Boeing 747 v ohrožení

Boeing 747 v ohrození

Konečné rozhodnutie

Akční / Thriller / Dobrodružný

USA, 1996, 128 min

"Pane Grante, jste ochoten se proletět? V zájmu národní bezpečnosti?" Jasně, že je ochoten, vždyť je to hrdina, pyrotechnik a pilot - jenom o tom ještě neví. A tak nám jedno necelé komando a jeden celý kravaťák, nastoupili za letu do uneseného Boeingu. Už jsem několikrát nastoupil s nimi a když jsem konečně strávil překvapení, že jindy neprůstřelný, neprobodnutelný a neprokopnutelný hrdina tentokrát nedokázal přeprat fyzikální zákony, tak jsem si to vždycky užil.(30.9.2016)

S lepším režisérem by to mohla být opravdu bomba (to se k tomuhle filmu hodí :-) Chvílema je to fakt strašně napínavý, ale vždy to sklouzne k nudný vatě, což je docela překvapivý vzhledem k hvězdný herecký sestavě. Nejvíc se mi líbil (herecky samozřejmě, vzhledově to má Halle Berry v kapse) John Leguizamo, pro kterýho mám prostě slabost. Malá role Stevena Seagala potěší, velmi potěší.(15.4.2006)

• NinadeL

Kde jsou ta léta nekonečných repríz na HBO?(1.8.2009)

Jeden z mých nejoblíbenějších akčních filmů z dětství. V jednu hodně dlouhou chvíli jsem tenkrát pěkně skřípal zuby, jak to bylo na palubě boeingu napínavé...(12.3.2009)

Slušná drama ze vzduchu, od kterého jsem dostal víc než jsem čekal. Kurt Russell i Halle Berry zahráli poměrně slušně, ale nejvíc mě dostal Seagal, který umřel hned na začátku a přitom ho cpou na první místa v obsazení.(10.11.2007)

• - Na obale filmu sa nikdy nemala tvár Stevena Seagala objaviť. Tvorcovia ju tam však dali, aby pritiahli čo najviac ľudí do kín. (Seag)

• - Leguizamo ve své autobiografii také tvrdí, že ho Steven Seagal během natáčení fyzicky napadl, aby tím vystrašil ostatní. (akisha)

• - Podle autobiografie Johna Leguizama se Kurtu Russellovi nelíbilo, jak často Leguizamo improvizoval, až se kvůli tomu mezi nimi strhla menší šarvátka. Zapříčila jí Leguizamem improvizovaná hláška "Doufám, že nás ten smrad neprozradí" - po tom, co si Kurt Rusell zuje boty. (akisha)