pojde o zabavnu komediu a tak aj bolo,blazniva zalezitost s typickym ciernym anglickym humorom a originalnou zapletkou,ktora vas s urcitostou rozosmeje...:-) ()

gombarix

Je to spíš mezi 2 a 3*, ale dost mě to zklamalo (a to jsem se schválně díval bez dabingu). Oscarovou nominaci za scénář upřímně nechápu (stejně jako zdejší procenta a některé nadšené recenze mých oblíbenců), mnohé fóry a scény jsou sice geniální, ale celkově je to strašná hovadina, bez výjimky zalidněná otravnými magory, což má své kouzlo v absurdních skečích, ale celovečerní film chce (aspoň z mého pohledu) něco víc. Navíc mě celkem iritovala Jamie Lee, která je sice komediální herečka skvělá, ale sexy femme fatale, po níž se všichni můžou utlouct, za mě teda fakt ne. Celou dobu jsem doufal, že ji někdo konečně kopne do řiti, a výsledek? - - - V rámci převleku za studentku nosí velké brýle (podobné jako v True Lies), ale nulové, takže ani tady žádný důvod zvyšovat hodnocení. ()

GMVajgl

Heist movie, kde hraje velkou roli lidská sexualita. Vše se totiž točí kolem postavy Wandy, která se líbá s- a hraje to úplně každou mužskou významnější postavu. Wandu hraje Jamie Lee Curtis - velmi osobitá herečka, co hraje iniciativní a cílevědomé ženy, ale moc se nehodí na sexbombu, co poplete každýmu hlavu - má sice super postavu, ale taky krátké vlasy a kobylí ksicht. Příběh se někdy poutavě a dynamicky rozvíjí - je však zbytečně dlouhý. John Cleese to očividně napsal pro sebe. Vylívá si svoje srdíčko: "Wando, máš ty vůbec ponětí co to znamená být angličan? Pořád se chovat korektně, pořád se bát, že něco udělám špatně, pořád se jenom přemáhat... My se děsíme být v rozpacích, proto jsme tak mrtví. Většina mých přátel je mrtvá, kolem mě jsou hromady mrtvol." Humoru zde však moc není. ()

Torgal

Začiatok nič moc, ale chvalabohu kvalita s ubehnutými minútami neustále stúpa. Príbeh je ale aj tak príliš chaotický na to aby som išiel s hodnotením vyššie. Je to jednoducho film, ktorý pobaví, ale výraznejší dojem nezanechá (samozrejme okrem scény požierania rybičiek). 7-/10 ()

HappyDeath

Konečně!!! Po hooodně dlouhé době komedie, která nebyla plná zatracených klišé, měla hlavu a pat a ještě jsem se nasmál. Mohu jen doporučit!!!!!!!!!!!!!! ()

Carthorias

Komedie britského střihu, šmrcnutá trochou Ameriky (Jamie Lee). Je vidět vliv Cleese a Palina, některé scénky jako by vypadly z Pythonů (například úžasná likvidace stařenky), výslech Kena mi zase připomněl Tarantina. A Jamie Lee to sekne. Tečka. ()

Razzor_82

"Kde jsou ty diamanty?" Bláznivá honba za těmito drahými kameny aneb kdo by se chtěl dělit o miliony?  Jednoduchý příběh ve kterém exceluje výborně namíchaný herecký čtyřlístek. Anglánský černý humor na plné pecky. Nápadité intriky a uzavírání různých spojenectví mezi partičkou podvodníčků. Výborná zápletka a zvraty v příběhu. Klasická gangsterská komedie osmdesátek. 8/10 ()

chlebos

Jsem zvědavý jestli se někdy dočkáme komedie takového formátu jako je třeba Ryba jménem Wanda. Brilantní a velmi zábavné... ()

Odpadlik

Není to špatné. Někde jsem dokonce četl "kultovní" (to fakt nevím proč)? Na "kultovní" slabé, ale člověk se během sledování děje nenudí, občas se zasměje i více. Kevin Kline je správně ztřeštěný, John Cleese (dle mého názoru) je zde v poněkud nezvyklé, "umírněné" roli. Jamie Curtisová dokazuje, že je nejen lákavým soustem pro různé pošuky typu Michaela Myerse (série pátek Halloween), ale i krásná ženská. ()

Zombo

Zklamání. Čekal bych od britské komedie s Johnem Cleesem v čele méně laciný humor a příběh. Možná mi jednoduše vadilo americké obsazení, ale jen těžko mohu mluvit o nějakých extra výkonech (Kline mi moc přesvědčivý nepřipadal). Jediné výrazné scény, které by se daly považovat za více než úsměvné, byly Palinovy hitmanovské pokusy a setkání s novými nájemníky poslaneckého bytu. ()

BDMarty007

Chvíli to trvá, než se člověk na tento humor naladí a akceptuje to panoptikum postav, které zpravidla bývá výsadou žánru stupidní / bláznivé komedie, který bytostně nesnáším. Není lehké akceptovat Jamie Lee Curtis jako atraktivní femme fatale a zbytek toho panoptika je ještě horší. Místy je to téměř až klasická groteska. Bez Johna Cleese by se to velmi snadno zhoupnulo do stupidity, a byť se to párkrát dostalo až za hranu, podařilo se to vždy zase vrátit do dobrých kolejí a přisolit několika skvělými gagy a suchým britským humorem. Občas jsem z toho byl rozpačitej, ale bylo zase hodně momentů, kdy jsem se opravdu smál: Pomyslela jsem si: "Kam asi jde takhle brzy ráno s puškou s upilovanou hlavní?". Když to sedne, je to dobrá zábava. ()