Ryba jménem Wanda

• Velká Británie A Fish Called Wanda (více)

Čtveřice lupičů – koktavý milovník zvířat Ken Pile, krásná Wanda, její údajný bratr Otto, který je ale ve skutečnosti její tajný milenec, a Georges, její oficiální milenec, spřádají plány na přepadení banky, kde jsou v sejfu uloženy drahé šperky a diamanty. Když loupež uskuteční, odhodí masky a ujíždějí do opuštěného skladu, kde chtějí lup schovat. Georgese si ale už předtím na ulici všimla stará dáma se třemi psy, která ho zahlédne znovu v odjíždějícím autě. Když lup uschovají, naoko se rozcházejí. Wanda s Ottou se za rohem zase sejdou, podezřívavý Georges se ale vrátí na místo a kameny přemístí ... Wanda s Ottou, kteří chtějí lup jen pro sebe, mezitím anonymně nahlásí na policii, že loupež provedl Georges Thomason a dají policistům jeho adresu. Georges je zadržen ... Když jedou Wanda s Ottou pro lup, v trezoru ho už nenajdou! Wanda spěchá na policii za Georgesem, chce z něj něco vytáhnout. Při odchodu si před budovou všimne jeho obhájce Archieho Leache, kterému Georges jistě řekne, kam lup schoval. Rozhodne se tedy ho svést a ihned s tím začne ... Ve vazbě navštěvuje Georgese i Ken, jemuž zadržený svěří malý klíček, neřekne ale, k čemu je a kde je lup schován. Ken ho ukryje do krabičky na dno akvária, kde má svou oblíbenou rybku jménem Wanda. Přistihne ho ale přitom Wanda, která při nejbližší příležitosti klíček sebere. Ví, že se Kenovi nezdá její vztah s údajným bratrem, proto Otto zahraje gaye a snaží se zděšeného Kena svést. Na policii pozná stará dáma s pejsky Georgese a identifikuje ho ... (TV Prima)

MJMilan

Příznačným název pro tento film by spíše byl "Muka Johna Cleese a Michaela Palina" Co těm tam chudákům vyváděli... hodně skvělého inteligentního humoru, skvěle zahrané role všech představitelů. Skvelý snímek! ()

vesper001

Asi nikdy nepochopím, co komu může na Jamie Lee Curtis přijít přitažlivého, komediální talent jí ale upřít nemohu. Nejvíc se mi ovšem líbil falešný americký bratr, který si potrpí na fish without chips a má vůbec neobyčejně vřelý vztah ke všemu britskému. „V týhle zemi maj´ rigor mortis už od narození!“ :) ()

otík

Místy snad už moc trochu trhlá a malinko praštěná komedie, které dominuje přehrávající Kevin Kline. Cleese i Curtis jsou výborní, Palin je tam spíš za blbečka, ale Kline všemu dominuje. Je to milé, sem tam i velmi vtipné a Cleesemu nakonec musíte držet palce, aby prachy i novou ženu svého života získal. Jo, ušlo to. PS: nejlepší nápad je ovšem s nechtěnými vraždami psů, to jsou scény ad absurdum ()

Decker

Vyborna krimi komedie v uvolnenem strihu. Cely film hlavne tvori skvely anglicky humor, vyborne gagy, hlasky a scenky. Pribehove take nema co vytknout nebot se film ubira bez jakehokoliv vetsiho zaskobrtnuti k jasnemu cili. Herecky jsem take bez pripominek pouze mi vadila trochu az moc nadrzena Jamie Lee Curtis. ()

Doudis19

Geniální postavy Kevina Klinea a expythona Michaela Palina snímek drží na lepších 70-ti procentech, že by to však byla zábava od začátku do konce, to se říct nedá. Spíše taková sympatická jednohubka, co zabaví a posléze vyšumí. ()

LeoH

Chybějící vývojový mezičlánek mezi Pythony a Coeny? Mohl by být, kdyby Raising Arizona nepřišlo na svět o rok dřív. Wandí humor na mě každopádně až na pár čestných výjimek o stupínek chtěnější, než by bylo třeba k přechodu od občasného pousmívání k nezvladatelnému řehotu, od zážitku milého k opakováníhodnému. ()

filmmovier

Tahle komedie sice nepatří k nejlepším, jaké jsem viděl, ale vzhledem k zúčastněným prostě nemůžu jít níž. Johna Cleese můžu kdykoliv a kdekoliv, Jamie je brutálně sexy, Kevin Kline je super a Michael Palin tady má pravděpodobně nejlepší roli kariéry a všichni dohromady jsou prostě naprosto perfektní. Zápletka je velice sympatická, humor je krásně britský (tedy i černý, a tuhle kombinaci já rád) a například závěrečná akce s parním válcem je fakt brutální. Nápadů bylo dost, ale některé bohužel vyzněly do ztracena, ke konci se to ale naštěstí zlepšovali a pak to byl fakt nářez. A závěrečné dodatky mám v paměti ještě dnes. Wanda je velmi sympatická komedie, ale jestli se k ní budu vracet, to nevím. Potěšila, ale nenadchla. A krom toho, minimálně John Cleese špatné věci prostě nedělá a tenhle film je toho důkazem. 75%. ()

danoo

Vydarený mix Montyho Phytona a screwball comedy so všetkými potrebnými ingredienciami, a to sarkastickým scenárom, skvele načasovanou situačnou komikou a perfektným obsadením. Celému ansámblu kraľuje uveriteľne ľudský John Cleese, ktorému príjemne sekunduje roztomilá Jamie Lee Curtisová, predvádzajúca svoj skrytý komediálny talent, Kevin Kline je očividne vo vrcholnej forme a jeho "Don't call me stupid" Otto bol zaslúžene ocenený Oscarom, tiež koktajúci milovník/vrah psov Palin v ničom nezaostáva. Dávno som sa tak nepobavil, pričom vtipov je tam toľko, že na mnohé z nich zabudnete! ()

lennyd

Měl to být dokonalý plán. Vzácné diamanty během okamžiku změní svého majitele, a partička lupičů - Wanda, Otto, Ken a jejich šéf George mohou být bohatí. Vše ale pokazí jedna postarší paní, která George identifikuje, a ten je uvězněn - ale před tím stihl ještě diamanty dobře schovat. Otto s Wandou by diamanty rádi získali, a tak neváhají nasadit všechny síly proto, aby zjistili kam je George schoval. A nejsnažší cesta by měla být přes Georgova advokáta, Archieho Leache ... Tak přesně takto si představuju krimi komedii - hned po skončení filmu jsem měl chuť "přehodnotit" všechny podobně laděné filmy minimálně o hvězdičku dolů (nakonec jsem se na to ale vyprdl). Ryba jménem Wanda je ideální kombinací komedie (s nádechem Monty Pythonovského humoru) a slušné detektivky, okořeněné výbornými hereckými výkony (kromě dokonalého Cleese a Klina musím dát plus i Jamie Lee Curtis, kterou zase až tak moc nemusím) a vůbec, podívejte se sami.. ()

BoncheR

Stredné tri. Čakal som teda od toho podstatne viac, na to že sa pri tom traja ľudia uchechtali k smrti je to teda podla mňa dosť málo vtipná komédia. Také nemastné neslané ... žiadna bohvieaká sláva. (( 70% )) ()

Kubaso

Absolutně neodolatelná a stylová komedie, která v podstatě nemá chyb. Veškeré herecké osazenstvo se celou dobu trvání filmu předhání, kdo bude lepší a nakonec jsou výborní všichni stejně bez toho, aby kdokoliv lacině přehrával. Což se cení. Navíc je scénář od začátku do konce narván k prasknutí dokonalými gagy (Michael Palin versus boloňští psíci:-D a hláškami, jež ani na chvíli nesklouznou do trapnosti. Snad jenom úplný závěr s Kevinem Klinem za oknem dopravního tryskáče si mohli tvůrci odpustit, ale to nic nemění na tom, že je to jedna z nejlepších komedií, co jsem měl možnost vidět. ()

Brain-D

Slabší rozjezd, ale jakmile se seznámíte s postavami, tak se vezete v úžasné zábavné jízdě. Wanda je totální zlatokopka. Její (jakože) bratr je naprosto šílenej žárlivec,nejvíc mě dostával jeho řvaním a hláškou "nikdy mi neříkej hlupák". Pak kokták, co tu má rybičky a snaží se zabít jednoho svědka (stará babka se psama). John Cleese jako upejpavej právník, kterej se ke konci trochu rozjede. Špica. hodně silných 4* ()

fabecc1222

Ze začátku to až zas tak dobře nevypadalo, ale postupem času se z toho stává větší a větší úlet, a jedna lepší scéna začne střídat ještě lepší (nezapomenutelné jsou scény s postupným ubýváním psů). Bizarní partička zlodějíčků není na první pohled příliš sympatická, ale postupem času si většinu z nich (až na Otta, to je kardinální vůl, ale pozorování skrze okno je super :D, a Kline si Oscara opravdu zasloužil) oblíbíte, jelikož každý dostane nějakou fantastickou scénu. ()

Autogram

Množstvo dobrých komediálnych scén, hry na schovávačku, nečakané prepadnutia, všetko v osemdesiatych rokoch fungovalo, len dnes sa už žiada niečo viac. Hlavne polodementný záver s celkom dementným titulkovým dodatkom kazí dojem. Ale aspoň za strohú krásu Jamie Lee Curtis a jej výkon, nebudem kaziť priemer. ()

PollyJean

no... myslela jsem (i podle zdejších komentářů), že to bude zajímavější. I vtipnější. Tempo je opravdu příliš pozvolné, takže závěr už to nestihne zachránit. ()

JohnSmith

Nechápu, že to má tak vysoké hodnocení. Ačkoli mám rád britský humor, tady jsem ho postrádal. Víceméně to byla nuda. ()

P1tr

Vypečená komedie, která začne poněkud vlažně, ovšem s každou púřibývající minutou se zlepšuje, až vyvrcholí v komediální skvost. John Cleese nezapře Pythonovské kořeny a po vzoru tohoto spolku nám servíruje skvěle obsazenou, ale ještě lépe napsanou komedii. Zaslouženě se Kevinu Klineovi dostalo Oscarového ocenění, neboť jeho postava je zahrána naprosto perfektně. Skloubená hloupost a šílenost je vrcholem Klineovi herecké kariéry a při jeho scénách se nejde nesmát. Wanda je velice povedenou komedií, na které si každý musí najít něco vtipného. ()

Josefin

Skvělá kombinace amerického a anglického humoru. Hlavní protagonisté hráli výborně trhlý Otto toho si znamenitě vystřihl Kevin Kline, sexy Wanda, Michael Palin je neuvěřitelný hranolkový mrož a jako vždy vtipný John Cleese jako Archie nemyslela jsem si , že ruština může být tak sexy:). Jasných 5*. ()