Série(3) / Epizody(26)

Recenze uživatele Autogram k tomuto seriálu (7)

Ostrovy (2016) (S02E01)

Leguána morského bežiaceho o život pred hadmi vynárajúcimi sa z každého rohu tu spomína každý. A nie nadarmo, je to thrillerová scéna ako vyšitá. Podobne aj masové scény jeden a pol milióna tučniakov na malom sopečnom ostrove s ich krkolomnou cestou ma držali v napätí, či to skončí dobre. Pri sledovaní som mal často pocit, že to nie je dokument, ale že tie divé zvieratá niekto motivoval, aby tú scénu zahrali. Pritom je dokonale nasnímaná z viacerých strán, a ozvučenie originálnou hudbou vytvára dokonalý zážitok. ()

Pohoří (2016) (S02E02)

Kozorožec prchajúci pred líškou v kolmých stenách alebo súboj orlov o korisť, to sú zábery už skôr videné, ale úchvatné. Naviac sú tu rysy, medvede a leopardy snežné, ktoré takto ešte nikto nenatočil. ()

Džungle (2016) (S02E03)

Svetielkujúce huby sú skutočné a nie je to iba fantázia z Avatara. Akurát nie sú veľké ako človek, ale slúžia v tme ako maják pre orientáciu nočných chrobáčikov. Džungľa je rajom živočíšnych druhov a tak mal filmársky tím z čoho vyberať. Vybral aj priesvitného otca-žabiaka, ktorý si chráni potomstvo vlastným telom pred pažravými osami alebo lietajúceho gekona. Jaguár je potom celkom bežnou šelmou, menej bežná je jeho korisť. –––– Ak dokáže tento les ukryť nový druh delfína, čo všetko v ňom ešte môže čakať na objavenie? ()

Pouště (2016) (S02E04)

Málokde vidieť tak nepodarené akcie kráľa zvierat ako na púšti. Dokonca aj zebra celú ich svorku zdolá ako nič. Oveľa pôsobivejšie sú kobylky saranče, chrobák ťažiaci vodu z hmly alebo súboj divokých mustangov. ()

Pláně (2016) (S02E05)

Na lúkach sa toho až tak veľa nedeje, a možno som mal problém so zábermi, z ktorých som väčšinu už niekde videl. ()

Města (2016) (S02E06)

Vidieť sokola v meste nie je nič výnimočné, ale je nečakané, že ich najväčšia hustota na svete je v New Yorku a najväčšia hustota leopardov je priamo v Bombaji, kde úspešne lovia domáce prasatá. Menej veselý je už osud korytnačiek vyliahnutých na mestskej pláži, keď sa pomýlené svetlami mesta vyberú namiesto do mora pod kolesá áut. Film je aj o úžasných mestských scénach ako škorce na Rímom, lov sokola, sumec loviaci holubov alebo kaskadérske kúsky opíc v ich obľúbenej mestskej džungli, na to sa nechytajú žiadni ľudskí akrobati. A na konci prekvapenie v najzelenšom meste sveta Singapure v podobe umelo-živých stromov. –––– Táto človekom vytvorená krajina akoby bola odcudzená životu zvierat, no pre smelých je to svet prekvapujúcich príležitostí. –––– Holuby žijú na tomto mieste už tisíce rokov, ale teraz sa musia naučiť vyhýbať sa rybám. ()

Jak vznikala Zázračná planeta II (2016) (S02E07)

Tentokrát ma historky z natáčania BBC nezaujali tak, ako inokedy. Tie tučniaky v Antarktíde boli úžasné, ich množstvo až vzbudzovalo strach, ale zvyšok, ako lietanie na rogale na zinscenovanie letu orla alebo plašenie nosorožcov puškou kvôli vyprázdneniu scény mi prišlo trochu rozporuplné. ()