Série(3) / Epizody(26)

Recenze uživatele ScarPoul k tomuto seriálu (2)

Série 1 (2006) (S01)

Jedná sa o jeden z najpozoruhodnejších projektov na poli prírodopisného dokumentárneho filmu, aký som mal možnosť vidieť. Forthegill je jednoducho umelec, ktorý celú mozaiku príbehov a osudov živočisnej ríše pretransformoval do pozerateľného príbehu. S neskutočne pôsobivým komentárom od Attenborougha, ktorého podmanivý anglický prízvuk, rozpráva o veciach videných a nevídaných, robia s tohoto seriálu absolútnu lahôdku. K tomu pridám veľa záberov s vtáčej perpektívy a zrýchlený čas pri raste rastlín alebo stromov a keď k tomu prirátame dokonalé snímanie kamerou , tak vám zostáva pastva pre oči, ktorú si každý musí užiť po svojom. LENŽE, aj napriek komplexnosti toho tento seriál hovorí pramálo, čo je veľká škoda. Vidieť takto zblízka aj iné prírodné úkazy a živočíchy by bolo priam dokonalé. Takto sa musím uspokojiť so slovom - základ. Neukazuje nám nič viac a nič menej čo by sme sami nepoznali s iných dokumentov alebo kníh. V tomto prípade - forma zvíťazila nad obsahom, a práve v tomto prípade je to strašná škoda. ()

Série 2 (2016) (S02)

Need to see vec. Celý čas som pri sledovaní rozmýšľal, čo budeme robiť, keď nebude David. Veď ten človek popularizuje, poučuje ( zábavným spôsobom) a objavuje čaro a krásy prírody, tak ako na to nie sme zvyknutí.Jeho expedícia planétou Zem, je dychberúca a plná mikropríbehov, napätia a varovaní o čo všetko prichádzame. Hudobne a vizuálne jedna z najlepších vecí na poli prírodopisného filmu, aká sa dá vidieť. A po dopozeraní zostáva veľmi silný pocit spolupatričnosti a pochopenia. Bonus - Ako vznikala Zázračná planéta alias Planet earth II diaries, zase ukazujú čo všetko museli filmári vytrpieť a prežiť, aby sa dostali k záberom, ktoré nás celú sériu ohurovali. Som rád, za takéto projekty. Tá diverzita je tu neskutočná. Vrelo odporúčam každému. Grasslands a Cities sú pre mňa najlepšie epizody. ()