Na Kypru zatkne zvláštní jednotka vůdce arabské teroristické organizace Jaffu. Z Atén startuje americký Boeing 747, na jehož palubě je mezi čtyřmi stovkami cestujících Jaffův zástupce Nagi Hassan s osmičlenným komandem, které letadlo krátce po startu obsadí. Únosci žádají Jaffovo propuštění. Analytik CIA David Grant však tvrdí, že je na palubě ukryt ztracený nervový plyn, který chce Hassan použít k útoku. Jeho množství by mohlo zničit celé východní pobřeží USA. Grant, Travis a šestičlenné komando s leteckým inženýrem Cahillem mají proniknout na palubu letícího stroje s pomocí speciálního letounu NASA. Dojde však k havárii, kterou Travis zaplatí životem. Komando na palubě letadla tak zůstane bez velitele i bez spojení s krizovým štábem. Vojáci rozmístí sledovací zařízení, aby zjistili počet a polohu teroristů na palubě, a zatímco Cahill s pomocí raněného pyrotechnika Cappyho zneškodňuje nálož s nervovým plynem, Grant má najít jejího konstruktéra Jean-Paula Demoua, který dokáže bombu odpálit dálkovým ovládáním. Přestože se mu podaří získat na palubě spojence v odvážné letušce Jean, čas se nebezpečně krátí. Velení se totiž domnívá, že komando zahynulo, a přikáže letoun sestřelit. (TV Nova)

horor2

Sice je Štefan uveden jako druhá hlavní postava, ale celý tento akční thriller táhne hlavně Kurt Russell + komando, které se snaží zachránit unesené letadlo. Docenil jsem tento flák až časem po několikátém zhlédnutí :-) ()

johnsnow odpad!

To že Seagal tu nemá veľa priestoru vôbec nevadí, lenže jednak máme môj neobľúbený uzavretý priestor v dopravnom prostriedku(lietadlo je najhoršie, vlak je relatívne ok a loď tam je možností dosť). Po začiatočnej super akcii to vyzerá sľubne ale žiaľ potom iba nuda a nič viac. ()

Pete

Executive decision zhlédnout tuto klasickou 90's hovadinku jsem dlouho odkládal. Chyba, je to taková ošklivější sestřička Speed či Die Hard, a přenesla mě zpátky do časů, kdy nebyl problém pronést zbraně do letadla (a použít je, aniž by prostřelily stěny), kdy teroristé nad Washingtonem byli pouhé scifi (bomba zneškodněna párátkem BTW), a kdy si dokonce Seagal mohl štěknout v A-čkové produkci (naštěstí musel brzo letět). Boeing 747 je plný tehdejších hvězdiček vedlejších rolí a nejrůznějších roztomilých klišé (však těch filmů s únosem letadla už bylo milión), je to celkem napínavé, a zábavné. V tomto směru perlí zejména závěr, už jen to pohodové salutování Russella s Leguizamem, kterého chvilku předtím třikrát střelili do zad! ()

majk_n

Napětí, spád, akce, Seagal zmizí po 10 min., co víc si přát. Trochu toporný Russell se v tom celku ztratí, až na závěrečnou přehrávanou scénu přistání ()

Kokos

Napínavý snímek, ve kterém si amíci odpustili ty svoje klišoidní kraviny(většinou je totiž hlavní hrdina nejlepší ve svém oboru, všude člověk slyší patriotismus apod.). No a Seagala se tohle klišé taky netýká. Kdo viděl pochopí. ()

SB

Klasická americká sračkoráma plná technických nesmyslů... Hvězda za to, jak se producent(?) na začátku zbavil Segála. :D :D ()

Toumyk

Neni to špatný film. I když teda párkrát bych jim to co nám servírujou fakt nevěřil...třeba celá ta věc s bombou...no nic. V celkovém měřítku poměrně kvalitní film... ()

Mikecat

Film by celkom ušiel, len škoda že Steven si v ňom zahrá 5 min. a potom odlietne do atmosféry a už sa veru nevráti... ()

badmotherfucker

Nikdy nezapomenu na zklamání, kdy jsem natěšeně vložil půjčenou kazetu do videorekordéru, uvelebil se v křesle a k ruce připravil zápisníček k počítání zlomených končetin z rukou hláškujícího Stevena. Věřte nebo ne, i po tom co to odpískal, jsem celou dobu čekal, že se vrátí ,že neřekl poslední slovo. V nevěřícném stavu šoku jsem sledoval upocené zachraňování boingu i hysterickou Halle Berry, která tu vlastně ukázala strop svých hereckých kvalit. Dnes už vlastně ani nevím jak to dopadlo, tuším jen, že Helly si to nesestříhaných 20 minut dýchavičně rozdává v kokpitu s Kurtem na mrtvolách obou pilotů, pak letadlo dosedne, zahraje hymna a zavlají vlajky. Steven je mrtvej tak co na tom záleží. ()

Cyberboy

Akční nostalgie devadesátých let plná ohraných scén a předvídatelných překvapení. Standardní Russel a vždy přitažlivá Halle Berry činí tenhle film koukatelnou záležitostí. (5/10) ()

gotham

SPOILER: Průměrný akční americký film, který je zajímavý jen tím, že Steven Seagal zemře po 20 minutách. Nic podobného už asi nikdo nikdy nenatočí :-) 50% ()

harycek

Když jsem to viděl poprvé byl jsem uchvácen, po letech to není tak žhavé , ale film neztrácí na své akčnosti a poutavosti a dá se na něj v pohodě dívat i dnes!!!Přidal jsem na 5 tohle se už dnes netočí!!P.S. Seagal odešel tak akorát a mohl tam zůstat, myslím ve pryč !!! ()

diccon

Film z dob, kdy bylo jeste vsechno vporadku. Steven je porad ultimatni drson bez triceti kilo nadvahy z pojidani mrkve a melounu od Lukasenka, Kurt Russel je spravne vystreslej hrdina na svym miste, Halle Berry je krasna jak nikdy a zosobneni vsech superinteligentnich nerdu Oliver Platt by to tady nandal i Einsteinovi. A to nemluvim o Davidovi Suchetovi, kterej se mavnutim proutku zmenil z usedlyho Poirota na chaldnokrevnyho islamistickyho fanatika par excellence. Nikdo se netvari, ze bratri z pouste nam prinaseji jen lasku a mir, nikdo je nechape a ty desitky tisic teroristickejch utoku jsou jenom takovy zerticky, kterym neni dobre porozumneno... Zly kluci dostanou po pravu na prdel a hodny kluci sbalej nejvetsi kocku v letadle. A jeste si nakonec zasalutujou. ()

Mamutol

Průměrné akční béčko z 90-tých let bylo ve své době určitě v každé domácnosti na VHS kazetách. Uděluji navíc hvězdu za Davida Hercula Poirota Sucheta a krásnou Halle Berry. ()

Zabuza

Klasický akčňák 90.tych rokov. Jediné, čo ma prekvapilo a dostalo bol osud legendy Stevena Segala. Myslel som si, že je nesmrtelný!!! ()

Nut

Seagala nemůžu vystát, takže mě docela nadchlo, jak brzy skončil...Jinak vysoko hodnotim film pouze ze dvou důvodů...na film o teroristech a hrdiných Američanech je to vcelku koukatelné a hlavně David Suchet zahrál tak skvěle záporáka, že už jenom proto je třeba se na snímek podívat. Ty jeho oči a nelítostný pohled, to je něco! Když si jenom představím knírek a cupitající chůzi Poirota, fakt síla!!! ()

tubera

Kolosální blbost. Film, který byl natočen z důvodů mně neznámých :D Snad chtěli autoři upozornit, že Amíci mají special letadla s troubou nahoře a že teroristi jsou uplně neschopní... ()