Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

USA, 2001, 90 min

Zlatý produkt své éry, kdy měřítkem kvality začal být místo příběhu, postav a myšlenky co největší počet nesouvisejících popkulturních odkazů a meta hříček navěšených na extrémně chabou dějovou linku. Friedberg a Seltzer svoje předchůdce měli, ne že ne.(24.12.2014)

V rámci možností brilantní animace, spousta odkazů, leč stále nechápu, že je to tak kultovní.(30.1.2007)

Zasmála jsem se, příběh byl hezky a poutavě zpracován, líbil se mi Oslík s hlasem Oldy Víznera i princezna Fiona její "Matrixovské" cvičení v lese. Ale v celkovém dojmu nemůžu říct, že bych jakkoli propadla obdivu a masové popularitě tohoto filmu, která mi přijde docela přemrštěná. Zatím tápu nad tím, čím si Shrek získal toliké masy příznivců. Jak jsem již uvedla v úvodu, pobavila jsem se, ale rozhodně bych Shreka nezařadila mezi ta nejlepší animovaná díla, jaká jsem zhlédla. Přijde mi, jakoby vytvořená popularita okolo něj doslova převálcovala samotný film, který je jistě dobrý a kvalitní, ale pro mě rozhodně ne ten nejlepší.(18.1.2011)

Nádherný animák plný roztomilých rozprávkových bytostí so skvele napísaným scenárom, pričom tomu celému korunuje oslík Osel :-) Obdivujem, do akých detailov sa tvorcovia popiplali s brilantnou formou a najmä ich dobrosrdečnosť a lásku, s akou k filmu pristupovali. Bavila som sa, a to je snáď najdôležitejšie.(18.2.2009)

Tohle je ta správná pohádka. Hlavní hrdina je zlobr a jeho nejlepší a jedinej kámoš je osel Osel. K tomu je tu ještě princezna a zlý Lord Farquad. Mimochodem, už jsem řekl, že je to téměř kultovní film?(22.4.2005)