Zapomeňte na Mozarta

Zabudnite na Mozarta

Forget Mozart

Krimi / Drama

Západní Německo / Československo, 1985, 94 min

Konkurencia voči Amádeusovi.. Jasné, že nedosahuje jeho kvality aj keď sa na tento film dá pozrieť. Už len preto , že tu hrá dnes veľká svetová stár A.Mueller- Stahl.....70%.(26.11.2010)

• Fretakata

Aj reziser Luther a spolutvorcovia maju svoje slabsie dni ... Zbytocny sex v zbytocnom filme. Tento film by bol slaby, aj keby sa nevnucovalo porovnanie s Formanovym Amadeom. Ostava verit, ze u nas ho natocili este pred uvedenim toho Formanovho Amadea. Inak je to nepochopitelny cin.(3.8.2011)

• E=mc2

Televízna sračka ktorá vznikla rok po filme Amadeus ktorý patrí k najlepším filmom v histórií kinematografie. Luther je slabý režisér. Smutné že sa chcel niekto priživiť na úspechu Amadea. Aspoň vďaka takýmto slabým filmom vynikne genialita Miloša Formana! Všetko zlé je na niečo dobré :)(18.11.2013)

• - Film sa natáčal v lokalitách Bratislava, Praha, Litomyšl, Milotice a Buchlovice. (dyfur)

• - Zo slovenskej verzie museli vystrihnúť vetu „Súčasná politická situácia nám nedovoľuje..." pretože cenzor tvrdil, že evokuje aktuálny politický kontext. (Raccoon.city)

• - Režisér Miloslav Luther bol prekvapený, keď objavil svoj film vo videopožičovni v New Yorku. (Raccoon.city)