Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

USA, 2001, 90 min

Vynikající námět, skvělá animace, hudba, vtipné dialogy - prostě požitek shlédnout. Shrek určitě patří mezi animované filmy, na které se člověk může podívat i několikrát po sobě a vždycky se pobaví :-)(3.8.2011)

To nejde jinak, tenhle borec filmového plátna je mě tak blízký, a sním si rád projedu pohádku po pohádce . Lidi už ten začátek v té kadiboudě , co?(6.6.2006)

Nádherný animák plný roztomilých rozprávkových bytostí so skvele napísaným scenárom, pričom tomu celému korunuje oslík Osel :-) Obdivujem, do akých detailov sa tvorcovia popiplali s brilantnou formou a najmä ich dobrosrdečnosť a lásku, s akou k filmu pristupovali. Bavila som sa, a to je snáď najdôležitejšie.(18.2.2009)

Zelená nevzhledná postavíčka? Nikdy, tak na to koukat nebudu, říkal jsem si... A ejhle, po pár minutkách jsem si Shreka natolik oblíbil (český dabing je také velmi povedený po včech stránkách). Ten zlom definitivně nastal po shlédnutí přesvědčovacích praktik prcka Farquada, aby se zrcadlo rozpovídalo.... a díky potomstvu ho (Shreka) na DVD vidím minimálně tak dvakrát až třikrát do měsíce a nevynechám :-). Vždy mě totiž postavičky pobaví a potěší(27.2.2005)

Jeden z nejúspěšnějších průkopníků filmů, kompletně vyrobených na počítači. Je to naprosto neuvěřitelná superpohodová podívaná, která ovšem není příliš určena malým dětem. Bavil jsem se celou dobu skvěle a místy jsem musel doslova obdivovat výborný smysl pro humor, který tvůrci prokázali. Animace je vynikající (až na pár malých nepodstatných detailů), ve filmu je ukryta spousta drobných vtípků a další spousta parodických narážek, povedená je i hudba a skvělý je i originální dabing (především Eddie Murphy jako Osel). České titulky se Frantovi Fukovi taky velmi vydařily. Na tenhle film se dá dívat i vícekrát během krátké doby a na rozdíl od mnoha jiných se neokouká.(9.3.2003)

• - Při rytířském turnaji hraje píseň „Bad Reputation“ od Joan Jett. (Vojtas12)

• - Postavu Shreka měl původně dabovat Nicolas Cage. (Edgerton)

• - Oddělení speciálních efektů provádělo test v baheních lázních, aby mohli pozorovat strukturu bláta při různých situacích na těle. (don corleone)