Na Kypru zatkne zvláštní jednotka vůdce arabské teroristické organizace Jaffu. Z Atén startuje americký Boeing 747, na jehož palubě je mezi čtyřmi stovkami cestujících Jaffův zástupce Nagi Hassan s osmičlenným komandem, které letadlo krátce po startu obsadí. Únosci žádají Jaffovo propuštění. Analytik CIA David Grant však tvrdí, že je na palubě ukryt ztracený nervový plyn, který chce Hassan použít k útoku. Jeho množství by mohlo zničit celé východní pobřeží USA. Grant, Travis a šestičlenné komando s leteckým inženýrem Cahillem mají proniknout na palubu letícího stroje s pomocí speciálního letounu NASA. Dojde však k havárii, kterou Travis zaplatí životem. Komando na palubě letadla tak zůstane bez velitele i bez spojení s krizovým štábem. Vojáci rozmístí sledovací zařízení, aby zjistili počet a polohu teroristů na palubě, a zatímco Cahill s pomocí raněného pyrotechnika Cappyho zneškodňuje nálož s nervovým plynem, Grant má najít jejího konstruktéra Jean-Paula Demoua, který dokáže bombu odpálit dálkovým ovládáním. Přestože se mu podaří získat na palubě spojence v odvážné letušce Jean, čas se nebezpečně krátí. Velení se totiž domnívá, že komando zahynulo, a přikáže letoun sestřelit. (TV Nova)

Peddro

Na začátku v TV uvedou, že Jaffa byl unesen na Kypru, ale tam se jezdí vlevo a auto s Jaffo jede vpravo a volant má vlevo. ()

Yamatosan

Seagalovka bez Seagala :D A vlastně to  vůbec není špatný film. Takové to poctivé béčko s nádherně přepáleným (nejen) koncem, ale bez trapáren, patosu a podobných blbin. ()

tmx

Vzhledem k tomu, že něco vím o létání, nemůžu dát filmu víc než jednu jedinou hvězdičku. Kdyby se vše odehrávalo někde jinde než v letadle, byla by to průměrná akčňárna na ty 3*, ale naprosté nelogičnosti, které se ve filmu vyskytují, ho v mých očích schazují až na samé dno. ()

Bloodoom

Když zapomenu, že letadlům a všemu okolo trošku rozumím, a že teda většina děje který se děje uvnitř 747 je dosti mega blbost (z technického pohledu). Když pak zavřu oči nad přiblížením 117 k Boeingu (ty turbulence by ho k letadlu takhle lehce nepustili). Ještě ten konec kdy ještě ani ne pilot přistane s takovou mega krávou. tak je to celkem povedené. Nejlepší jsou ovšem výkony Davida Suchetera kterému jsem ten fanatismus věřil. A pana Segala, který se svého letu zhostil s odvahou (jen škoda že se v té scéně nechal zaskočit asi kaskadérem) ()

padlar

Poměrně zdařilý akční film. A pravděpodobně jediný film, ve kterém se Seagal nedožije jeho konce :-) Ostatní postavy ho více než zastoupí - David Suchet v roli teroristy je skvělý (je to přeci jen změna od postavy H. Poirota), H. Berry a K. Russel taky ušli. ()

JIRKKA

překvapuje mně dost nízké hodnocení, podle mně perfektní akční film, napínavé, chvílemi přehnané, ale výborná oddychovka. ()

Barybal

Nemám filmy s S. Seagalem moc rád, snad kromě Přepadení v pacifiku, ale to spíš kvůli T. Lee Jonesovi, ale musím uznat, že tento film se mi s ním velice líbil :-) Ale teď vážně, je to vcelku povedená akce, je tam napětí i příběh, všechno to běží tak, jak má podle správných Hollywoodských kolejí, je tam správný klaďas, který není hrdinou, ale postupem času se jím stane, když zastoupí práci celé přepadové jednotky, je tam opravdu nesympatický a fantasticky fanaticky působící "Hercule Poirot". Samozřejmě nemůže chybět ani milostný příběh mezi hrdinou a krásnou dívkou a klasický konec, jak to člověk v takovém filmu čeká a právě proto, že to je látka, která již byla mnohokrát zfilmována a ačkoliv nenudí, nedosáhne (tedy u mě) výše, než na dva a půl hvězdy, ta půlka je za již zmíněného S. Seagala... ()

Drakon

Zajímavý námět v mých očích sráží nedostatečně využitá účast S.Seagala, který se ani nedostane do pořádné akce, místo něj si s teroristy musí poradit "teroristický amatér" Kurt Russel a to prostě škoda... Jinak atmosféra pěkná a také zajímavý pohled do útrob největšího dopravního letadla své doby. ()

karel001 odpad!

Největší blbost. Segal je mrtvej po 35 minutách filmu . To bych tam raději nechal zabít Russella nebo do té role plukovníka obsadit někoho jiného. Jediný Suchet se opět ( teroristu hrál i v Profesinálech ) předvedl . ()

soulless

Když už nic, tak mají aspoň pěkné hadry. Celý film ukrutné nudy, kdy Seagal odpadne hned při prvním průseru (společně s F-117 ^^) a zbytek filmu se nám tak nabízí pohled na zpoceného Kurta, který koumá, jak ochcat bombu, když pyrotechnik zrovna nemůže. Až finální akce dodala filmu něco málo adrenalinu, který mu celou dobu chyběl ()

Mike19

Je to jeden z nejlepších filmů terorista VS letadlo. Je plný akčních scén, skvělé obsazení herců atd...Film má jen jednu jedinou chybu. Tenkrát jsem šel na tento film hlavně kvůli Steavnu Segalovi a k nemilému překvapení po 15minutách vypadl z letadla a byl to jeho konec.:((((((( ()

JARDAHONDA

Na palubu tohoto prvotřídního thrilleru nastoupili : Kurt Russel,Steven Seagal,Halle Berry,John Leguizamo a další členové hrdinského týmu.Jejich úkol : dostat se za letu do uneseného Boeingu 747,vyhnout se odhalení,najít a zneškodnit bombu se smrtícím nervovým plynem,který by dokázal zničit východní pobřeží Spojených států.Podniknout bleskový útok,který zneškodní teroristy a zachrání cestující ,to vše bez rádiového spojení se zemí....**** ()

Ejvi

Tohle byl snad první akční film, na kterém jsem za mlada ulítával. Co na tom, že Steven Segal po chvilce odletí a už se neukáže, ostatní jej zdatně zastoupí. Čeho si ale cením nejvíce je napětí. Napětí doprovází film po celou dobu, teda když vypustíme mírně nudný začátek. Přechod do letadla, bomba na palubě, sestřelit/nesestřelit, piloti po smrti.. Akčních scén moc neuvidíte, ale napětí vás doslova pohltí.. ()

bratr_jezek

Unesli letadlo? Povolejte Stevena Segala. Bohužel zemře dřív než se do letadla vůbec dostane. Jeho nekompletní tým tak může zachránit jen jeden teoretik ve skvělém podáni Kurta Russela a odvážná stewartka Halle Berry. Hlavně tito dva udrží tři hvězdičky filmu až do konce ()

yarca

Film nic moc extra, ale pohled na mého drahého polovice poté, co jeho modla Steven Seagal mizí ještě daaavno před koncem filmu někam dopryč - to mi za ty 3 hvězdy prostě stojí. ;-) ()

KubaST

Nuže, i když museli Segala nechat umřít, mohlo to být o něco později a při nějaké bojovné scéně například a nikoli při blbým pádu letadla. Takto si toho moc v relativně slušném snímku neužije a jeho fanoušci rovněž ne. Možná je můj příkrý pohled daný tím, že mě tam Russell vyloženě vadil, je mi zkrátka nesympatický. Jinak námět bezva, ostatní herci, zejména "Poirot" zahráli OK. ()

ajne

Velice slušný film. Ano, je to sbírka všemožného klišé, ale děj dobře plyne, herecké obsazení táhne a Seagal nestihne projevit svoji hereckou topornost, neboť velice brzy odletí. A přitom film netrpí přehnanými projevy, které normálního člověka hned praští do očí. Ano, zneškodnění bomby dost na hraně, přistání také, ale lepší, než když v jiném filmu posadí hloupá puberťačka sama pomocí pokynů z věže letadlo na zem jako peříčko. A Suchet, kterého mám neomylně spojeného se sympatickým belgickým detektivem, je tu krásný záporák jak střižený. Prostě dobrá oddechovka. ()

+sfinx+

Tohle je ukázkový případ toho tupého amerického patosu, kýče i té hlouposti samotné. Všichni dobří přežijí, všichni špatní zemřou. Všechno vyjde takřka podle plánu a když se něco podělá, tak ani pár kiláků nad zemí to není těžké napravit - nejlépe v poslední vteřině. Překvapil mne snad jenom Poirot, který to jakš-takš držel nad vodou. Jenže aby se náhodou nedostal až příliš ke slovu a nevyprávěl o důvodech a nějakých politických úvahách, tak ho raději pevně spoutali ve velmi malém prostoru. Závěr to pak dodělal úplně aneb není nic snazšího.. ()