Boeing 747 v ohrožení

Boeing 747 v ohrození

Konečné rozhodnutie

Akční / Thriller / Dobrodružný

USA, 1996, 128 min

Je to sporné. Příběh je velmi zajímavý, sází na klasickou divákovu hrůzu z uneseného letadla, bortí klišé o hlavních hrdinech, když jednoho z nich nechá chcípnout ve spojovacím tunelu dvou letadel, a nemystifikuje ohledně tzv. islámské otázky, zkrátka, nepřehání to i přesto, že teroristi jsou velmi slušní gentlemani. Bohužel se pak příběh dvě hodiny nudně plácá a zmatkuje a v závěru vše zabíjí idiotským finále s nesmrtelným padouchem. Tak asi za tři. Ano i ne. Zaplať satan, že je to už tak starej film. Žel, viděl jsem ho teprve teď.(13.6.2013)

Dle mého názoru o něco lepší než Air Force One.(12.9.2005)

V rýchlom tempe sa odvýjajúci režijný debut Stuarta Bairda (dvorného strihača hitov producenta Joela Silvera). David "Poirot" Suchet ako mrazivý titulný gauner, prekvapivo presvedčivý výkon letušky Halle Berryovej, vtipné jednanie s postavou Stevena Seagala a napätie prítomné nielen v akčných scénach (ktorých de facto nie je veľa, zato to v nich poriadne hučí, spomínam si, že v kine som pri úvodnej nočnej likvidačke takmer ohluchol). Ak niečo kazí výsledný dobrý dojem, tak je to zlá voľba v podobe kancelárskej krysy Kurta Russella (ÚTEK Z NEW YORKU, VEC) v hlavnej úlohe. Škoda, že režisér následne nakrútil stereotypných ŠERIFOV. Kino Považan 1996(21.10.2004)

50% - Úžasný zážitek, jak jsem coby dítě šel s kamarády do kina na Seagala v očekávání dalších jeho hmatů a chvatů. Najednou HOPLA... a Seagal nikde. :o)(22.11.2005)

"Pane Grante, jste ochoten se proletět? V zájmu národní bezpečnosti?" Jasně, že je ochoten, vždyť je to hrdina, pyrotechnik a pilot - jenom o tom ještě neví. A tak nám jedno necelé komando a jeden celý kravaťák, nastoupili za letu do uneseného Boeingu. Už jsem několikrát nastoupil s nimi a když jsem konečně strávil překvapení, že jindy neprůstřelný, neprobodnutelný a neprokopnutelný hrdina tentokrát nedokázal přeprat fyzikální zákony, tak jsem si to vždycky užil.(30.9.2016)

• - Oceanic Airlines sú falošné aerolínky a sú používané v mnohých filmoch a TV seriáloch. (Seag)

• - Kurt Russell je pilot aj v skutočnom živote. (Seag)

• - Ve chvíli, kdy Kurt Russell ručkuje po laně nad stropem kabiny, kde si prohlížel vnitřek kabiny sondami, a vrací se zpět k vojákovi, má v jednu chvíli hodinky na pravé a pak zas na levé ruce. (Terva)