Kdysi dávno v městečku Bedrock žil Fred Pazourek se svou ženou Vilmou, dcerou jménem Oblázek a přítulným domácím dinosaurem Dinem. Pracoval s brontojeřábem v lomu firmy Slate & Co., přátelil se s Bertem Štěrkem a mezi obyvateli městečka byl oblíben, protože díky němu zvítězil místní kuželkářský tým v důležité soutěži. To všechno se ovšem mělo změnit. Fred půjčil Bertovi a jeho ženě Betty peníze na adopci a k Pazourkovým přijela jeho tchyně Pearl, která se nikdy netajila přesvědčením, že Vilma se mohla vdát lépe. Fred se rozhodne, že tchyni ukáže, a s pomocí Berta, který zamění obálky s výsledky písemných testů, se stane novým viceprezidentem firmy. Netuší, že jeho proradný šéf Cliff Vandecrave na něj chystá podraz. Dostane kancelář s diktaptákem a sekretářkou Sharon Stoneovou, Cliffovou milenkou. Šéf mu dá peníze, aby mohl začít žít na vysoké noze, a po čase také spoustu desek k podpisu, které Fred přes varování diktaptáka podepíše, aniž by je četl. Netuší, že Cliff, který hodlá zavést novou automatickou výrobní linku na výrobu rodinných domků, tak dosáhl propuštění všech dělníků. Televize z celé aféry viní Freda Pazourka, a když ho dopadnou nezaměstnaní dělníci, chystají se ho lynčovat. Naštěstí je tu Vilma a Betty, které přijdou na nápad, jak Freda zachránit a odhalit pravdu. (TV Nova)

SOLOM.

Jako malý jsem měl animované Flintstoneovi docela rád. Nejvíc se mi líbilo to jejich pravěké auto na vlastní pohon a dinosauři…Tak jsem byl dost zvědavý na tuhle hranou verzi a moc šancí na úspěch jsem jí popravdě nedával. Nicméně v rámci možností a s přivřením jednoho oka se to tvůrcům i hercům vcelku povedlo. Žádná sláva to nebyla, ale bylo to vtipné a herci předvedli slušné výkony – takže dávám slušných 60%. ()

kajda.l

Kulisy, rekvizity, loutky a nápadist tvůrců pri tvorbě městečka bych ocenil rád. Bohužel film nechutným způsobem srážejí svým afektovaným a nesnesitelným projevem herečtí představitelé. I ten Goodman se nedokázal udržet a přehrával, co mu síly stačily. Je to komedie a přesto jsem se nesmál a nebavil. Škoda. Ale pořád je to lepší než francouzský paskvil (B)Rrrrr... ()

duklak2

Jednou a dost. Takovouto chujovinu už nikdy více. Totální přešlap. Proboha, koho to napadlo? Radši nevědět. Jedna hvězda ze soucitu. ()

HateBreeder

nic moc film, kreslenej je lepsi. Sice se tady najde par vtipnych scen ale celkove to je takova nemastna neslana smeska. Jediny co me tu potesilo byla Halle Berry a oba tvurci kreslenaku a zakladatele spolecnosti Hanna-Barbera. ()

Tommassi3

"Frede !! Dneska jsme ztratili přátele !!" - "No a ?? Najdeme si nové !! Na světě jsou přece čtyři tisíce obyvatel.." ;) ()

BoPo

Z vizuálneho hľadiska výborné oživenie animovaného seriálu. Má to pre mňa podobné kúzlo ako seriál Dinosaurové. Obsadenie je vlastne prekvapivo zaujímavé. John Goodman, Kyle MacLachlan, Halle Berry a ďalší. Príbeh nie je žiadna perla, ale vzhľadom k predlohe tam asi ani viac kamennej vody namútiť nešlo. Keď však zoberiem iný retro seriál (60. roky), ktorý sa dočkal modernej filmovej verzie, tak The Addams Family natrhávajú Flintstonovcom prdel o niekoľko kvalitatívnych tried. ()

Marek1991

Celkom vtipné spracovanie kresleného seriálu a John Goodman sa podľa mňa do tejto role na rozdiel od ostatných hercov naozaj hodil. Čo však bolo extra v tomto filme? Príbeh o tom, že bohatstvo nie je všetko, dialógy také detské, vlastne by som povedal nič. Ono je to fajn na víkendové popoludnie, ale nie na celovečerný film. ()

corpsy

Kritické ohlasy na tento milý snímok neregistrujem a hádžem ich za hlavu. Toto je jednoznačne kvalitná, pestrofarebná rodinná zábava pre malé aj veľké deti. Podarilo sa zachovať atmosféru a štýl pôvodného kresleného seriálu. A to je to najhlavnejšie. ()

Ajinka126

Tohle je klasika mého dětství. Fanoušky Flinstounů to může (ale i nemusí) potěšit, ale ten, kdo nemá rád animáky si najde asi milion dalších důvodů proč je ani nezačít mít rád, když uvidí tohle.. ()

Lokutus

Tradičně naivní a pozitivně laděný rodinný snímek, jehož jediným ozvláštněním je, že je situován do doby kamenné a natočen podle klasické animované předlohy. Díky bohu za rozené komiky Johna Goodmana a Ricka Moranise, stejně jako za Halle Berry, na kterou je radost pohledět za každého počasí i století... ()

Z0oMb3E

Johna Goodmana som mal vždy rád. A úloha Freda Flinstonea mu fakt sadla. Celkom pohodová komédia na ktorej sa bude baviť fakt celá rodina. Niektoré vydarené fóriky a super hášky ma dostali. Rick Moranis vyzerá ako Brad Pitt skrížený s Billom Gatesom a rola mu absolútne nesedela, čo sa odzrkadlilo na jeho nemastnom/neslanom výkone. Na baby sa celkom dalo pozrieť, ale herecky tak isto nejak neoslnili maximálne Halle Berry, ale tiež nie svojim herectvom. Nad kulisami a rekvizitami sa netreba ani pozastavovať, sú to dokonalé repliky svojich kreslených predlôh, a to isté sa dá povedať o všadeprítomných dinosauroch. Dino u mňa No.1. Myslel som si, a aj očakával, že to bude horšie a poľudštenie kreslených postáv bude prepadák. Opak bol však pravda. 3* si tento film zaslúži. Hviezdu navyše dávam za soundtrack ANARCHY IN BEDROCK od GREEN JELLY, ktorú si vypočujete pri záverečných titulkách. I wanna be Fred Flinstone. ()

Pierre

Na adresu seriálu stačí pouze radostně zvolat: ,,Jabadabadů.´´ Na adresu filmu by se, ale hodil spíš známý povzdech Homera Simpsona:,,D'oh!´´ Film mi místo původního seriálu asocioval takové ty prostoduché dětské video (DVD) béčkové filmy, co kdysi vydával Vapet a dneska se prodávají v trafikách za 10 kč v bledých zažloutlých papírových obalech mezi ženskými časopisy a bulváry. Skutečnost, že tento film, byl dělán pro kina a jeho vznik inicioval Steven Spielberg je děsivá. Některými tolik vyzdvihovaný vizual pravěkého světa mi naopak přišel velmi laciný, levný a hnusný. A ty kostýmy byly jak z karnevalu. Prostě už od začátku se mi na to ani hezky nekoukalo. Ale aspoň se zdálo, že by to mohlo být svým způsobem vtipné. No, na začátku jsem se asi tak třikrát možná i čtyřikrát zasmál. Ale pak přišla ta rádoby zápletka a s ní se všechen humor rozplynul. Vystřídala ho pouhá křeč a afektovanost. Příběh byl jinak jak domeček z karet. Jako kdyby nepocházel z nějakého souvislého scénáře. A ta předvídatelnost! Normálně neuhádnu průběh dění ani u dětských filmu, ale u tohoto filmu jsem předčil Alenku pastelku s Jolandou a Vlastíkem Plamínkem dohromady. Zlatá malina za scénář a ty příšerné ženské herecké výkony hovoří za vše. ()

blackrain

Není to špatné, ale kreslený seriál byl lepší. John Goodman perfektně zapadne do role. Musela mu být snad napsaná na tělo. ()

Colonist

Povedená komedie s příjemným hereckým obsazením. Je to jiné, než animovaný seriál, ale to je logické. Devadesátiminutová hraná groteska by dopadla mnohem hůře. Druhý díl je ovšem odpad. ()