Na Kypru zatkne zvláštní jednotka vůdce arabské teroristické organizace Jaffu. Z Atén startuje americký Boeing 747, na jehož palubě je mezi čtyřmi stovkami cestujících Jaffův zástupce Nagi Hassan s osmičlenným komandem, které letadlo krátce po startu obsadí. Únosci žádají Jaffovo propuštění. Analytik CIA David Grant však tvrdí, že je na palubě ukryt ztracený nervový plyn, který chce Hassan použít k útoku. Jeho množství by mohlo zničit celé východní pobřeží USA. Grant, Travis a šestičlenné komando s leteckým inženýrem Cahillem mají proniknout na palubu letícího stroje s pomocí speciálního letounu NASA. Dojde však k havárii, kterou Travis zaplatí životem. Komando na palubě letadla tak zůstane bez velitele i bez spojení s krizovým štábem. Vojáci rozmístí sledovací zařízení, aby zjistili počet a polohu teroristů na palubě, a zatímco Cahill s pomocí raněného pyrotechnika Cappyho zneškodňuje nálož s nervovým plynem, Grant má najít jejího konstruktéra Jean-Paula Demoua, který dokáže bombu odpálit dálkovým ovládáním. Přestože se mu podaří získat na palubě spojence v odvážné letušce Jean, čas se nebezpečně krátí. Velení se totiž domnívá, že komando zahynulo, a přikáže letoun sestřelit. (TV Nova)

Phobia

Hercule Poirot se rozhodl vyřídit si účty se světovým policajtem a tak s bandou čuramedánů klišoidně unese lítadlo, aby s ním udělal big bada boom. Narazí však na tuhý odpor hrdinných soldžrů US Army pod vedením všestranného intelektuála Hada Plisskena a to ještě může být rád, že tužší oponent, Steven Seagal, se rozhodl svými přebytečnými kilogramy nezatěžovat letadlo a místo toho za ním letěl pouze silou svých paží, což kupodivu na motory Boeingu nestačilo. Aby bylo veškerým zákonitostem akčních filmů učiněno zadost, nechybí ani sličná, statečná letuška a přistání pilotů-amatérů za frenetického listování manuálem. Bravo, řídit takový stroj s bambiliónem čudlíků zjevně není těžší než rozepnout podprdu! Film jsem poprvé viděla jako stěží opeřené kuře a tehdy se mi líbil hodně. Setkání po 15-ti letech už tak nadšené nebylo, ale pořád jsem se docela obstojně bavila... jen z mé strany výrazně ubylo napětí a přibylo pochechtávání a sarkastických poznámek. A díky svému imrvére zvracejícímu psovi jsem navzdory pokročilé noční hodině dokonce viděla i ten pateticky srajdovitý závěr, tak jsme si ublinkli duálně! 65% ()

cheyene

Všiml jsem si jednoho nedostatku v posloupnosti: Ve chvíli, kdy Kurt Russel ručkuje po laně nad stropem kabiny, kde si prohlížel vnitřek kabiny sondami a vrací se zpět k vojákovi, má v jednu chvíli hodinky na pravé a pak zas na levé ruce. ()

Hrabka

Podle mého patří tento kousek k jedněm z nejlepších US thrillerů. Atmosféra napjatá jak trenky by se dala krájet (morseovka zadními světly) a statečná a charizmatická Halle Berry dává celému snímku něco, co chybí ostatním podobným kouskům. Taky je bájo, že Steve kaput velice brzy! 70% ()

Fiftis

Pre mňa veľmi dobre spracovaný a napínavý film, s trošku prehnaným scenárom, taká nadpriemerná, dobre sledovateľná akčná prehliadka, perfektné role pre Kurta Russella i Stevena Seagala, obstojná réžia a super za vlasy pritiahnutý koniec. Inak tento film som videl snáď 5x a pokojne si ho pustím zas, veľmi príjemná oddychovka. Americký film Boeing 747 v ohrození nezostáva nič dlžný povesti renomovaného producenta akčných thrillerov Joela Silvera. Nakrútil napínavý príbeh o únose civilného lietadla fanatickými arabskými teroristami a v ohrození Spojených štátov smrtiacim plynom. Snímka neskrývane vychádza z úspešných filmov s podobnou tematikou. Viac ako ponúkajúce sa výpravné efekty, tvorcovia zdôrazňujú podrobný popis jednotlivých akcií a klasicky budovaného napätia; to vyplýva najviac z osvedčenej filmárske formule, podľa ktorej sa v životu nebezpečných situáciách ocitá nepripravený hrdina. Inak spomeniem, že ma šokoval skorý odchod Seagala, pretože som čakal, že aj on všetkých zachráni. Veľmi zaujímavá a netradičná snímka. ()

Shakers

Doteraz nechápem ako mohli vyhodiť Pištu Seagala s lietadla, keď mal kúpený lístok do prvej triedy s extra miestom na nohy. Na druhu stranu chápem tých, ktorým sa to práve preto nepáčilo. Keď sa však na to pozrieme s iného uhla pohľadu, som rád, že sa Seagal tejto akcie nezúčastnil, pretože by film skončil po 15 minútach a žiadna zakrádačka natajňáša by sa nekonala. Dal som si po rokoch repete a musím priznať, že ma to celkom bavilo napriek tomu, že to ma až dve hodiny. No plejáda známych xsichtov (sexi Halle Berry, slizky Poirot Suchet, klaďas Russel, veliteľ Leguizamo, technik Platt), Goldsmithová akčná melodická hudba a napínavé scény nechýbajú a to je asi najväčšie plus. 75% - 4* ()

petaspur

Boeing 747 se rozvážně přibližuje k výsostným břehům USA. Opálení únosci vsadili vše na to, že když budou prodlužovat vyjednávání, tak jim úřady umožní, aby aero s nervózní jedovatou výbušninou v zavazadlovém prostoru ukončilo svůj let oblíbeným nárazem do výškové budovy v DC. Svědomití vykladači militantní verze islámu však netuší nic o tom, že se k podvozku Boeingu přisálo malé letadélko s protiteroristickým komandem, vedeným známým uzlovačem končetin libovolného počku lidí, na palubě. Vzdušné víry opět nezklamou a do speciálu se stihne přesunout pouze pár vycvičených vojáků bez svého velitele, který by teroristy lehce uaikidoval k smrti. Velení tak musí převzít David Grant - prezidentův výsostný teoretik v nažehleném obleku. ()

salahadin

Ty vole, já viděl první film, kde Seagal zařve. Jinak hodně zábavná akční jízda, nic víc, nic míň. Kurt tradičně parádní a Halle Berry hmhmhmhmhmhmhmhm ()

mzss1

Zajímavý napínavý film. Akce je tu na začátku a pak někde na konci. Seagal tu hraje chvíli a pak zemře, nějak to moc dobře nedořešili jak umřel, jen tak z ničeho nic bez žádných emocí. Jinač film je místy nudnej, táhlej, je tu napětí, dobré zpracování. Líbí se mi jak Kurt Russell přistane ke konci s letadlem. Hodnotím 75% = **** ()

Legas

Trocha nadsázky občas neuškodí. Posádka Boeingu tradičně v ohrožení a Steven Seagal ve své životní roli ;-) A ještě se musím přiznat, že mám pro filmy s posádkou v ohrožení slabost. ()

Anderton

Je podozrivé, že taký podžáner, ako "lietadlový akčný prepadový" film má tak málo kvalitných predstaviteľov. Takže konštatujem, že tomu, ktorý sa mi páčil najviac, dávam iba tri hviezdy. Proste Boening je zábavnejší, ako napríklad Air force one. V mladosti som ho videl viackrát a mal som tento dobrý akčňák rád podobne, asi ako Die Hard 2. Znova to už v mojom veku vidieť nepotrebujem. ()

Ratemus

Výborně zpracovaný, k tomuto filmu se moc rád vracím, film je plný napětí, akce a převratů. Povedená záležitost, vidět Davida Sucheta v roli záporáka byl zážitek, stejně tak výtečně zvládnuté výkony Berry, Russella a Leguizama. O Štěpánu Seagalovi ani nebudu mluvit, byl tu jen 15 minut a beztak vyinkasoval nejvíc. ()

SeBig

Sice tohle není skoro vubec akční, ale zase je to dost napínavý a já se po celý film skoro vubec nenudil. Libil se mi zde Steven Seagal (který byl ovšem jen v první třetině filmu), pak Rat John Lequizamo a Kurt Russel mě první půlku filmu sral jak byl ze všeho posranej, ale pak byl taky dobrej. Hercule Poirot jako záporák dobrý nápad, ale mě moc jako hl. záporak nenadchnul abych řekl pravdu. ()

korbitch22

seagalovo vypadnutí z letadla prostě nepochopíte.ne ane ane!zasranej leguizamo měl chcípnout a ne steven.na co kurva ty tvůrci myslely??? ()

Chrustyn

Povedený občas ale trochu nudný akční snímek. Rozhodně to ale není Seagalovka jelikož tu Steve jaksi odlítne asi po půlhodině filmu. ()

heyda

65%...je to akční film s milionkrát viděným námětem, ale jako taková jednohubka funguje velmi dobře a dobře se u takových podobných filmů relaxuje. Nevidím důvod, proč tento film zatracovat nebo naopak, proč ho vynášet do nebes, každopádně za solidní napětí i za herecké obsazení si mírně nadprůměrné hodnocení zaslouží. ()