poster

Boeing 747 v ohrožení

 • USA

  Executive Decision

 • Slovensko

  Boeing 747 v ohrození

 • Slovensko

  Konečné rozhodnutie

Akční / Thriller / Dobrodružný

USA, 1996, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lateef
  ***

  Aneb podraz století! Seagal zašermuje nožem, podřízne tři krky, rozstřílí pár týpků, zavře poklop avioniky a zahraje si na Supermana. Film má hvězdné obsazení a v určitých momentech je neuvěřitelně napínavý (přestup tunelem, zneškodňování bomby, odpalovač). O to víc mrzí, když v závěru vlétne do klišovitého prostoru, protože přesedlat z dvoumístné trosky do 747ky a ještě s ní šaškovat jako s youstickem u videoher, je jako přestoupit z trabanta do kloubového autobusu a snažit se s ním prokličkovat dopravní hřiště. Seagal tu má jeden nehorázně cool záběr (v Pentagonu sedí u stolu ve vojenském oděvu a má nejtvrdší pohled na světě), Leguizamo se stará o hlášky, Suchet se předvedl jako slušný záporák, Berry se zavrtěla ve stevardském mundúru, no a Russell si svou roli náramně užil. 70% 55 miliónů dolarů(rozpočet)/122 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(19.5.2006)

 • Anthony
  ****

  Kromě úvodní akce a zručně natočeného přestupu z letadla do letadla, je to spíše o napětí než o akčních scénách. A napětí se režisérovi podařilo opravdu navodit. Kurt Russell není špatný, nejvíc se mi ale líbil Oliver Platt. Vzhledem k tomu, že skoro celý film je spíše uměřený až realistický, tak konec realismus odhodí v dáli a nastupuje typický hollywoodský závěr.(7.8.2003)

 • sepp
  ***

  Tezko pochopit proc je v credits S.Seagal tak vysoko, kdyz umre po prvnich 10 minutach filmu. Je to paradoxne ale spis pozitivni, ale K.Russell uz film nedokazal vytahnout ze sedeho prumeru.(4.9.2003)

 • Segrestor
  ***

  Je to sporné. Příběh je velmi zajímavý, sází na klasickou divákovu hrůzu z uneseného letadla, bortí klišé o hlavních hrdinech, když jednoho z nich nechá chcípnout ve spojovacím tunelu dvou letadel, a nemystifikuje ohledně tzv. islámské otázky, zkrátka, nepřehání to i přesto, že teroristi jsou velmi slušní gentlemani. Bohužel se pak příběh dvě hodiny nudně plácá a zmatkuje a v závěru vše zabíjí idiotským finále s nesmrtelným padouchem. Tak asi za tři. Ano i ne. Zaplať satan, že je to už tak starej film. Žel, viděl jsem ho teprve teď.(13.6.2013)

 • LiVentura
  ****

  Hodnotím kladně, neboť je to klasika tohoto žánru se slušným obsazením a dobrým výkonem zvláště pana Russella.(24.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace