Starověká Čína. Ani Velká zeď nedokázala zadržet hordy bojovných Hunů, kteří napadli mírumilovnou Říši středu. Moudrý a mezi lidem oblíbený císař proto vyhlašuje mobilizaci - jeden muž z každé rodiny musí vstoupit do armády, která má v rozhodující bitvě odrazit vojska dobyvatelů. Mezitím se v jedné zapadlé vesničce připravuje poněkud rozjívená dívka Mulan na své první setkání se svatební dohazovačkou. Nejsvatějším úkolem každé mladé ženy jsou totiž vdavky a oddaná služba manželovi. Jedině v této roli přinese Mulan své rodině radost a úctu celé vesnice. Naneštěstí Mulan je na tuctovou nevěstu trochu divoká a tak její setkání s dohazovačkou dopadne zcela katastrofálně. Tuhle holku si nikdo nikdy nevezme! A k dovršení rodinného neštěstí přijíždí do vesničky císařští verbíři. Starý otec Mulan bude muset nastoupit do armády, protože v rodině není žádný jiný muž. Ještě téže noci se Mulan rozhodne. Aby zachránila otce, ostříhá si vlasy, převlékne se za chlapce a narukuje. V nastávajících nebezpečných dobrodružstvích naštěstí nebude sama. S pomocí duchů rodinných předků a rodinného draka strážného zachrání Mulan Čínu před krvelačnými hordami divokých Hunů a pro sebe a svou rodinu získá úctu celé země. (oficiální text distributora)

zekon

Skvělý animák s vynikajícím CZ dabingem. Vtip, příběh, pěkně zpracovaná legenda, zábava pro celou rodinu. ()

Hellbilly

Moja najobľúbenejšia disneyovka ešte od detstva. Humor (som zvyknutý na slovenskú verziu-mimochodom, musím pochváliť dobrý dabing, takže musím povedať že Mushuovi tie hlášky išli dobre aj po slovensky), akcia, impozantný záporák, hudba (motivačná I´ll make a man out of you je podľa mňa jeden z najlepších Disney songov ever), dej tak akurát na hodinu a pol. Všetko je vydarené a jasne odrážajúce dôkladnosť, s akou tvorcovia pristupovali k detailom a k stvárneniu čínskeho prostredia. Pre mňa najlepší Disneyho kúsok druhej polovice 90. rokov. ()

Capy

Mulan, je pro mne absolutně nejlepší disneyovka, kterou jsem měl tu čest spatřit, proto i samozřejmě skončila na mém stole jako čestný BD nosič. Miluji hudbu, miluji příběh, miluji všechno co tam vlastně je, neurážlivý vtip, Mushu a samozřejmě Cvrček. Tady prostě není co víc dodat, za mě jednoznačně ***** bez váhání. C. ()

stepma

Krasny pribeh (i kdyz trochu predvidatelny) a naprosto uchvatna hudba. Dala bych pet hvezdicek, ale za prisernou zaverecnou americkou diskoteku hvezda dolu, trochu mi to zkazilo doziti filmu a zpracovani dojmu. ()

lubica1995

Kreslené Disney sú krásne všetky do jednej. Ale táto je jedna s naj naj naj. Vtipná, kúzelná. pozerateľná znova a znova. ()

D1705

Mulan hovorí o príbehu starovekej legendy. Charakterizácia-Mulan-odvážna, tvrdošijná a múdra, generál-silný, hlúpy, rozmýšľavý racionálne len za niekoho pomoci, Mu-šu-vydrbaný nesympatický drak, cvrček, ktorý pokazil lekciu u dohadzovačky, radca-pätolízač a mudrlant a cisár-najmúdrejší muž zo všetkých. Nejde o rozprávku, ale o báj. Tak z môjho hľadiska báj, s rozprávkovými prvkami. Ale čosi ako vystrelenie raketou nebolo v Číne nezvyčajné. No až na nesympatického draka a jedného vojaka, celkom vydarený Disneyho príbeh, ktorý sa sústreďuje najmä na staršiu generáciu ratolestí, v polovici 90-tych rokov, až začal Disney natáčať animáky pre väčších. Pekný a poučný film. ()

Bogrant

Mulan mi ešte donedávna chýbala v repertoári videných disneyoviek z konca minulého storočia, ktoré mali a stále majú svoje typické čaro a snáď nikdy neomrzujúcu animáciu, takže som si príbeh tejto neohrozenej čínskej dievčiny dostatočne vychutnal i s takým časovým odstupom, i keď pravda, bez záležitostí ako sú napr. spievané časti, by sa to kľudne obišlo. ()

AdelleR

Mulan jsem viděla strašně dávno a popravdě jsem si z toho pamatovala leda tak memečka. A je to překvapivě hodně dobré. Není to tak hrr jako třeba Pocahontas, sekvence jsou vysvětlenější, má to spád i svěží humor a na pohádkové poměry je to i trošku temnější. Disneyho protofeministický film, na který v současné vlně asi sami zapomněli... ()

Thalin

Trošku jiná pohádka od Disney plná akce, humoru a trošku té kultury. Mulan je sice trošku trdlo, ale je to sympatická a odhodlaná postava. Nechybí fajn hudba, i komická postavička, která vše odlehčuje humorem, tady v podobě užvaněného dráčka. ()

Lygie

Kdo by si nezamiloval dráčka Mushu? Ale ještě víc mne příjemně (a mrazivě) překvapilo zobrazení nepřítele a války v téhle Disneyovce. Hunové byli opravdu děsiví, lakoničtí a krutí a na pár vteřin přinesli do vtipného a vkusného animovaného filmu neošizené Zlo. Za to těch pět hvězd. ()

billcarson

Pro mě osobně nejmilejší Disneyovka vůbec. Parádní Goldsmithova hudba, výborná animace, hezký příběh k tomu i hodně vtipu. Nezapomenu na víkend co jsem si to půjčil na kazetě a viděl to asi 5 za dva dny. ()

foxxxxy

Všechno tu bylo tak, jak by to být mělo, příběh, zajímavé postavy, hezká hudba, strašliví nepřátelé... Ale vše v konci působí jaksi prázdně, dojem z celku vyšumí jako bublinky z minerálky, a potom už to není ono. Proto dávám 3* ()

MIRECSK

Pre mňa najlepšia animovaná rozprávka od Walt Disney, počínajúc hudbou a končiac skvelým humorom a príbehom. Vrelo odporúčam každému, kto má v sebe ešte aspoň malý kúsok dieťaťa. ()

Mulan sehnala záporáka

Mulan sehnala záporáka

27.07.2018

V chystané hrané adaptaci disneyovské pohádky Legenda o Mulan si postavu záporáka Khana zahraje Jason Scott Lee (Dračí život Bruce Lee, Tygr a drak: Meč osudu). Film už nějakou dobu chystá režisérka… (více)

Guy Ritchie chystá Aladina

Guy Ritchie chystá Aladina

12.10.2016

Princ Krasoň dostane vlastní film

Princ Krasoň dostane vlastní film

08.07.2015

Minulost i budoucnost patří disneyovským princeznám. Došlo na ně v Popelce i v Čarovném lese, v Krásce a zvířeti nebo v Mulan pak brzy uvidíme další. Mezi filmy o odvážných dívkách ale u Disneyho… (více)

Smršť koncertů filmové hudby se blíží

Smršť koncertů filmové hudby se blíží

25.09.2013

Dobrá zpráva pro všechny příznivce filmové hudby: Pražský filmový orchestr připravuje pro letošní podzim velikou sérii koncertů v celé republice, dvakrát zavítá i do Bratislavy. Orchestr, zaměřený… (více)