Na Kypru zatkne zvláštní jednotka vůdce arabské teroristické organizace Jaffu. Z Atén startuje americký Boeing 747, na jehož palubě je mezi čtyřmi stovkami cestujících Jaffův zástupce Nagi Hassan s osmičlenným komandem, které letadlo krátce po startu obsadí. Únosci žádají Jaffovo propuštění. Analytik CIA David Grant však tvrdí, že je na palubě ukryt ztracený nervový plyn, který chce Hassan použít k útoku. Jeho množství by mohlo zničit celé východní pobřeží USA. Grant, Travis a šestičlenné komando s leteckým inženýrem Cahillem mají proniknout na palubu letícího stroje s pomocí speciálního letounu NASA. Dojde však k havárii, kterou Travis zaplatí životem. Komando na palubě letadla tak zůstane bez velitele i bez spojení s krizovým štábem. Vojáci rozmístí sledovací zařízení, aby zjistili počet a polohu teroristů na palubě, a zatímco Cahill s pomocí raněného pyrotechnika Cappyho zneškodňuje nálož s nervovým plynem, Grant má najít jejího konstruktéra Jean-Paula Demoua, který dokáže bombu odpálit dálkovým ovládáním. Přestože se mu podaří získat na palubě spojence v odvážné letušce Jean, čas se nebezpečně krátí. Velení se totiž domnívá, že komando zahynulo, a přikáže letoun sestřelit. (TV Nova)

peto12

Kurt Russell v dobrej akčnej úlohe, kde si tu menšiu úlohu zahral aj herec Steven Seagal. Jedine, čo ma mrzí, je, že Steven Seagal v tomto filme zomrie. ()

Hennes

Klasika, kterou jsem shédl po delší době v televizi. Ač snímek dnes již sedmáct let starý, stále se na to dá podívat a musím na to nahlížet z pohledu let devadesátých. Hlavní rarirtky jsou pro mě Seagal, který se vůbec nedostal do akce a nyní s odstupem času, kdy Davida Sucheta vidím již jen jako Poirota, je jako arabský terorista výtečný. ()

Martin741

Rok 1996 bol z akcneho uhla pohladu dost na hovno. Stalloneho postihol upadok, Schwarzenegger tocil dost slaboduche komedie, a tiez sa trapil. Willis detto. Upadok sa teda logicky prejavil aj u dalsieho akcneho hrdinu, a to u Seagala. Jednak Stevo hodne pribral /to je pre akcneho borca smrtelna kombinacia/, jednak Stevo je herecky traged a nikdy sa nedostal k nejakemu slavnemu reziserskemu menu /Scorsese, Eastwood, Spielberg, Bergman/. Ako mimoriadne spatny krok sa ukazala aj volba debutujuceho rezisera Stuarta Bairda a herca Kurta Russella. Preto Executive Decission je zacinajucim sa upadkom kariery akcneho borca menom Seagal. Tento film este aj mal nejake napatie, a nakoniec myslim, ze Stevo si ani nepisal scenar, takze to tiez povazujem za plus. Celkovo 50 % ()

carlos 2010

Na tú dobu slušný thriller s výborným Seagalom. (To preto, lebo tam bol len krátko, ale na plagátoch bol uvedený ako veľká hviezda.) ()

bourec

To, že z toho filmu vypadne nepochopitelně po pěti minutách Seagal nemůže nijak zkazit můj pocit z tohodle perfektního filmu.100%. ()

DruidKarel

Tenhle film byl až moc kvalitně obsazenej a přesto si myslím, že mu to nijak neuškodilo, protože je to dobrá směsice akce a napětí. 3* ()

C0r0ner

Hercule Poirot v roli teroristického únosce je opravdu stěžejní přelom filmové historie. K tomu hlavní hrdina Seagal, který umře chvilku po začátku filmu. To jsou už dvě překvapení, která mě mile potěšila. Celkově je to docela strhující akční film, který podle mého věrně simuluje možná nebezpečí současného světa. 75% ()

ic

Nic extra to nebylo, ale kdyby Steven Seagal nezemřel hned na začátku bylo by to ještě mnohem horší, takže díky za to. ()

carly

máme radi Stevena Seagala a oni nám ho potvory zabili už v 15. minúte filmu. našťastie máme Kurta Russella ešte radšej a hrdinu proti svojej vôli mu zbaštíme aj s navijákom. a potom je tam ešte Halle Berry a Oliver Platt a David Suchett, ktorí sú príťažlivý, zábavný a charizmatický presne podľa požiadaviek. takže nad záverečným pristátím už len mávnete rukou ()

Fallen_One

Průměrný filmeček s akorátním napětím. Jen nepochopím, proč hlavní roli hraje Seagal, když, spoiler, chcípne prakticky na začátku. Na svou dobu slušný film, amíky pak napadlo natočit ještě Air Force One s podobným, více patriotským nápadem. ()

Pajky3

Tady se Steven sice moc neohřál, ale to nevadí. Jako malej jsem tenhle film vysloveně žral, dávali ho v televizi každou chvíli. Kouzelně slizký záporák David "Hercule" Suchet. Jen ta Halle Berry, já jí nemám rád, ale tady se dá zkousnout. I když samozřejmě mohli najít hezčí letušku. Kurt Russell se tady stal jednim z mých dětských akčních hrdinů. Je to 70% ()

Juto

Vynikajúci thriller. Atmosféra napätá až do konca filmu. A mne sa aj nápad páčil, že Seagal na začiatku zomrie. 7/10 ()

Seag

Preco Steven zomrel?????? Lebo to mal Kurt zvládnut sám. Keby si tam Steven zahral viac bol by to trhák. škoda. ***** hviezdičiek su za Steveho.Ale je to urcite najsvetlejsi bod zo vsetkych boeingov. no nemam pravdu. :))))))) ()

dr.fish

Toto je klasika ještě z doby, kdy se věřilo, že to USA se světem myslí dobře, americká vlajka byla symbolem demokracie a vháněla vlastencům slzy do očí. Nic ve zlém. Rád zavzpomínám. To už se nikdy nevrátí...70% ()

otík

Napínavý a zajímavě natočený i zahraný akčňák, překvapí především létající extempore Stevena Seagala, to nečekal asi nikdo, že nám Steve takto frnkne. Ale Kurt Russell ho velmi dobře zastoupil a po delší době si zahrál skvělou roli (od dob Tango a Cash). Velmi slizký je David Suchet, i Hercule Poirot dokáže být zlý, a to že velmi. ()

Apophis

Tak tento film je rozhodně nejlepším filmem svého typu. Scénář by dal vzniknout nadprůměrné podívané, ale herci z Boeingu 747 v ohrožení vytvořili výbornou podívanou. Kurt Russell předvedl výborný výkon, stejně jako Halle Berry (jejich společné scény byly hotový herecký koncert). Ovšem herecky byl jednoznačně nejlepší David Suchet, který dal své roli takové charizma, že lépe snad Hasan ztvárnit ani nešel! Steven Seagal hrál také dobře. Jen tak mimochodem, někteří uživatelé by si mohli občas překontrolovat, zda neprozrazují příliš... A pak Remora byla skutečně dokonalá. Jednoduše. Boeing 747 v ohrožení je podle mého suveréně nejlepší film svého druhu, tedy 5*! ()

Mylouch

Potěšitelné béčko ve velmi kvalitním obsazení s prorockým námětem (& swing ending), několika milými letovými záběry (nejen viz galerie) a drobnými kudrlinkami na přistání, ale stačí vytáhnout podvozek a ... . - "Bože !! Ty jsi pilot ?" - "Musíš mi s tím pomoct.". ()

SeanLSD

Videl som tento film mnohokrát a stále sa mi rovnako veľmi páči. V 90. rokoch bolo obsadení, prepadnutí a unesení najrozličnejších vojenských i civilných dopravných prostriedkov hromady, ale máloktorý je tak precízne vystavaný, dôkladne premyslený a hlavne s takým dôrazom na realistickosť. Ja teda nie som nijaký odborník, ale prišlo mi, že takto nejaké by to všetko ( v ideálnom prípade ) mohlo prebehnúť. Hlavne tu ale žiadny americký superman ( najlepšie sám pán prezident ) nevyplieska teroristov len tak z ničoho nič ako sopľavé decká, práve naopak – superman odletí pred polovicou filmu ! Bavilo i napínalo ma to ďaleko viac ako AIR FORCE ONE aj Seagalove PREPADNUTIA. ()