Série(3) / Epizody(26)

Recenze uživatele filmmovier k tomuto seriálu (2)

Série 1 (2006) (S01)

Naše planeta je tak neskutečně nádherná, rozmanitá a divoká, a my se k ní chováme jako debilové. Ano, to jsem si opravdu říkal. Tady tenhle dokument je plný dechberoucích (doslova) záběrů, hlavně těch fantastických leteckých, je to bohaté na informace, spoustu dokonalých obrazů, orgie, mistrovské dílo, hudební podklad skvělý, nejvíc se mi líbila africká část. Spoustu detailních záběrů, zpomalených záběrů, leteckých záběrů, soubojů, bojů o přežití.... Krása, fantazie, geniální dílo. Ano, naše planeta je krásná, rozmanitá, jedinečná... Pořád to vidím před očima, žádná sekunda nepřišla nazmar. Asi nejlepší dokuentární seriál, jaký byl kdy natočen - společně s Afrikou. Psal jsem to i u ní, napíšu to zas - nikdo jiný než BBC by dokumenty točit neměl... 100% je tak strašně málo.... S pozicí 1.nejlepšího seriálu nezbývá, než souhlasit. ()

Série 2 (2016) (S02)

Po každém dokumentu BBC si říkám, že prostě není v silách kohokoliv v tomto vesmíru to ještě nějak překonat. A ejhle, v BBC to zase dokázali. Zázračná planeta II je další naprosto strhující dokument, revoluční záležitost s fantastickým scénářem, naprosto úžasnými zápletkami a zvraty, fantastickou hudbou (mistr Zimmer), nepopsatelně úchvatnou kamerou, úžasným komentářem (samozřejmě mistr Attenborough) a strašně obrovským počtem nerváků a dojemných i dechberoucích situací v každé epizodě. Dokonalost. 100%. Ždímačka emocí a pořad u kterého budete fandit tak, jako u ničeho jiného. Skutečně zhmotnělá fantazie, příroda v celé své kráse i hrůze. 100%. ()