Boeing 747 v ohrožení

Boeing 747 v ohrození

Konečné rozhodnutie

Akční / Thriller / Dobrodružný

USA, 1996, 128 min

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $121,969,216(9.12.2006)

Trocha nadsázky občas neuškodí. Posádka Boeingu tradičně v ohrožení a Steven Seagal ve své životní roli ;-) A ještě se musím přiznat, že mám pro filmy s posádkou v ohrožení slabost.(15.4.2003)

• Djkoma

Ten Steven Seagal v tom filmu, ale vydrží dlouho, že? :-) Jinak Halle Berry stále ještě jako nevinátko.(30.7.2005)

Sice tohle není skoro vubec akční, ale zase je to dost napínavý a já se po celý film skoro vubec nenudil. Libil se mi zde Steven Seagal (který byl ovšem jen v první třetině filmu), pak Rat John Lequizamo a Kurt Russel mě první půlku filmu sral jak byl ze všeho posranej, ale pak byl taky dobrej. Hercule Poirot jako záporák dobrý nápad, ale mě moc jako hl. záporak nenadchnul abych řekl pravdu.(16.1.2014)

Boeing 747 se rozvážně přibližuje k výsostným břehům USA. Opálení únosci vsadili vše na to, že když budou prodlužovat vyjednávání, tak jim úřady umožní, aby aero s nervózní jedovatou výbušninou v zavazadlovém prostoru ukončilo svůj let oblíbeným nárazem do výškové budovy v DC. Svědomití vykladači militantní verze islámu však netuší nic o tom, že se k podvozku Boeingu přisálo malé letadélko s protiteroristickým komandem, vedeným známým uzlovačem končetin libovolného počku lidí, na palubě. Vzdušné víry opět nezklamou a do speciálu se stihne přesunout pouze pár vycvičených vojáků bez svého velitele, který by teroristy lehce uaikidoval k smrti. Velení tak musí převzít David Grant - prezidentův výsostný teoretik v nažehleném obleku.(16.9.2009)

• - Ve chvíli, kdy Kurt Russell ručkuje po laně nad stropem kabiny, kde si prohlížel vnitřek kabiny sondami, a vrací se zpět k vojákovi, má v jednu chvíli hodinky na pravé a pak zas na levé ruce. (Terva)

• - Spoiler: Je to prvý film Stevena Seagala, v ktorom zomrie. (Seag)

• - Na obale filmu sa nikdy nemala tvár Stevena Seagala objaviť. Tvorcovia ju tam však dali, aby pritiahli čo najviac ľudí do kín. (Seag)