Ryba jménem Wanda

• Velká Británie A Fish Called Wanda (více)

Čtveřice lupičů – koktavý milovník zvířat Ken Pile, krásná Wanda, její údajný bratr Otto, který je ale ve skutečnosti její tajný milenec, a Georges, její oficiální milenec, spřádají plány na přepadení banky, kde jsou v sejfu uloženy drahé šperky a diamanty. Když loupež uskuteční, odhodí masky a ujíždějí do opuštěného skladu, kde chtějí lup schovat. Georgese si ale už předtím na ulici všimla stará dáma se třemi psy, která ho zahlédne znovu v odjíždějícím autě. Když lup uschovají, naoko se rozcházejí. Wanda s Ottou se za rohem zase sejdou, podezřívavý Georges se ale vrátí na místo a kameny přemístí ... Wanda s Ottou, kteří chtějí lup jen pro sebe, mezitím anonymně nahlásí na policii, že loupež provedl Georges Thomason a dají policistům jeho adresu. Georges je zadržen ... Když jedou Wanda s Ottou pro lup, v trezoru ho už nenajdou! Wanda spěchá na policii za Georgesem, chce z něj něco vytáhnout. Při odchodu si před budovou všimne jeho obhájce Archieho Leache, kterému Georges jistě řekne, kam lup schoval. Rozhodne se tedy ho svést a ihned s tím začne ... Ve vazbě navštěvuje Georgese i Ken, jemuž zadržený svěří malý klíček, neřekne ale, k čemu je a kde je lup schován. Ken ho ukryje do krabičky na dno akvária, kde má svou oblíbenou rybku jménem Wanda. Přistihne ho ale přitom Wanda, která při nejbližší příležitosti klíček sebere. Ví, že se Kenovi nezdá její vztah s údajným bratrem, proto Otto zahraje gaye a snaží se zděšeného Kena svést. Na policii pozná stará dáma s pejsky Georgese a identifikuje ho ... (TV Prima)

Satan

Po většinu času vtipné (zabíjení psů), využívající vyhrocené situace ke zvrhlé zábavě (povětšinou nedorozumění s Cleesem) a všech věcí k pořádně vygradovanému finále, ale nemůžu se zbavit pocitu, že z námětu šlo vymáčknout ještě o něco víc. Lee Curtis je kouzelná, Cleese dokonalý, o tom žádná. Občas je to na moje poměry dost uřvané a crazy a není to tak geniálně promyšlené, jako krimi komedie Guye Ritchieho. [Přesná stopáž: 104 min] ()

Legas

POM-STA. Scéna s parním válcem, smrt tří pejsánků a neustálé narážky na americko-britské "vztahy" jsou tím nejlepším z této příjemně plynoucí komedie s kvalitním hereckým obsazením. ()

Jordan

vysoko zábavná komédia od génia a majstra humoru Johna Cleesa, ktorý bol právom zvolený za druhého najväčšieho komika sveta - týmto filmom, geniálnym scenárom plným gagov, ktoré spôsobujú jednu explóziu smiechu za druhou, to dokazuje. Asi najvtipnejšia postpythonovská vec od expythonov, aká doposiaľ vznikla ()

dzej dzej

To...to...to...toto...tototo... tooooooooooo...tuuuuooooo.to.tototototo...totoje...totojeje...toooooojeheje...to. to. to je. tojeje...tojejejejeje... tojeyeahyeah... to...toto... TO JE JEDNA Z NEJLEPŠÍCH KOMEDIÍ VŮBEC!!! ()

Anderton

Najvtipnejší projekt, na akom sa kedy podielali akýmkoľvek spôsobom legendárni pytóni, ktorých mimochodom príliš nemusím. Takto oddelene, keď sú v tom zainteresovaní aj ľudia zvonka, mi Vaše nápady pripadajú omnoho vtipnejšie a bližšie normálnym (nemyslím tým hlúpejším) ľuďom. Najlepšie a najvtipnejšie role Johna Cleesa, Curtisky , Klinea a Palina. ()

nascendi

Veľmi, ale naozaj veľmi priemerná komédia, na ktorej som sa ani raz nezasmial. Pousmiatia sa nepočítajú. Údajne je to podobné Monty Pythonom. Je to možné, ale tých tiež nemám rád. Takže, sorry. ()

iamek

Mnoho povyku pro nic. Na to, že to měla být komedie jsem se nezasmál skoro vůbec. Akorát scény s babičkou, co měla tři pejsánky, byla trefa do černého. Plus následné střihy na pohřeb dokonalost, ale tohle je na komedii málo. Krimi stránka filmu je příliš přeplácaná a když sledujete co pět minut nějaký zvrat, tak vás to přestane bavit. ()

Chrustyn

Musím uznat, že do této komedie jsem šel jen kvůli vysokým hodnocením, avšak byl jsem zklamán. Párkrát jsem se zasmál ale, že bych se nějak dokonale bavil se říct nedá. ()

packa

Má nejoblíbenější crazy komedie vůbec. Před celým hereckým ansámblem smekám! Těžko říct, kdo byl nejlepší, ale vzhledem k tomu, že John Cleese je můj nejoblíbenější Monty Python a navíc spoluautor scénáře, vyzvednu jeho. Pozn. Jamie Lee Curtis to ve spodním prádle náramně slušelo ;-) ()

jojinecko

Vynikajúca komédia, ktorá nezaprie svojho tvorcu a jeho "pythonovský" pôvod. Skvele bizardné postavičky (pre mňa bol jasne najlepší Kevin Kline- paráda:) a krásne domotaný dej s perfektnými nápadmi... ()

Ivoshek

Skvělá komedie s výbornými výkony nejen ex-Pythonovců. Zejména Michaela Palina jako lehce retardovaného milovníka akvarijních rybiček. Hlavně Wandy. ()

rikitiki

Výkon Johna Cleese je tak přesvědčivý, až mne mrzí, že nehrál víc charakterních rolí. Jeho stárnoucí a přece klukovsky dychtivý soudce, který se zoufale chce zbavit anglické strohosti a roztát, je podaný fantastickým způsobem. Excelentně zahrál přerod z upjaté trosky do mužného chlapíka. /27. 5. 11./ ()

HellFire

Nejnudnejsi britsky film, co sem videl. A to britske filmy miluju. Asi to bude tim MP humorem, ktery nechapu. U sceny s parnim valcem sem se mel smat, ja vim, ale neslo to. ()

eraserhead666

Doháním resty. Alespoň si tedy nevybavuji, že bych to už viděl. Tenhle film staví hlavně na dvou věcech, výborném a trefném obsazení a výborných scénách. Jako celek není zase tak dobrý jako určité jeho části (od skvělé postavy a herectví Lee Curtis, po scénku, kdy se Palinova postava pokouší zabít jinou postavu a nebo prolínání večerních příhod dvou párů). Nesmál jsem se nahlas, ale usmíval se skoro celý film. Ani mi nevadilo, že lze hodně brzy zjistit, jak to skončí. Příjemná zábava po anglicku a trochou té americké příměsi. 3.5* ()

Exkvizitor

Naprosto skvělá zločinecko-právnická crazy komedie přesně ve stylu Johna Cleese, který hraje nejen jednu z hlavních rolí, ale střihl si i scénář a spolu-režii. Vynikající jsou ovšem i Kevin Kline, který hraje natvrdlého amerického gangstera, který čte Nietzscheho, předstírá, že je Ital a nenávidí Angličany a Jamie Lee Curtis, která se vtělila do role proradné sarkatiské mrchy. Na koktajícího Micheala Palina, který se snaží zavraždit psy milující důchodyni se srdeční vadou se taky zapomenout nedá. Tohle je rozhodně jedna z nejlepších komedií 80. let. ()